Moteriškės neprasilenkė laiptinėje

2019-08-09, „Šilokarčemos“ informacija
Nuaustoji savo kaltės neneigė, prisipažino. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Nuaustoji savo kaltės neneigė, prisipažino. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jei manote, kad tai padarė neblaivus vyriškis, apsirinkate. Alkoholis niekam nepatartinas, juolab moteriškei. Bet taip atsitiko „užšventusiai“ vienai Juknaičių seniūnijos gyventojai. Kai alkoholis susuka galvelę, tai ir laiptinė tampa per ankšta prasilenkti su kaimyne.

Juknaičių seniūnijos gyventoja, 52 metų R. Z. šiemet, balandžio 14 dieną, apie 15.50 val., būdama apgirtusi nuo alkoholio, užsidirbo viešuosius darbus. Moteris anksčiau neteista, bet bausta už administracinius nusižengimus, sutrikdė viešąją tvarką. Jai buvo inkriminuotas LR BK 284 straipsnis (viešosios tvarkos pažeidimas).

Straipsnis skamba taip: „Tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis ar vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Žodžiu, teismui yra iš ko rinktis, skiriant bausmę. Sankcijos griežtumas priklauso nuo kaltinamojo „nuopelnų“. O ką nuveikė R. Z.? Ar ji vaidingo būdo, ar išgertas alkoholis pakurstė pyktį kaimynės atžvilgiu?

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad kaimynė R. Z. namo laiptinėje be jokios priežasties ją iškeikė ir kumščiu sudavė du skaudžius smūgius į krūtinę. R. Z. savo kaltės neneigė, prisipažino, jog tarp jos ir kaimynės kilo žodinis konfliktas, kurio metu ji du kartus trenkė kumščiu į krūtinę. Mušeikos sugyventinis patvirtino, kad jam teko įsikišti į konfliktą ir atitraukti draugę nuo nukentėjusiosios, kad neprasidėtų muštynės. Smūgių jis nematė. Nukentėjusioji apie įvykį pranešė skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.  Civilinio ieškinio byloje ji nepareiškė.

Moteriškės neprasilenkė laiptinėje. Kaltinamoji R. Z. gailėjosi nesusivaldžiusi, sudavusi smūgius kaimynei. Tai padarė būdama neblaivi. Nukentėjusiosios atsiprašė. Apmaudu ir net keista, kad smurto griebėsi solidaus amžiaus moteris. Emocijos, matyt, nustelbė protą. Byla nebuvo sunki tyrimui ir baigta baudžiamuoju įsakymu liepos 8 dieną. Kaltinamoji sutiko su prokurorės siūloma bausmės rūšimi bei dydžiu. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Daiva Jazbutienė skyrė R. Z. šešių mėnesių viešųjų darbų bausmę, kuri, remiantis įstatymu, buvo sumažinta vienu trečdaliu. Galutinė bausmė R. Z. – keturi mėnesiai viešųjų darbų, įpareigojant per bausmės laiką neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.


Straipsnio komentarai

o2019-08-09
moterys ir alkoholis - du nesuderinami dalykai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jargaumarja2019-08-09
Nū jau tos moterys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?