Pagėgių valdžia po šimtadienio: jau galima kritikuoti pilna burna

2019-08-10, „Šilokarčemos“ informacija
Meras V. Bendaravičius teigė, kad nuo pirmos darbo dienos jau padaryta nemažai darbų tiek savivaldybės atstovavimo, tiek vietos lygmeniu.
Meras V. Bendaravičius teigė, kad nuo pirmos darbo dienos jau padaryta nemažai darbų tiek savivaldybės atstovavimo, tiek vietos lygmeniu.

Šių metų balandžio 15-ąją prisiekė naujai išrinkta Pagėgių savivaldybės taryba ir meras Vaidas Bendaravičius. Jau praėjo 100 dienų, kai jie pradėjo darbus. Taigi, kaip liaudis dažnai juokauja – jau galima kritikuoti pilna burna.

Svarbiausia - lojalumas

Vienas opozicijos lyderių Kęstas Komskis teigia, kad kol kas nesimato naujų darbų. „Ir gaila, kad dauguma Taryboje per šimtą dienų taip ir nepristatė savo programos. Tai taip ir neaišku, kam skirs prioritetus ir kokius darbus nuveiks“, - kalbėjo pašnekovas.

Anot jo, jį nustebino du dalykai: kai nauja valdžia užsigeidė net trijų automobilių, nors daugelis prieš rinkimus šaukė, kad mašinų užtenka ir t. t. „Aišku, nutarė pirkti. Stebina ir kitas atvejis - kaip sudaromos eilės keliams asfaltuoti už lojalumą. Pagėgių seniūnui išasfaltuos gatvė be eiles. Kiti dar palauks“, - tęsė Tarybos narys.

Jis mano, kad Savivaldybėje nereikalinga įrengti vieno langelio priėmimo, o tai jau ruošiamasi daryti. „Kiek  ateina žmonių? Pasidalinkite, politikai. Ko gero, teks geriausiu atveju po vieną. Nesislėpkite nuo žmonų“, - dėstė K. Komskis.

Nesilaikė žodžio

„Teko garbė ir šiais metais man su komanda dalyvauti rinkimuose į Pagėgių savivaldybės tarybos narius bei merus. Rezultatai tikrai geri - rinkėjai nusprendė, kad mano vedama komanda rinkimuose Savivaldybėje tapo antra jėga. Tikėjau, kad žmonės patikės mūsų komandos „Už permainas Pagėgių krašte“ nešamomis įėdėjomis ir suteiks mandatą formuoti valdžią Pagėgiuose. Tačiau, kaip pas mus jau įprasta, jog „žodžio“ žmonės, deklaravę, kad jų jėga verta formuoti politiką Pagėgių savivaldybėje, staiga, likus vienai dienai iki sprendimų priėmimo, savo žodžių nesilaiko ir koaliciją „tvarkiečiai“ suformuoja su Virginijaus Komskio komanda bei kitais partneriais“, - teigė kitas ryškus opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

Pasak jo, valdantiesiems statant į postus savo žmones ne kartą prašė, kad būtų pateikta daugumos veiklos programa. Ji gauta tik visus jau paskyrus į postus. „Logika sako, kad prieš skiriant į pareigas reikėjo susipažinti su programa, kad būtų galima pateikti vadovams klausimus. Tačiau gavęs programą supratau, dėl ko taip buvo bijoma ją paviešinti. Jau nuo antro programos sakinio matosi, kad valdantieji kaip reikiant prisimelavo. T. y. programoje teigiama, jog „Mūsų tikslas – įgyvendinti savo pažadus rinkėjams“, o rinkėjai gerai prisimena su kuo „tvarkiečiai“ sakė nesudarysiantys koalicijos, su kuo, kaip teigė rinkėjams V. Komskis, jie neis į Savivaldybės tarybos daugumą ir rinkimus. Tačiau akivaizdu, kas nutiko su tokiais pažadais“, - dėstė politikas.

