Katyčiuose - vienijantis vakaras

2019-08-14, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė vadybininkė Nijolė Stanelienė

Rugpjūčio 5-osios vakarą Katyčių ir aplinkinių kaimų žmonės rinkosi laisvalaikio erdvėje prie Šyšos upelio pasidžiaugti projekto „Laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas Katyčių miestelyje“  atliktais darbais. Katyčių bendruomenė projektui paramą gavo iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos.

Įgyvendinant vietos projektą, buvo įrengtos lauko treniruoklių, vaikų žaidimų ir paplūdimio tinklinio aikštelės. Spalvingi įrenginiai džiugino susirinkusius mažus ir didelius. Po erdvę lyg žirniai pabiro vaikai ir jaunimas. Visi turėjo galimybę išbandyti naujus įrenginius. Vakaro tyloje skambėjo vaikų juokas, tarsi mažos žvaigždutės džiugesiu spindėjo jų akys, jaunų tėvų širdyse tvyrojo dėkingumo jausmas tiems, kas tą erdvę kūrė. Senjorai su viltimi žiūrėjo į treniruoklius ir galvojo, kad galbūt treniruokliai išlaisvintų jų judesius... Taip ir bus, jei tik rasis noras čia ateiti ir skirti laiko sau.

Gražiais ir prasmingais darbais, keičiančiais Katyčių veidą, džiaugėsi bendruomenės pirmininkas Giedrius Overlingas. Jis dėkojo bendruomenės nariams, seniūnui Jonui Lukošaičiui už pagalbą įgyvendinant projektą, ragino būti visus pilietiškais ir kartu saugoti bei prižiūrėti įrenginius, o vaikams ir jaunimui linksmai ir turiningai leisti čia savo laisvalaikį.

Seniūnas kaip ir visada, vos užbaigus vieną darbą, jau rikiavo naują darbų seką. Jis, besidžiaugdamas įgyvendintu projektu, pabrėžė, kad labai svarbu ugdyti jaunimo tvarkingumo ir atsakomybės jausmą, saugoti tai, kas sukurta. Niekas iš nieko neatsiranda. Seniūnas džiaugėsi, kad gražiai, estetiškai įrengtoje aikštelėje daug laiko praleis jaunoji katytiškių karta. Jis pažadėjo kartu su bendruomene toliau puoselėti laisvalaikio erdvę, įrengti takelius, vaikų saugumui prie sūpynių pakloti minkštą dangą. Ir visa tai - ne pabaiga. Seniūno mintyse dar daug įvairiausių sumanymų, kurie be jokios abejonės išvys dienos šviesą.

Tas trumpas, džiaugsmingas, vienijantis suėjimas į bendrą būrį nepaliko abejingų. Bendruomenės pirmininkas Giedrius ir seniūnas visus pavaišino ledais.

Vakaras buvo gražus ir būtų buvę galima šioje erdvėje dar ilgai šnekučiuotis ir žaisti, tačiau pagal numatytą programą visi buvo pakviesti į seniūnijos kiemą žiūrėti Sauliaus Šaltenio romano motyvais sukurto filmo „Riešutų duona“. Jausdami nuoširdų norą būti viso pasaulio lietuvius vienijančio renginio dalimi, katytiškiai vakarą toliau tęsė žiūrėdami kiną po žvaigždėtu dangum.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?