Inkakliškiai džiaugiasi naujais bendruomenės namais

2013-05-14, Gerda BELOKOPYTOVA
Inkaklių bendruomenės raktais merė D. Žebelienė iškilmingai atrakino bendruomenės namų duris
Inkaklių bendruomenės raktais merė D. Žebelienė iškilmingai atrakino bendruomenės namų duris

Penktadienį Inkaklių bendruomenei ,,Ašva“ išaušo neeilinė diena. Tądien vyko ilgai lauktas bendruomenės namų atidarymas. Pasidžiaugti naujai įrengtomis patalpomis susirinko nemažai inkakliškių, klebonas Saulius Katkus, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, taip pat atvyko ir Šilutės r. savivaldybės merė Daiva Žebelienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Virgilijus Pozingis.


Inkaklių bendruomenės raktais merė D. Žebelienė iškilmingai atrakino bendruomenės namų duris. Patalpas pašventino Švėkšnos parapijos klebonas S. Katkus: ,,Dieve, palaimink šias patalpas ir leisk žmonėms, čia būnantiems, vienas kitą suprasti, mylėti“.
Inkaklių bendruomenė gyvuoja jau 10 metų, jos pirmininkas – Valentinas Vanagas. ,,Sunki buvo visa ko pradžia, neturėjome savų patalpų. Ilgai teko laukti, prašyti valdžios, kad skirtų mums patalpas, bet pagaliau pavyko ir padedant Tarybos nariui V. Pozingiui galime čia susirinkti šių namų atidarymo proga“, - kalbėjo V. Vanagas. Iki šiol bendruomenė glaudėsi kaimo mokyklos patalpose. ,,Šiandien norėčiau padėkoti visiems čia susirinkusiems, o ypač bendruomenės aktyvui, kurie neatsisako padėti. Mūsų bendruomenė nedidelė, todėl labai svarbi kiekvieno pagalba, parama. Pats svarbiausias ir didžiausias pagalbininkas – seniūnas A. Šeputis. Kiekvieną kartą paskambinus ir paprašius pagalbos jos sulaukiame“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkas.
 
Atminimo dovanėlės buvo įteiktos atidarymo šventės svečiams, rėmėjams, kad jie neužmirštų Inkaklių bendruomenės. Tokios dovanėlės įteiktos merei D. Žebelienei, administracijos direktoriaus pavaduotojui A. Šimelioniui, Tarybos nariui V. Pozingiui, seniūnui A. Šepučiui, Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos direktorei D. Dirgėlienei, Ritai ir Algirdui Tamašauskams (padovanojo labai daug želdinių, net patys atvažiavo jų pasodinti), generaliniui rėmėjui Albinui Gestautui, Sigučiui Bočkui, Rasai Alminauskienei.
 
V. Vanagas ypač buvo dėkingas vietiniams verslininkams, kurie niekuomet neatsisako padėti.
 
Gražiausiais gėlių žiedais Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos Inkaklių skyriaus mokiniai apdovanojo visas susirinkusias mamas.

,,Noriu, kad šie namai būtų gyvi: kad čia dainos skambėtų, kojos trepsėtų. Būkite bendruomeniški, vieningi ir džiaugsmuose, ir varguose. Tokie namai yra reikaliningi kiekvienai bendruomenei, kad galėtumėte susieiti, bendrauti“, - sakė merė D.Žebelienė.

,,Teko nueiti ilgą ir sunkų kelią, kad įvyktų šių namų įkurtuvės. Labiausiai dėl to rūpinosi bendruomenės pirmininkas, kuris net be žmonos žinios trumpam buvo užstatęs bakui savo sodybą. Aš labai norėčiau, kad aktyviausių žmonių pastangas, kurie siekė įkurti šiuos namus, įvertintumėte visi”, - kalbėjo A. Šeputis.

Inkaklių bendruomenės pasveikinti atvyko ir Švėkšnos ,,Saulės” gimnazijos direktorė D. Dirgėlienė: ,,Norėčiau palinkėti jums, kad susirinktų bendruomenė ir kai kam reikia pagalbos, ir kai norisi kažkuo pasidžiaugti. Valentinai, kad jums šitą darbą padėtų dirbti kiekvienas bendruomenės žmogus: ir mažas, ir didelis. Visuomeninis darbas yra labai sunkus, tačiau šiame kelyje linkiu jums rasti ir rėmėjų, ir patarėjų, ir pagalbininkų. Būkite stiprūs savuose namuose”.

Pasveikintas parapijos klebonas
 
Inkakliškiai pasveikino ir Švėkšnos parapijos kleboną S. Katkų su gimtadieniu. ,,Mūsų klebonas visuomet noriai bendrauja, niekuomet neatsisako padėti, visada pataria”, - sakė V. Vanagas.

Vyriausia Inkaklių bendruomenės narė 80-metė Valerija Kuzminskienė padeklamavo savo eilėraštį. Mintinai dėstydama eiles senolė nustebino visus susirinkusius.

Švėkšnos ,,Saulės” gimnazijos Inkaklių skyriaus mokiniai susirinkusiems pademonstravo ir savo koncertinę programą. Dovanojo gražiausias eiles, skirtas mamai, taip pat nuotaikingas dainų melodijas.

Tądien koncertavo ir aktyvus inkakliškis Valerijus bei Šilutės r. neįgaliųjų draugijos ansamblis ,,Kvietkelis” (vad. A. Kmita).


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?