Pasak jo, programoje jokio konkretumo, tik abstraktūs lozungai, kurie jau ir taip vyksta, arba buvo žadami senesnėse programose, todėl natūraliai kyla klausimas - kas Pagėgiuose keičiasi, kaip buvo skelbiama „tvarkiečių“ reklamose? Tarybos narys įsitikinęs - šiuo metu matosi tik pasikeitimai postuose, o partiečiai visi esantys ar buvę - tie patys.

Nesilaiko terminų

„Terminų atsakyti į paklausimus nesilaikė tiek prieš rinkimus, tiek po rinkimų. Buvau pateikęs 2019-02-19 paklausimą dėl darbo metu seniūnijos darbuotojų kabinamos reklamos „tvarkiečių“ naudai, tačiau atsakymą gavau tik  man pareikalavus 2019-06-13, nors privalo atsakyti per 20 darbo dienų. Pasiteisinimas dar juokingesnis. Atsakyti, kodėl laiku nepateikė atsakymo negali, kadangi buvęs direktorius Alvidas Einikis nebedirba, o Pagėgių seniūnijai, pasirodo, „vadovauja“ Pranas Juodis, nes seniūnas „ne prie ko“, - tęsė pašnekovas. 

Tarybos narių skaičius Pagėgių savivaldybėje šioje kadencijoje sumažėjo nuo 21 iki 17. Tačiau meras Vaidas Bendaravičius, pasak E. Kuturio, Tarybai ramia sąžine pateikė, kaip ir buvęs meras, kad jam reikalingi tie patys dviejų patarėjų etatai. Politikas įsitikinęs, kad ir vėl valdantieji patys sau prieštarauja sakydami, jog Pagėgiai keičiasi.

Nekontroliavo darbuotojų

„Tai, kad išasfaltuota gatvė, kurioje gyvena seniūnas, kuris rinkimų metu nekontroliavo darbuotojų ir aktyviai pats reiškėsi, turbūt irgi yra sutapimas. Nors daugybę metų Stoniškių seniūnijos Anužių, Plaškių kaimų gyventojai skundžiasi dėl kelių būklės. Darbo metodai taip pat nesikeičia ir pokyčius valdantieji pradeda pinigų švaistymu ir nelojalių žmonių gąsdinimu“, - priminė opozicijos atstovas.

Liepos 25-ąją Tarybos posėdyje pateikti du sprendimo projektai dėl nepriklausomų auditų atlikimo Kultūros centre ir Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose.

Pašnekovas sakė, jog neoficialiai kalbama, kad reikia vienos įstaigos vadovą pamokinti, kaip reikėjo dirbti per rinkimus ir nerašinėti skundų prieš partiečių žmonas, t. y. prieš rinkimų komisijos pirmininkę.

„O kas gali paneigti, kad tai ne tiesa? Abiejų įstaigų vadovų atliekamas darbas pernai įvertintas labai gerai, tad kas nutiko šiemet? Kultūros centras išgirtas net „tvarkiečių“ reklaminiame rinkimų lankstinuke. Komiteto posėdžio metu paklausus, kodėl negalėjo atlikti audito Savivaldybės kontrolierius, kuris už tai gauna algą, paaiškinimų negauta. Matyt, išleisti auditams ne vieną tūkstantį eurų yra geriau, kai viena įstaiga laiko malkas lauke, o Savivaldybė neturi pinigų pastatyti sandėliuko ar teritoriją aptverti tvora, kad jų nevogtų. Toks yra šeimyniškas požiūris ir racionalus biudžeto pinigų išleidimas“, - teigė E. Kuturys.

