Vėl žavėjo savo veiklų įvairove

2019-08-03, Inga Kuzmarskienė
Renginio akimirkos. Autorės nuotr.
Renginio akimirkos. Autorės nuotr.

Natkiškiuose jau 22-ąjį kartą šaukliai kvietė visus į tradicinę vasaros šventę „Šventa Ona – duonos ponia“, į kurią renkasi ne tik šios seniūnijos žmonės, bet ir iš aplinkinių miestų, miestelių bei kaimų.

Kasmetė šventė atvykstančiuosius žavi savo veiklų įvairove. Ir šį kartą apie kiekvieną buvo pagalvota: jau nuo ryto vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai („Duonos kelias ant mūsų stalo“, krepšių pynimas, senųjų darbo įrankių paroda), kurių metu buvo galima ne tik apžiūrėti, bet ir pačiam išbandyti spragilus, senovinę grūdų valomąją – arpą, nusipinti krepšį.

Etninės kultūros specialistė Aksavera Mikšienė vaizdžiai pristatė duonos kelią, susirinkusieji buvo vaišinami natkiškiečių kepta duona, gardžiavosi namine gira. Mėgstantys fotografiją, galėjo grožėtis fotografijų parodomis: „Natkiškių ištakos. Praeitis ir dabartis“ ir „Ropkojų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios 150 jubiliejinės šventės akimirkos“. Neužmiršti savanoriai Jurgis Enzikaitis ir Povilas Vasiliauskas, kurie kovojo ir žuvo už Lietuvos Nepriklausomybę.

Jų atminimo pagerbimas vyko prie paminklinės lentos, skirtos šiems Nepriklausomybės kovų savanoriams.

Parkelyje buvo aukojamos šv. Mišios, kurių metu kunigas Tomas Domarkas pasveikino visas Onutes, pašventino duoną.

Vaikus džiugino įrengta pramogų sala ir linksmybės su „Kake Make“ bei animacinių filmukų herojais. Linksmosios sportinės varžybos, kuriose be tradicinių ,,skylinio“, strėlyčių mėtymo ir kamuolio taikymo į statinaitę užduočių, šiemet moterys rungėsi sūrio laikymo varžybose, o vyrai – alaus statinaitės laikymo varžybose. Tikriesiems sporto mėgėjams nuo ryto vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sportinių žaidynių I-asis etapas (moterų parko tinklinis 3x3, stalo tenisas, smiginis, vyrų parko tinklinis 3x3, krepšinis 3x3, seniūnų trikovės varžytuvės).

Krepšininkai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 20-40 metų, 41 metai ir vyresni. Pirmosios amžiaus grupės nugalėtojais tapo Lumpėnų komanda (R. Bačiulis, D. Viršilas, M. Šikšnius), antra vieta atiteko Pagėgių komandai, trečia –  Natkiškių komandai, ketvirta – Stoniškių komandai. Amžiaus grupėje 41 m. ir vyresni nepralenkiama buvo Pagėgių komanda (R. Šapalas, V. Vytuvis, P. Juodis, R. Serapinas), antra liko Lumpėnų, trečia – Natkiškių, ketvirta – Stoniškių komanda.

Moterų parko tinklinio nugalėtoja tapo Pagėgių komanda (G. Brazlauskaitė, N. Markauskaitė, L. Stanislovaitytė), antra liko Natkiškių, trečia – Stoniškių komanda.

Vyrų parko tinklinio varžybose triumfavo Natkiškių komanda (G. Šulcas, M. Jonikas, A. Višinskas), antrą vietą iškovojo Pagėgių komanda, trečią – Stoniškių, ketvirtą – Vilkyškių komanda.

Stalo teniso varžybos vyko A. Mackaus gimnazijos gimnastikos sporto salėje, kurioje rungėsi dvi komandos. Įnirtingoje kovoje laimėjo Pagėgių komanda (D. Rumšas, E. Kriščiūnas), įveikusi Natkiškių komandą.

Smiginio varžybose taikliausia buvo Pagėgių komanda (D. Rumšas, P. Juodis, G. Brazlauskaitė), antra liko Natkiškių, trečia –  Vilkyškių, ketvirta –  Stoniškių komanda.

Seniūnų trikovėje nugalėjo Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis, antrąją vietą iškovojo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, trečiąją –  Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė.

Susumavus visų rungčių taškus, 2019 m. Pagėgių savivaldybės seniūnijų nugalėtoja tapo Pagėgių seniūnija. Kiekvienos rungties pirmos vietos nugalėtoja (seniūnija) vyks į II etapo atrankines zonines varžybas š. m. rugpjūčio 17 d., kurios vyks Jurbarke.

Pagėgių savivaldybės seniūnijų sportinių žaidynių nugalėtojus sveikino Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.

Po sportinių varžybų ir jų apdovanojimų prasidėjo vakarinė šventės dalis. Į sceną iškilmingai buvo atnešta Natkiškių seniūnijos vėliava ir šventų Mišių metu pašventintos duonelės kepalas, įžiebtas šventinis aukuras. Susirinkusius sveikino Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė J. Mažutienė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė. Svečiams įteikti suvenyriniai duonos kepaliukai - sotumo ir stiprybės simboliai. Visi šventės dalyviai tradiciškai buvo vaišinami Onos duonele, raginami ja dalintis ir suprasti, kokia ji brangi, kokia ji soti, kokia ji kvapni – kasdienė mūsų duona.

Pagerbtos ir pasveikintos seniūnijos Onutės. Pasidžiaugta, jog seniūnijoje gyvena 14 Onų, jos visada laukiamos šventėje. Nepamiršta tradicija pasveikinti naujagimius, gimusius nuo Oninių iki Oninių, šiemet jų – 7. Naujagimius ir jų tėvelius, seniūnijoje gyvenančias Onutes sveikino meras V. Bendaravičius, Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė ir jiems įteikė  dovanėles.

Šventės metu visus linksmino Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Gluosnė“ (vadovas Valdas Armonas), Pagėgių kultūros centro folkloro ansamblis „Kamana“ (vadovė Aksavera Mikšienė), folkloro ir vokalinės muzikos atlikėja Airida Mockutė-Burkauskienė, Natkiškių kultūros namų solistas Rokas Kondrotas (vadovas V. Armonas), Nidos liaudiškos muzikos kapela ,,Joldija“ (vadovas Laurynas Vainutis), grupės ,,16 Hz“ ir ,,Lietuvaičiai“.

„Gerumas – mūsų širdies šiluma... Pasaulis be gerumo būtų kupinas niūrių bei pilkų spalvų ir jų atspalvių. Tad net ir maži geri dalykai kitų akyse gali tapti didžiais darbais“, - kalbėjo renginio vedėjos ir dėkojo tiems, kurie visus metus lankėsi renginiuose, šventėse, įvairiose veiklose, padėjo tiek finansiškai, tiek darbais arba savo nuoširdžiu padėkos žodžiu, tiems, kurie dalyvavo įvairiuose kultūros namų kolektyvuose ir prisidėjo garsindami Natkiškių kaimą. Padėkota ir pagrindiniams šventės rėmėjams – Pagėgių savivaldybės administracijai ir VVG „Pagėgių kraštas“, šventės organizatoriams – Natkiškių kaimo bendruomenei, Natkiškių seniūnijai, Natkiškių kultūros namams, VšĮ „Sporto ir turizmo centrui“,  Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinei mokyklai bei partneriams – Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, švedų organizacijai „Pagalba Lietuvai“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2019-08-03
o žiurėk kiek žydrų statinių atsirideno kad padundėti ir drumsti ramybę visiems. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?