Indijos ir Rusnės žmonių draugystė įgauna pagreitį

2019-08-15, Silute.lt informacija
Renginio akimirka. Silute.lt nuotr.
Renginio akimirka. Silute.lt nuotr.

Rugpjūčio 3 dieną Rusnėje vyko išskirtinis renginys „Meniniai tiltai. Indija – Lietuva“, skirtas Mahatmos Gandžio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasidžiaugė, kad Šilutės savivaldybėje yra tokia unikali vieta, kurioje susijungia dvi itin skirtingos kultūros.

„Rusniškiai – puikūs ne tik mūsų krašto, bet ir visos Lietuvos ambasadoriai Indijoje. Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie H. Kalenbachui ir M. Gandžiui skirto paminklo statybų. Tai buvo pradžia šio gražaus dviejų valstybių bendradarbiavimo“, – sakė administracijos direktorius V. Pozingis.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius, LR užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius, taip pat Rusnės dailės plenero dalyviai, svečiai iš Indijos bei, žinoma, rusniškiai.

„Noriu pasidžiaugti Rusnės seniūne Dalia Drobniene, kuri ne tik Lietuvoje aktyviai pristato Rusnę, bet ir Indijoje. Šio žmogaus dėka Rusnė tampa Lietuvos ir Indijos santykių sostine“, – kalbėjo ambasadorius J. Pranavičius.

Renginio dalyviams Užsienio reikalų ministerijos kancleris L. Talat-Kelpša papasakojo istoriją, kuo M. Gandis susijęs su Lietuva, o ypatingai su Rusnės sala. Jis pasidalijo faktais apie Rusnėje užaugusio H. Kalenbacho ir M. Gandžio draugystę.

Renginio vedėja Edita Mildažytė paskelbė apdovanojimo „Abu – Ubhay“ (Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei) įteikimo ceremonijos pradžią. Apdovanojimas įteiktas Indijos garbės konsului Lietuvoje, Indijos Oro pajėgų atsargos pulkininkui leitenantui Rajinder Kumar Chaudhary.

Tądien Rusnės sala buvo pripildyta indiško šurmulio, čia skambėjo indiškos dainos, susirinkusieji stebėjo indiškus šokius. Juos renginio dalyviams demonstravo klasikinio Indijos šokio atlikėja Kristina Dolinina.

Praėjusias dvi savaites Rusnėje vyko dailės pleneras, jo metu sukurtas ir renginyje pademonstruotas didžiulis atvirukas, skirtas M. Gandžio 150-osioms gimimo metinėms.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tuo tarpu2019-08-18
kituose rajonuose tautietės susilaukia palikuonių, kurių tėvai indų tautybės...na ir kas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?