Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo pusė tūkstančio šauktinių

2019-08-06, karys.lt
Vyr. srž. Ingridos Karalavičienės ir kpt. Renatos Gudaitės nuotr.
Vyr. srž. Ingridos Karalavičienės ir kpt. Renatos Gudaitės nuotr.

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Tauragėje tarnybą pradeda per 501 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių.

Apie 180 jaunuolių tarnybą pasirinko savanoriškai, o didžioji dalis patekę į šaukiamųjų sąrašus, kurių skaičius beveik 200, tarnybą pasirinko atlikti pirmumo tvarka. Likusieji karo prievolininkai pašaukti privaloma tvarka. Iš viso šito gražaus būrio, tarnybą pradės 13 merginų. Jaunuoliai į tarnybą paskirti iš visų šešių šalies regionų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Šiaulių.

Pirmosiomis tarnybos savaitėmis kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus susipažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Artimiausias išvykimas į tarnybą numatomas rugpjūčio 26 d į Oro gynybos batalioną Radviliškyje ir Aviacijos bazę. Planuoja išvykti apie 220 karo prievolininkų.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba ragina jaunuolius nelaukti kol pateks į šaukiamųjų sąrašus, o patiems pasirinkti - atlikti tarnybą ir pareigą Tėvynei.


Straipsnio komentarai

lincolnshire2019-08-11
kurie neturi LT ka veikti ir nenori dirbti ...eina kur? LT armijA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2019-08-06
va kur tikri vyrai, sėkmės! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visi duomenys2019-08-06
dominantys užsienio spec. tarnybas skelbiami viešai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aaa2019-08-06
Prievolę tėvynei?? O ką tėvynė jiems duoda? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
U-a2019-08-06
Sėkmės šilutiškiams! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?