Lietuvos policijos mokykloje prasidėjo būsimų kursantų atranka

2019-08-07, policija.lrv.lt

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę.

Tapti policijos pareigūnais pageidavo daugiau nei pusę tūkstančio jaunuolių, t.y. 553. Dalis jų neįveikė Centrinės medicinos ekspertų komisijos barjero, kiti – neatitiko nepriekaištingos reputacijos kriterijaus, todėl teisė dalyvauti atrankoje ir tapti policijos kursantu buvo suteikta 223 pretendentams, o į pačią atranką užsiregistravo 195 kandidatai.

Daugiausiai kandidatų šįmet yra iš Kauno apskrities – 40, iš kitų apskričių gerokai mažiau. Iš Marijampolės – 25, Alytaus – 24, po 23 kandidatus atsiuntė Vilniaus ir Šiaulių apskritys, iš Klaipėdos – 19, o Panevėžio – 15. Mažiausiai pretendentų yra iš Telšių ir Utenos apskričių – po 9 bei iš Tauragės – vos 8.

Jau ne vienerius metus policijos mokyklos vadovybė pastebi, jog į policijos gretas itin veržiasi dailiosios lyties atstovės. Šįmet atrankoje dalyvauja 42 proc. merginų.

Būsimų kursantų atranka tradiciškai prasideda nuo fizinių gebėjimų vertinimo. Jaunuoliai turi įveikti bėgimo rungtis, 15 metrų tempti 80 kg sveriantį manekeną, padaryti reikiamą kiekį atsispaudimų arba prisitraukimų. Būtent šios užduoties metu atkrenta daugiausiai jaunuolių.  

Taip pat atrankos metu bus vertinami loginio mąstymo, teksto suvokimo ir raštingumo gebėjimai, pretendento motyvacija ir gebėjimas argumentuotai pagrįsti priimtą sprendimą mokytis LPM ir tapti policijos pareigūnu.

Atrankos rezultatai bus skelbiami tik rugpjūčio 9 d., tik tuomet pretendentai sužinos, ar sėkmingai įveikė visus atrankos etapus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!