Kontrabandai užkardyti pasieniečiai įsigijo du nepilotuojamus lėktuvus

2019-08-05, pasienis.lt

VSAT baigė įgyvendinti projektą „Nepilotuojamų orlaivių naudojimas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kovojant su tabako kontrabanda“. Projekto tikslas - stiprinti VSAT kriminalinės žvalgybos padalinių pajėgumus kovojant su cigarečių kontrabanda pasienio ruožuose tarp kontrolės punktų, ypač prie išorės ES sienos su Rusija ir Baltarusija.

Tam VSAT įsigijo 2 nepilotuojamus elektra varomus lėktuvus su vaizdo stebėjimo įranga, leidžiančia patruliuoti, stebėti iš oro, lydėti objektus. Taip pat įsigytas universalus antžeminis valdymo ir kontrolės pultas (stotis) su programine įranga ir licencijomis.

Pagal šį projektą nupirkti ir nepilotuojamo lėktuvo valdymo bei kontrolės operatorių mokymai, kuriuose naujų įgūdžių įgijo 4 VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos darbuotojai.

Įranga įsigyta viešojo pirkimo būdu iš UAB "Zelar". Esant poreikiui ja galėtų pasinaudoti ir kitos Lietuvos teisėsaugos institucijos – policija, muitinė ir pan.

Projektas vykdytas 18 mėnesių nuo 2018-ųjų sausio 1 d. Jis finansuotas pagal Europos Sąjungos programą HERCULE III.

Projekto vertė – 119 511,70 EUR su PVM. Europos Sąjungos programos HERCULE III lėšos – 80 proc. (be PVM), likusios – iš Lietuvos biudžeto.


Straipsnio komentarai

Va2019-08-08
Dabar kontrobandininkus pridengines ne tik su dzipais,o dar ir su palaikymu is oro :) . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaip 2019-08-06
jie palydėtų daugiau negu du objektus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A. T.2019-08-06
žūlikams vis sunkiau darosi nedorus darbus dirbti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A. T.2019-08-06
žūlikams vis sunkiau darosi nedorus darbus dirbti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-08-05
Dvitaskiui
Kada buvai pas gydytoja? Ar diagnoze nepakito??
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aha2019-08-05
tu tik džiaukis jog trina dar kažkas tavo komentarus, o tai tie patys pasieniečiai po teismus užtampytų pamatę. Ir galėtum sėdėti tame cžv gestape Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-08-05
čia tiems balamutams kurie trina komentarus, jūs prieš trindami juos išmokite atmintinai, nes jeigu kažkas kam buvo reikalinga perskaityti nespėjo perskaityti tai gali sugalvoti ateiti jūsų pasiklausti kas ten buvo parašyta. Jeigu suklysit bent su vienu skyrybos ženklu ar specialiai operatyviškai padaryta gramatine klaida tai dėl tokios klaidos nieko negalėsit kaltinti. Ir kodėl šita cžv gestapo veislė taip nekenčia žodžio laisvės? Čia matyt ta laisvė galioja tik jų valdančiajai vaivorykštinio iškrypėliato smaluotų biudžetų kastai (nu kaip tie "mūsų" pasieniečiai pvz) kurie apsiplunksnavę su galingomis būtigeidinėmis plunksnomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2019-08-05
ne pyragai kontrobandininkams Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oho2019-08-05
Dar galėtų pritaisyti kulkosvaidžius jog vietoje ir nuosprendį padarytų. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?