Penktasis Antano Vytauto Zybarto atminimo taurės turnyras – žaidimų iki soties

2019-08-10
Varžybų prizininkai, taurių laimėtojai (iš kairės): K. Stankus, R. Lubys – III vieta, L. Li Čin Chai, P. Bagužis – II v., R. Povilaitis, V. Vabolis – I v., L. Raugevičius, J. Piekautas – paguodos etapo nugalėtojai.
Penktasis Antano Vytauto Zybarto atminimo taurės stalo teniso turnyras Traksėdžių mokyklos salėje pasižymėjo ne tik atkakliomis kovomis, staigmenomis, bet ir gražia įžanga. Mažąsias raketes sukryžiavo trys pradinukai, tarp kurių buvo ir jaunųjų Zybartų Stasio ir Ingos šeimos atžala Adomas, senelio anūkas. Graži pradžia.

O komandų varžybas laimėjo R. Povilaitis (Kelmė) ir V. Vabolis (Šiauliai), finale įveikę L. Li Čin Chai (Šilutė) ir P. Bagužį (Panevėžys). Trečią vietą užėmė Salantams atstovavę K. Stankus ir R. Lubys.

Turnyrą organizavo Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ (vadovas J. Piekautas), mecenatai – našlė Elena Zybartienė ir jos sūnaus Stasio Zybarto šeima. Dalyvavo 16 komandų: 8 pamariškių, 8 svečių. Komandą sudarė du žaidėjai. Pirmasis turnyro etapas – grupių (4) varžybos. Jų nugalėtojai ir antrų vietų laimėtojai tęsė kovas finale, likusios komandos varžėsi paguodos turnyre. Bet prieš tai tylos minute pagerbtas A. V. Zybartas.

Turnyro preliudas – anūko Adomo debiutas

Pradinukų varžybas sumanė J. Piekautas, Traksėdžių neformalaus vaikų švietimo būrelio vadovas. Baltąjį kamuoliuką pavaikė jo auklėtiniai Svajūnas Krupaitis ir Aironas Šimkus, lankantys stalo teniso treniruotes, ir A. V. Zybarto anūkas Adomas, gyvenantis Klaipėdoje. Adomas rimtai žaidžia futbolą, bet turi ir raketę. Nors jis pralaimėjo abi partijas vienodu rezultatu 2:3, bet kovojo labai susikaupęs, visiems įrodė turintis senelio genų ir šiai sporto šakai. Jis pelnė trečios vietos medalį, nugalėtojas Svajūnas – taurę, Aironas – antros vietos medalį. Apdovanojimus, skambant plojimams, įteikė Stasys Zybartas. Tokia emocinga buvo turnyro preliudija.

Gražinos ir Sigitos staigmena

Vyrų komandoms iššūkį metė Gražina Mikalauskienė ir Sigita Jakubauskienė. Jos komandai parinko pavadinimą „Draugystė“. Vyrai veteranai ir Telšių jaunimėlis labai apsiriko patikėję lengvai nugalėsiantys ponias. Gražina ir Sigita grupės varžybose užėmė antrą vietą ir pateko į finalą. Ir ten nebuvo mušamos į vienus vartus. Telšių pirmos komandos vaikinai (D. Petrauskas, M. Jučinskas) gavo gerokai paprakaituoti, kol įveikė „Draugystę“ minimaliu rezultatu 3:2. Nugalėtojų juokeliai sklido pro sukąstus dantis. Telšiečiai, grupės varžybose šventę pergales prieš pajėgias Salantų ir Šilutės NVŠ (J. Piekautas, L. Raugevičius) komandas, manė, jog „Draugystė” taps lengvu grobiu. Netapo. Po to šilutiškės „pasidraskė” prieš Raseinių milžinus A. Žibą ir O. Milašauską. Pastarieji – kombinacinio žaidimo stiliaus atstovai. Mūsiškės pralaimėjo rezultatu 2:3. Anot Sigitos, varžovai nevengė ir psichologiškai slėgti – taip norėjo laimėti. Galutinėje įskaitoje „Draugystė”, nugalėjusi Šiaulių komandą (Š. Gulbinas, E. Narušis), liko septinta.

Čempionų kelias

Burtai taip parėdė, kad dvi pajėgiausios komandos pateko į grupę „A“. Joje varžėsi būsimieji nugalėtojai R. Povilaitis ir V. Vabolis (Kelmė, Šiauliai), taip pat L. Li Čin Chai ir P. Bagužis (Šilutė, Panevėžys). Mušamais vyrukais tapo juknaitiškiai E. Naujokas ir V. Šaulys bei klaipėdiečiai V. Sagaitis ir M. Kasinskas. Pastarųjų komandų tarpusavio varžybas netikėtai laimėjo juknaitiškiai – 3:2. Grupės nugalėtoju tapo R. Povilaitis, V. Vabolis, įveikę L. Li Čin Chai, P. Bagužį rezultatu 3:2. Pralaimėtojai tenkinosi antra vieta. Bet priekyje jų dar laukė lemiamas susitikimas kovoje dėl pirmos vietos. Deja, revanšo nebuvo. R. Povilaičio ir V. Vabolio duetas didžiajame finale antrą kartą nugalėjo L. Li Čin Chai ir P. Bagužį – 3:0. Prieš tai ketvirtfinalyje būsimieji čempionai nugalėjo raseiniškius – 3:1, pusfinalyje – „Telšius-1” – 3:0. Kovoje dėl III vietos „Salantas“ (K. Stankus, R. Lubys) išvargo pergalę prieš „Telšiai-2” (R. Markauskas, V. Ramšas) – 3:2. Pastarieji liko ketvirti, penkti raseiniškiai, šešta – „Telšiai-2”, septinta „Draugystė”, aštunta – Šiaulių ekipa.

Paguoda, bet ne visiems

Paguodos turnyro finale žaidė pamariškių komandos. J. Piekautas su dvylikamečiu auklėtiniu L. Raugevičiu „sudorojo“ veteranų šilutiškių J. Čimkaus ir Z. Šikšniaus komandą – 3:0. III vietą užėmė klaipėdiečiai V. Sagaitis ir M. Kasinskas, atsirevanšavę prieš juknaitiškius – 3:1. Šilutės komandos „Pinta“ (G. Valančius, V. Agintas), „Dalgis“ (Z. Tamošiūnas, G. Milkintas) turnyre toli nenusikapstė, bet prisižaidė sočiai. Beje, visiems patiko ir „Klumpės“ kavinės cepelinai.