Girtas vyras smaugė dukrą, grasino padegsiąs automobilį ir butą

2019-08-11, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Girtam nesvarbu, kuri diena, valanda, pirmadienis ar sekmadienis, vidurdienis ar vidurnaktis - bet kada gali iškrėsti šunybę ar sumanyti piktą poelgį, o vėliau dėl to gailėtis. Saugų seniūnijos gyventojas, 42 metų V. D., būdamas neblaivus ir susipykęs su žmona, savo rūstį nukreipė į paauglę dukrą, kuri, užrakinusi buto duris, nesutiko tėvo įleisti į vidų ir atiduoti raktus. Už tai laiptinėje buvo priremta prie kaimynų durų ir pradėta smaugti rankos dilbiu...

Tai atsitiko šiemet, viename Saugų seniūnijos kaime. Įvykio laikas - birželio 23 diena, apie 17 valanda. Buvo sekmadienis, kurį pakaušęs V. D. pavertė juodu savo šeimai. Vėliau liudijęs daugiabučio namo kaimynas teigė, kad didelio triukšmo neblaivus V. D. nesukėlė, tiesiog konfliktavo su žmona. Liudytojas nematė, kas įvyko laiptinėje tarp tėvo ir dukros. Gi pastarosios mama viską išklojo ikiteisminio įvykio tyrimo metu. Minimą dieną girtas V. D. buvo agresyvus, ieškojo priekabių. Moteris, būdama lauke, išgirdo sucypiant dukrą. Įbėgusi į laiptinę sutiko iš antro aukšto laiptais žemyn lipančią dukrą. Mergaitė buvo išsigandusi, verkė, pasakė, kad tėvas ją smaugė, suko ranką, nes norėjo atimti buto raktą.

Grasino padegti namus

Nukentėjusioji parodė, kad girtas tėtis gąsdino mamą ir ją padegsiąs automobilį, pavėsinę ar net butą. Ar grasinta rimtai, ar tik tokiam įvaizdžiui sukurti? Kiek žinoma, vyras buvo atsinešęs prie pavėsinės talpą su benzinu. Nesunku įsivaizduoti, kaip jautėsi motina ir dukra. Pastaroji, užrakinusi buto duris, norėjo bėgti į apačią, bet tėvas nepraleido, paliepė atiduoti raktus. Dukra neketino paklusti. Tuomet neblaivus tėvas kairės rankos dilbiu pradėjo spausti mergaitės kaklą ir taip prirėmė prie kaimynų buto durų, į kurias nukentėjusioji atsitrenkė nugara. Užsigavo, bet nestipriai. Dukra bandė priešintis, tačiau tėvas buvo stipresnis. Kai šis kietai suėmė ir skaudžiai pasuko mergaitės ranką, gavo ko norėjo – raktus.

Nors ir nukentėjo, dukra nejaučia pykčio tėvui, supranta, kad pasielgė nederamai būdamas apgirtęs. V. D. buvo nustatytas vidutinis girtumas – 2,14 promilės. Viena promilė reiškia, kad viename litre (1000 ml) kraujo yra 1 ml grynojo spirito. Girtumas yra baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė, prisipažinimas padarius nusikalstamą veiką – atsakomybę lengvinanti aplinkybė.

Kaltinamasis sutiko su dukros parodymais

V. D. buvo sulaikytas trims dienoms. Prisipažino namuose sukėlęs konfliktą, smurtavęs prieš dukrą. Jis tvirtino negalįs tiksliai pasakyti, ką tada darė, nepamena, tačiau nuo kaltės neišsisukinėjo, teigė, jog buvo taip, kaip dukra parodė: tenorėjo atimti iš jos raktą, kurį ji laikė kairėje rankoje. Todėl ir pasuko ranką. Atėmęs raktą atsirakino duris, įėjo vidun, pasiėmė kelis daiktus ir išėjo pas savo močiutę. V. D. labai gailėjosi dėl savo veiksmų, sutiko, kad byla teisme būtų išspręsta baudžiamuoju įsakymu, jam nedalyvaujant.

Apribojo laisvę, skyrė įpareigojimų

V. D. anksčiau neteistas, nedirba. Būdamas girtas įvykdė nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 str. 2 dalyje (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Tai padarė šeimos nariui. Tokia veika užtraukia viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Nukentėjusioji patyrė skausmą, jai buvo nustatyta poodinė kraujosruva kairiame žaste. Ant kaklo sužalojimo žymės neliko.

V. D. byla išspręsta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose rugpjūčio 1 dieną. Pastarojo žmona civilinio ieškinio nepareiškė, teigia, kad vyras stengiasi pasikeisti, nori susitaikyti. Žinoma, teisėjas V. Jurjonas į tai atsižvelgė. Galutinė bausmė V. D., sumažinus ją vienu trečdaliu dėl visiško prisipažinimo bei įskaitant laikiną sulaikymą tris dienas, prilyginant dieną dviem laisvės apribojimo dienoms – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams. Nuteistasis įpareigotas per bausmės atlikimo laikotarpį dirbti arba registruotis užimtumo tarnyboje, keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Skirta ir kardomoji priemonė: V. D. privalo gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios tol, kol įsiteisės baudžiamasis įsakymas, tai yra 14 dienų. Įsakymui įsiteisėjus, kardomoji priemonė panaikinama.


Straipsnio komentarai

Ech2019-08-11
Kaimo budulis, nieko nuostabaus. Ir jau pilnatis čia pat, užtai ir bludina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Siaube2019-08-11
Parazitas!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?