Jis priminė, kad viena iš valdančiųjų Tarybos narių dėl jo pasisakymų spaudoje jau ieško galimybių su Etikos komisijos pagalba užčiaupti jam burną. „Ar aš įžeidžiu kai kuriuos Tarybos narius, vadindamas juos melagiais. Bet ji turbūt užmiršo, kad turimi partijos skyriaus posėdžio protokolai įrodys, kiek prisimelavo ir ji pati – ir ne tik žmonėms, bet ir savo partijos skyriaus nariams. Pasirodo, ko nepadarysi, kad tik pabūtum „valdžios olimpe“. Galima būtų vardinti ir daugiau „pokyčių“, tačiau, manau, žmonės ne akli ir įvertins. Turi ateiti galas melagystėms ir veidmainiavimui, o man burnos neužčiaups, kaip teikiau, taip ir toliau teiksiu visuomenei visą informaciją“, - baigė pokalbį E. Kuturys.

Džiaugiasi komanda

Pats meras V. Bendaravičius, kalbėdamas apie šimto dienų sukaktį, priminė, kad šią sukaktį skaičiuoja ne tik jis, bet ir jo pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, mat likusi komanda - administracijos direktorė Jūratė Mažutienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Komskis prisijungė šiek tiek vėliau.

„Šiandien jau tvirtai galiu pasakyti, jog esu patenkintas savo komanda, pasitikiu jais, tikiu jų kompetencijomis. Manau, kad dirbsime sutelktai ir konstruktyviai“, - įsitikinęs meras.

Kalbėdamas apie 100 dienų jis visų pirma norėjo pasakyti, kad džiaugiasi, jog pavyko suformuoti tvirtą daugumą, mat prie komandos paskutinio posėdžio metu prisijungė naujas tarybos narys Vladimiras Gorodeckis. Daugumą sudaro 11 Tarybos narių: 6 partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei 5 kitų politinių partijų atstovai.

V. Bendaravičius teigė, kad nuo pirmos darbo dienos jau padaryta nemažai darbų - tiek savivaldybės atstovavimo, tiek vietos lygmeniu. Jau įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavimas ir keli posėdžiai. Teko jam susitikti su kelių ministerijų atstovais, susipažino su kitų savivaldybių merais.

Konstruktyvus bendradarbiavimas vyksta su kaimyninių savivaldybių merais, nes kartu vykdoma pilotinė iniciatyva „Tauragė+“, kurios tikslas - ieškoti bendrų regionui sprendinių, efektyviau pritraukti investicijas ir teikti viešąsias paslaugas.

Yra ir nusivylimų

Meras teigė, kad intensyviai sprendžiamas klausimas dėl autobusų maršruto Tauragė-Panemunė-Pagėgiai paleidimo. Jei viskas pavyks sklandžiai, jau rugsėjo viduryje turėtų pradėti kursuoti autobusai šiuo maršrutu. Su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais teko bendrauti dėl naujo maršruto Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Klaipėda atidarymo. Iš Keleivių vežimo direkcijos gautas atsakymas, kad ši galimybė įtraukta į planą ir bus svarstoma, kai bus keičiamas vietinio susisiekimo tvarkaraštis.

Sėkmingai vyksta projektinės veiklos ir bendradarbiavimas su užsienio partneriais. Jau teko susitikti beveik su visais Savivaldybės partneriais. Susitikimai buvo sklandūs, geranoriški ir konstruktyvūs.

„Tęsiant tradiciją, mūsų partneriai į Pagėgius atvyks rugsėjo mėnesį, į krašto šventę.  Kalbant apie administraciją ir Savivaldybės įstaigas yra numatyti tam tikri darbai, apie kuriuos kalbėjome ir rinkimų laikotarpyje. Planuojama Savivaldybės administracijos struktūros reorganizacija. Nutarta atlikti visų Savivaldybės įstaigų veiklos ir finansinės atskaitomybės auditus. Svarstoma galimybė optimizuoti mokyklų tinklą. Nepamiršau ir pažado dėl susitikimų su seniūnijų gyventojais, kuriuos buvau numatęs organizuoti kas ketvirtį. Jau lankiausi Stoniškių ir Natkiškių seniūnijose - susitikau su vietos gyventojais, išklausiau jų problemas. Šiandien kai kurie gyventojų klausimai jau išspręsti, o kiti dar sprendžiami“, - kalbėjo meras.

