„Šilutės“ krepšinio komandos vadovai: turime rimtų priekaištų teisėjavimo kokybei

2019-07-25, Sergėjus GVILDYS
VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius D. Gricevičius įsitikinęs, kad taupymas nėra gera savybė – žmonėms reikia ne pigių, o kokybiškų paslaugų.
VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius D. Gricevičius įsitikinęs, kad taupymas nėra gera savybė – žmonėms reikia ne pigių, o kokybiškų paslaugų.
Paprastai krepšininkai pasirengimą pradeda ne anksčiau rugpjūčio mėnesio vidurio. Tačiau šilutiškiai pasirengę siekti krepšinio aukštumų. Todėl jie ir pradeda ruoštis vieni iš pirmųjų. Jau nuo pirmosios paskutinio vasaros mėnesio dienos, krepšininkai pradės plušėti sporto salėje. Apie krepšinį ir ne tik kalbėjomės su komandos vadovybe.

Krepšinio komandai talkina savanoriai

Kalbamės su VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriumi Dainiumi Gricevičiumi ir konsultantu Jonu Gavėnia. Pokalbiui pastūmėjo žinia apie tai, jog miesto krepšinio komandą paliko vyriausiasis treneris Laimonas Eglinskas. Tokiais atvejais visuomet kyla vienas ir tas pats klausimas – kas bus toliau? Apie tai ir nusprendėme pašnekinti sporto įstaigos vadovą. Kukliame kabinete, patogiai įsitaisę ant juodos odinės sofos, pokalbį pradėjome nuo Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos. Su naujovėmis supažindino krepšinio komandos konsultantas J. Gavėnia. Jis  komandos konsultantu dirba savanorystės pagrindais, be jokio atlygio. Jonas rūpinasi komanos buitiniais ir techniniais reikalais, atstovauja komandą NKL konferencijose. Be jo yra ir daugiau Šilutėje mylinčių krepšinį, kurie be jokio atlygio prisideda prie šios sporto šakos populiarinimo.

Naujam sezone bus naujovių varžybų organizavimo procese

Pasak J. Gavėnios yra numatyti pokyčiai lygos nuostatuose. Šiuo metu lygoje sprendžiamas startinio mokesčio didinimo klausimas. Jis pakils dėl padidėjusių teisėjų darbo apmokėjimų kaštų. Pasak D. Gricevičiaus, suprantama, kad darbas turi būti apmokėtas, bet „mes turime rimtų priekaištų jų darbo kokybei“. Ir šis klausimas kaip ir atviras. Taip pat šiais metais bus įregistruota atsarginė varžybų salė. Tai padėtų išvengti techninio pralaimėjimo, jei dėl kokių nors kliūčių pagrindinėje Vydūno gimnazijos salėje nebūtų galima surengti varžybų. Dar viena naujovė – tai privalomas reikalavimas varžybų salei turėti du informacinius stendus.  O siekiant užtikrinti stabilų komandų dalyvavimą sezone, kiekviena komanda privalės turėti ne mažesnį 80 tūkstančių eurų biudžetą. Lygos vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas asmeniškai J. Gavėniai yra pažadėjęs dažnesnių tiesioginių TV transliacijų iš Šilutės. Tam reikia nedidelių techninių korekcijų pačioje sporto salėje. D. Gricevičius viliasi, kad tai pavyks padaryti. Tai būtų puiki Šilutės miesto reprezentacija respublikinės televizijos kanalo BTV transliacijoje.

