Švėkšnos dvaro šventėje – pagarba darbščiausiems

2019-08-02

Švėkšnos dvaro šventė vyko keletą dienų. Net įnoringiausieji galėjo sau rasti smagią veiklą. Netrūko kultūros renginių, sportinių varžybų, nepamiršti krašto šviesuoliai. Įteikta ir 24-oji šv. Jokūbo statulėlė.

Nusilenkta krašto šviesuoliams

Šventės oficialioji dalis prasidėjo vėliavos pakėlimo. Šiemet vėliavnešė – gimnazistė Agnė Žiliūtė.

Į sceną pirmiausia įžengė Švėkšnos šeimininkas – seniūnas Alfonsas Šeputis. Jam palinkėjus gero laiko pakviesti svečiai: Šilutės rajno savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, klebonas Julius Meškauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėja, Šilutės rajono savivaldybės narė Lijana Jagintavičienė, Tarybos nariai Arūnas Kurlianskas, Antanas Martinkus, Zigmantas Merliūnas, Žygimantas Kurlianskas, Sandra Tamašauskienė.

Žodį tarę politikai įteikė gražiausias linkėjimų puokštes, o švėkšniškiai net savo svajonėmis pasidalijo su visais susirinkusiaisiais.

Nieko nelaukus pagerbtas ir šio krašto šviesuolis, pedagogas, kraštotyrininkas, esperantininkas, šiemet atšventęs 90-ąjį jubiliejų Petras Čeliauskas. L. Jagintavičienė priminė Viktoro Hugo pasakytus žodžius, kad visi žmonės eina tais pačiais keliais, bet ne visi įmina pėdas ir įteikė Seimo nario A. S. Nausėdos padėką. Joje rašoma: „Dėkoju Jums už tai, kad esate nenuilstantis ne tik Švėkšnos, bet ir visos Lietuvos patriotas, lietuviško esperanto klasikas, ištikimas Švėkšnos sūnus ir metraštininkas. Jūsų darbai yra tarsi paminklas ne tik šiame krašte gimusiems, gyvenusiems, gyvenantiems ir šitą kraštą mylintiems žmonėms, bet ir visiems, kurie gyvens po mūsų ir norės pažinti savo ištakas. Didžiuojuosi Jumis. Ačiū, kad esate puikus pavyzdys šalia esantiems“.

Pagerbti gražiausiai besitvarkantys

Netrukus įteiktas ir garbingas Švėkšnos apdovanojimas -  šv. Jokūbo statulėlė ir pažymėjimas už  Švėkšnos krašto puoselėjimą bei garsinimą. Ją yra gavę 23 seniūnijos ir ne tik seniūnijos asmenys. Kasmet šią skulptūrėlę išdrožia Kęstutis Paulauskas. Šiemet ji teko Valentinui Vanagui - už ilgametę bendruomeninę ir kultūrinę veiklą Inkaklių bendruomenėje. Jis -  iniciatorius ir organizatorius ne tik  Inkaklių vasaros šventės bet ir įvairių kitų renginių.

Kasmet Švėkšnoje renkamos gražiausiai tvarkomos sodybos. Šiemet pagerbti šešių sodybų savininkai. Jiems įteikti pažymėjimai ir iškaba „Gražiai tvarkoma sodyba“. Tikimasi, kad iškabos bus pritvirtintos ant pastato matomoje vietoje. Taigi, šiemet labiausiai savo aplinką stengėsi išpuoselėti Vilkėnų gatvės gyventojai Zita Putvinskienė, Vaida ir Arūnas Danielkai, Birutė Mickuvienė, Vyturių gatvėje gyvenantys Birutė ir Petras Bieliauskai, Gintaro gatvėje - Jūratė ir Arūnas Kurlianskai, Aušros gatvėje - Marytė ir Vaclovas Šarkos, Loreta ir Vidmantas Šarkos bei  Gedminaičių gatvėje (Gedminaičių kaime) - Ramunė ir Mindaugas Bočkai.

Apdovanoti ir sporto varžybų nugalėtojai, ištarta daug padėkos žodžių renginio rėmėjams ir visiems padėjusiems jas organizuoti.

Skambėjo Mino dainos, orą kaitino grupė „Vega“. Juos keitė Žygis ir Gabija, o renginį užbaigė charizmatiškieji „Bernužėliai“ bei dangų nutvieskę „Saulės“ gimnazijos ir seniūnijos padovanoti fejerverkai.

Daugiau nuotraukų: Facebook


Straipsnio komentarai

VVV2019-08-02
" Švyturys " , " Kebabai " ir labai vargani žmonės . Toks tipiškas Lietuvos provincijos atspindys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-08-02
negi dvarų buožės nieko naujo nesugalvoja. lygiai kaip komunistiniais laikais viskas. Buvo ir tarybų sajungos laikai tokie garbėtroškiniai medaliai - socialistinio darbo didvyris. Prisimenu kai pasakodavo mokykloje apie stachanovą anekdotus. Per pamainą prikasdavo vienas tiek kiek 14 žmonių prikasa. Nu jeigu čia yra bent trupinėlis teisybės čia akivaizdžiai kažkokios kitokios nesamonės. Gal būt ten visi nusileidę į tas šachtas išsikasdavo dienos normą per pusvalandį ir po to kitą laiką būdavo "mūsiškių dienos kaip šventę". . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?