Anot jo, birželio mėnesį įvyko susitikimas su gyventojais dėl daugiabučių namų modernizavimo skatinimo. Šis klausimas taip pat buvo vienas iš prioritetinių. Jau yra keli namai, kurie planuoja dalyvauti būsto modernizavimo programoje.

V. Bendaravičius mano, kad vasara toks metas, kai dauguma ilsisi ir švenčia. Jis džiaugiasi visais renginiais bei šventėmis, kurie vyksta savivaldybėje. Labiausiai jį džiugina kūrybingi ir darbštūs žmonėmis.

„Kalbant apie nusivylimus, labiausiai nuvilia tai, kad šiuo metu nėra stabilios centrinės valdžios. Dėl pasikeitimų Vyriausybėje, ministerijų kabinetuose kai kurie klausimai šiuo metu nėra sprendžiami, jie atidedami vėlesniam laikui“, - sakė V. Bendaravičius.

Baigdamas pokalbį meras visiems palinkėjo geros likusios vasaros, džiaugtis gyvenimu, gražiomis kasdieninėmis akimirkomis, būti tolerantiškais vieni kitų atžvilgiu, labiau pasitikėti ir gerbti vieni kitus.


Straipsnio komentarai

282019-09-06
Verkia kuturys negaledamas komentarų baninti ???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patarimas2019-08-21
Edgariukai, čia tiek apie tave neigiamų komentarų.. Ar nevertėtų tau trauktis iš politikos Pagėgiuose, jau padarei ką galėjai. Bandyk kitur politikuoti, gal ten žmonės tavimi patikės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to du draugai2019-08-20
o kuris mergišius, o kuris ardytojas? :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
du draugai2019-08-20
Bet susivienijo abu labu tokie - vienas vaikų prigaminęs po visą Lietuvą, kitas - šeimų ardytojas ir mergišius. Turės ko pasimokyti vienas iš kito :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kai2019-08-19
valdžioje vien ale savi atsibastėliai, ar bereikalingi priešai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar2019-08-19
ar blogai kai du priesai susivienija jog nuverstu viena dideli priesa? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
paviešinkite2019-08-18
dėl kieno godumo laisva ekonominė zona merdi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir jis2019-08-18
Dar sako,kad toliau kels į viešumą viską.Būtų teisingai jei keltų tiesą,nuveiktus darbus,o ne ,kad tą ar aną apskundžiau.Kas,kad apskundei,bet atsakymai iš beveik visų instancijų,kur buvo kreiptasi,buvo atmetami,dėl nesamo pažeidimo.Nei juristas geras,nei politikas geras.Niekas! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zmogua2019-08-17
Kutury, o ar tu zodzio zmogus? Pirma pats tokiu buk ir nesinaudok zmonemis noredamas prilisti prie to lovio... kad negavai postu, tai cia ne apie zodzio laikymasi kalbama, o geriau zmonems pasakyk tiesa -kad tie valdantieji pamate koks tu istikruju esi, kad pats saviskiams darbo vietu pazadejes, tiesiog pradejai jiems lipti ant galvos ir laiku jie susiprato, kad ismete tave. O dabar dar su kestu kartu, na tai cia daug pasako apie tavo elgesi ir buda... sekmes jums abiems! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Atsibuskit!!!2019-08-17
Nu bet kas per politikai, kuturys ypač! Kas per žmones? Saukė reke vieni ant kitų, ypač kuturys varė ant Kęsto, o dabar kartu! Tai kaip suprasti? Kas per menkystos, geriau zmonems paaiškinkit savo elgesį. Manau ir jiedu atėję į valdžią kažin kaip elgtųsi, vien apie Kuturio "būsima" vadovavimą buvo galima spręsti ką jis atejes į valdžią išdarinėtu, kai jis daugumai reikalavimus pradėjo kelti. Žmonės atsibuskit, tie du like už borto tik savo nuoskaudas lieja ir kandžioja, patys tikrai nieko geriau nebūtų padarę, o viska tik sau kise, jau ir darbo vietos jų saviskiams buvo pažadėtos, tai apie kokį skaidrumą jie gali kalbeti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ai2019-08-15