Dublerių komandų manipuliacijos žaidėjais sunkina kitų komandų tikslus

Kalbėjome ir apie dublerių komandas. Dar sezono pabaigoje vienas žinomų trenerių nuogastavo, kad NKL netaptų dublerinių komandų lyga. Mat šiuo metu net keturios komandos yra Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniaujančių komandų žaidėjų poligonas. Tai „Žalgiris -2“, „Perlas“, „Neptūnas-Akvaservis“, „Delikatesas“. Šios komandos lemiamoms varžyboms turi galimybę pasistiprinti – tą galėjome regėti ne kartą, kai „Šilutė“ kovėsi atkrintamosiose varžybose 2018 metų sezone su Kauno „Žalgiriu-2“. Tai sudaro nevienodas sąlygas ir didina pranašumą. Nors ir yra reikalavimas žaidėjui sužaisti nemažai rungtynių reguliariajame čempionate, bet tai neužkerta kelio manipuliacijoms. Taip dublerinių komandų patekimas į finalą ir pergalė jame užkertą kelią kitoms komandoms patekti į LKL. Mat tik NKL čempionas priimamas į aukščiausią krepšinio lygą. O dublerių komandos nepriimamos, nors ir tampa nugalėtojomis.

Komandos komplektavimas – finišo tiesiojoje

Naujame sezone „Šilutės“ krepšinio komandai keliamias tikslas – patekti į finalo ketverto varžybas. Komandos komplektacija jau beveik užbaigta. Jos žaidėjus surinko šilutiškiai treneriai L. Eglinskas ir Kęstutis Mačijauskas. Pastarasis, išvykus L.Eglinskui, tapo naujuoju komandos vyriausiuoju treneriu. Taigi trenerių kaita neturėtų turėti reikšmingos įtakos. Mat naujasis vyriausiasis treneris pats aktyviai prisidėjo prie būsimos komandos formavimo. Jis laikosi panašios žaidimo strategijos kaip Laimonas. Šiuo metu su komanda pasirašė sutartis dešimt žaidėjų. Tai P.Poška, R.Nikitinas, A. Gaidys, P. Gvazdaitis, T. Butrimas, E. Sederevičius, J. Hamilton, O. Alston ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai T. Rimkus. Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriaus D. Gricevičiaus, sutartys su žaidėjais pasirašinėjamos 3 metų laikotarpiui su parspektyvos įžvalgomis. Tuomet yra lengviau formuoti komandą naujajam sezonui. Žinoma, yra ir išimčių, į kurias atsižvelgiama proto ribose.

Sublizgėję krepšininkai žvalgosi aukštesnių platumų

Ne paslaptis, kad praėjusiame čempionate gerai pasirodę krepšininkai nori pasinaudoti  karjeros kilimo galimybe. Tokių „Šilutės“ komandoje buvo du krepšininkai. Tikimasi, kad perspektyvusis Dovydas Rimkus, išugdytas Šilutės sporto mokykloje, taip pat prisijungs prie komandos. Krepšinio specialistų nuomone, žaidimas dar viename NKL čempionate pamario ekipoje jam padėtų tvirtą pamatą perspektyviam šuoliui krepšininko karjeroje. Šiuo metu Dovydas su jaunimo iki 18 metų rinktine ir ruošiasi rimtoms kovoms. Rezultatyviausias komandos žaidėjas praėjusiame čempionate Evaldas Džiaugys dar neatmetė šilutiškių vadovų pasiūlymo, bet ir nepritarė. „Šilokarčemai“ Evaldas sakė, kad tikisi sulaukti pasiūlymų žaisti LKL. Kol kas daugiausia juo domisi NKL komandos. Tačiau krepšininkas priimti konkretaus sprendimo neskuba. Jo nuomone, sirgaliams išvysti jį su „Šilutės“ marškinėliais naujajame sezone, tikimybė lygi 50-iai procentų. O sporto įstaigos vadovas D. Gricevičius norėtų matyti komandoje daugiau perspektyvių krepšininkų iš Šilutės sporto mokyklos. Taip būtų pagerinta krepšininkų rotacija tiek varžybų, o ypatingai treniruočių metu. Tai būtų idealios sąlygos šilutiškių sportininkų ugdymui.