Tegul ir toliau dresiruoja kates,kitas - šunis.Žodžiu primena zooparką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TT2019-08-15
Labai įdomi Pagėgių "demokratijos" tėvo Kęsto nuomonė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Malūnui2019-08-15
Aš iškarto nesupratau kam tą gatvę į krūmus asfaltuoja. Ten ir gyventojų vos keli namai. Pasirodo ten seniūnas gyvena, o malūno gatvėje tik žmonės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O tai2019-08-15
mažuma matosi,kad vėl pyksta ant daugumos.Ir be reikalo...darbai tikrai dirbami,ir viskas laiku,nes viskam savas laikas.Čia šaukštelis deguto,gadina visą medų.Dirbkit ir toliau,o tie šmeižikai, ,,narsuoliai'' tegul smaugiasi savo pyktyje ir toliau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagegis2019-08-13
Ta pati panelė, tik kita suknelė. Pagėgių rinkėjams permainų nereikia! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Prūsė2019-08-13
Kažkas suskaičiavo,kiek gyvena žmonių(realiai,o ne kokius skaičius savivaldybė pateikia) Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Nebėra net 7 000 gyventojų? Sumažėjo tarybos narių skaičius, tai kodėl savivaldybės tarnautojų nemažėja? kam perkami nauji automobiliai? švaistomi pinigai? Turėtų būti ne daugiau 4 automobiliai,kurie stovėtų garažuose,o ponai valdininkai atvažiuotų į darbą su savo nuosavomis. Darbo reikmėm pilnai užtenka 4. Tas pats, kaip buvo prie komskių, niekas nepasikeitė.
Gobšumas pražudys ir pakenks visiems.Šita savivaldybė bus panaikinta.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
J. M.2019-08-13
tiesa Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vaje2019-08-13
Nesuprantu, kas čia neteisybė, gi visos pusės pasisako, išsako savo nuomonę. Ir tiek. Lengviausia rėkti,kad netiesa parašyta. Perskaičiau ir nematau nieko parašyto, kas būtų iš šalies. Tiesiog trijų žmonių mintys, nuomonės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Birute2019-08-12
Naikinti Pagegiu savivaldybe Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Opapa to W2019-08-11
o tai kur melas parašyta? m? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
W to opapa2019-08-11
Tu esi žopapa, o ne opapa. Bent pasidomėk kas rašo tuos straipsnius, tada diskutuok. Kai sužinosi- beliks tik nu ir na... Ar nors dalis teisybės parašyta? Ne, viskas kaip visuomet tendencingai.... iškraipant faktus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Opapa2019-08-11
malonu jog yra kas valdžiai nelenda į rudąsias. Šilokarčema tvirtai tiek Pagėgių, tiek Šilutės valdžiai laiko už pautų tvirtai suspaudę. Malačiai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Malūnas2019-08-10
Malūno gatvės nepamiršot? Ji itr priklauso Pagėgių sav. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagėgiškė2019-08-10
Labai lengva kitus kritikuoti, patiems būnant "šventaisias" (E.Kuturys, K.KOMSKIS). Teisingas Mero V.Bendaravičiaus palinkėjimas - daugiau pozityvo. Nusibodo tos kvailos rietenos, kurios žemina mūsų kraštą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2019-08-10
Dievulėliau,šventas!Iš ęsamų 48 mėnesių,prėjo nepilnai 3 mėnesiukai,ir jau norite,kad viskas pasikeistų.Žinoma,kad dabartinė komanda dirba,ir rezultatyviai dirba.Tik leiskit dirbt,o ne malkit,ką malėt iki šiol... Dabar tik savo pagiežą reiškiat,vietoj to ,kad prisijungtumėte,prie darbų...vel tęsiasi nepatenkintų nesąmonės,,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?