Krepšininkai stovyklaus Italijoje

Pasiruošimą naujajam sezonui krepšininkai pradės rugpjūčio 1-ąją treniruočių salėje. Paprastai komandos pasirengimą pradeda ne anksčiau rugpjūčio menesio vidurio. Tačiau šilutiškiai pasirengę siekti krepšinio aukštumų. Todėl jie ir pradeda ruoštis vieni iš pirmųjų. Po savaitės suplanuota išvyka į Italiją. Ten rugpjūčio 6-20 dienomis dalyvaus krepšininkų stovykloje. Bus sužaistos aštuonerios rungtynės su Amerikos studentų komandomis. Ši išvyka suorganizuota, dabar jau buvusio trenerio L.Eglinsko dėka. Stovykla svečioje šalyje finansuojama iš italų pusės, kurios vertė 125 eurai žmogui, įskaitant apgyvendinimą ir pilną maitinimą. Tai bus puikus pasirengimo etapas, žaidybinė patirtis ir derinių dėliojimas. Naujasis komandos strategas K. Mačijauskas teigia, kad pagrindinis komandos žaidimo braižas stipriai nesiskirs, nes svarbiausi sprendimai ankstesniuose sezonuose buvo priimami abiejų trenerių bendru sutarimu. Viešnagės metu prie komandos galimai prisijungs 205 cm ūgio italų puolėjas.

Naujo sporto komplekso statybų projektavime semtasi kaimynų patirties

Plačiai yra kalbama apie naujo sporto komplekso statybas. Šis projektas žengia į svarbiausią etapą –  konkrečių statybos darbų startą. D. Gricevičius parodė, kaip suplanuotas kompleksas, kuriame numatytas baseinas, lengvosios  atletikos maniežas, bokso ir imtynių trenruočių patalpos, na ir, žinoma, SPA procedūrų teritorija su erdve vaikams. Svarstant šį projektą, projektuotojai piršo pigesnį variantą ir siūlė statyti 120 cm gylio baseiną. Teko gerokai paplušėti ir įrodyti tiek projektuotojams, tiek rajono vadovams, kad šioje vietoje taupymas nėra gera savybė. Norint pritraukti žmones į šį kompleksą, turi būti sudarytos atitinkamos sąlygos žmonėms. Teko važiuoti į aplinkinius rajonus, kur jau veikia panašūs kompleksai ir pasisemti jų patirties. Galutinai pavyko pasiekti geresnių sąlygų. Bus statomas gilėjantis baseinas iki 180 cm gylio, padidinta SPA procedūrų erdvė. Yra numatyta ir nauja krepšinio arena šiame komplekse, talpinanti per tūkstantį žiūrovų. Tačiau šiame statybų etape ji nebus statoma. Žinoma, krepšinio aistruoliai norėtų erdvėsnės krepšinio salės, kuri būtų tinkama televizijos transliacijom ne tik apšvietimo, bet ir erdvės prasme. Bet šiuo metu turime naują mokyklinę sporto salę ir kol kas užmerkiame akis į grėsmes žiūrovams ir krepšininkams, nes vienintelis praėjimas yra pernelyg arti varžybų aikštelės, tiesiog po krepšiu. Bet čia jau kita tema.


Straipsnio komentarai

Senis2019-07-25
Vel atsibudai,
Kas prileido tamsta prie komputerio? Kas?????
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-25
o kamulinių gauja taip vargsta kad net neturi pinigų pasirūpinti elementaria higiena. tarsi ilgai miegojo gražuolė kėdėje ir pabudo nuo fotografo blyksčių bučinukų dėmesio. negi nesupranta kad atrodo koks kamuolinis poligraf poligrafovičius. Ar jisai irgi tada priekaištus reiškia veidrodėliams ant sienos dėl gero vaizdelio kokybės? Bet toks rimtai iš veido panašus į kiborginius žemaičius ale kličko. Gal kličko ne dvynukai, bet trynukai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka