Per rungtynes varžovai, po rungtynių - draugai

2019-08-16, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Edvardo Lukošiaus nuotr.
Edvardo Lukošiaus nuotr.

Šilutės futbolo mėgėjų lygos taurės turnyro finale susitiko„Lentvaris“ (vadovas Julius Užkuraitis) ir „Vandenys“ (vad. Valdas Urbonas). Po baudinių serijos čempionų taurę kėlė į viršų „Lentvario“ komanda. „Vandenys“ - antri, trečia – „Heidekrug“ ekipa (vad. Artūras Melenberg). Turnyrą, kurį nuo pat pradžios lydėjo draugiška atmosfera, organizavo FK „Šilutė“ žaidėjai Darius Paldauskas ir Kostas Vilkys.

Mažojo futbolo (5x5) turnyras surengtas Pirmosios gimnazijos dirbtinės dangos aikštelėje rugpjūčio 3 dieną. Dalyvavo 8 komandos, burtų keliu suskirstytos į dvi grupes po 4. Keturios pajėgiausios ekipos „pasėtos“ į skirtingas grupes. Komandos geranoriškai pasidalino geriausius rajono futbolininkus, kad būtų didesnė konkurencija ir įdomiau.

Šilutiškiai broliai Evaldas ir Julius Užkuraičiai tapo konkurentais: pirmasis žaidė už „vandenius“, antrasis – už „Lentvarį“. Brolių komandos nužygiavo į finalą, o grupėse rungtyniauta ratų sistema. Rungtynių laikas – vienas 10-ies minučių kėlinukas. Teisėjavo patys žaidėjai. Dėl to nekilo jokių įtarimų dėl neobjektyvumo ar simpatijų kuriai ekipai. 

Grupė „A“

Šios grupės favoritais laikytos „Pamario“ (Vaidas Dedurkevičius) ir „Heidekrug“ (A. Melenberg) komandos tai įrodė savo žaidimu. Jų tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis – 1:1. Pirmą vietą grupės varžybose pelnė „Pamarys“, nugalėjęs vienodu rezultatu 2:0 „Rusnę“ (Tomas Kolpertas) ir „13 rajoną“ (Deividas Gedvilas). „Heidekrug“ liko antra. „Pamarys“ ir „Heidekrug“ iškopė į pusfinalį.

Beje, „Heidekrug“ komandoje matėme rungtyniaujantį Liną Mėgelaitį, žaidžiantį Italijoje ir šiuo metu atostogaujantį. Linas nebe pirmi metai turi kontraktą su klubu „LECCE“ ir greit išvyks atgal. Jis pasižymi puikiu kamuolio valdymu, tiksliais ir netikėtais perdavimais, kurie kartais varžovų gretose sukelia sumaištį. Linas aikštelėje pernelyg „nesidraskė“, matyt, saugojo kojas, bet ir to užteko, kad svariai talkintų komandai.  3-4 vietas užėmė „13 rajonas” ir „Rusnė“. Antrame turnyro etape „13 rajonas” tęsė kovą dėl 5-6 vietų, „Rusnė“ – dėl 7-8 vietų.

Grupė „B“

Grupę sudarė šios ekipos: „Vandenys“ (V. Urbonas), „Burgeriai“ (Tadas Būdvytis), „Lentvaris“ (J. Užkuraitis) ir „Blokas 7” (Egidijus Kolpertas). Pergalingai žaidę „Vandenys” įveikė visus varžovus – 3:0 „Burgerius”, 2:0 „Lentvarį“, 1:0 „Bloką 7”. Antrą vietą užėmė „Lentvaris“, trečią – „Blokas 7”, ketvirtą – „Burgeriai“.

Pusfinalio poros ir staigmena

Grupės „A“ lyderis „Pamarys“ pusfinalyje į varžovus gavo grupės „B“ antrą komandą „Lentvarį“. „Pamarys“ krito greitai – 0:4. Pirmus du įvarčius nugalėtojams pelnė „Šilutės“ rezultatyviausias puolėjas Aivaras Thales. Ypač gražus buvo antrasis įvartis, kai Aivaras gavo kamuolį prieš pat varžovų vartininką ir vikriai pasinaudojo proga. Trečią įvartį įmušė J. Užkuraitis, „Pamarį“ pribaigė A. Thales, įpliekęs ketvirtą įvartį. Niekas nesitikėjo, kad „Pamarys“ pralaimės triuškinamai. Bet mažojo futbolo rungtynėse viskas vyksta greitai, nenuspėjamai.

Grupės „B“ lyderis „Vandenys“ žaidė įtemptas rungtynes su grupės „A“ antra komanda „Heidekrug“. Per 10 minučių kovos įvarčių nepelnyta. Kuri ekipa iškops į finalą, sprendė 3 baudinių serija. Laimėjo „Vandenys“ – 1:0. Lemiamą įvartį pirmu smūgiu „įkalė“ Tomas Normantas. „Heidekrug“ žaidėjų pastangos buvo bevaisės. „Vandenys“ prasiveržė į finalą. „Heidekrug“ atsigriebė kovoje dėl trečios vietos – nugalėjo „Pamarį“ rezultatu 2:0.

Finalas

Finalo rungtynėms tarp „Lentvario“ ir „Vandenų“ teisėjavo L. Mėgelaitis. Kovota atkakliai, pražangų buvo, bet ne piktybiškų, padiktuotų azarto. Pargriautajam padėdavo pakilti pažeidėjo ištiesta ranka ir atsiprašymas. Po to pykčiui vietos nebelieka.

„Lentvaris“ pirmavo po Mato Vismanto ir A. Thales įmuštų įvarčiu 2:0, tačiau „Vandenys” nepasidavė. Rezultatą išlygino Gedas Rabačiauskas ir Evaldas Užkuraitis – 2:2. Rungtynių laikas baigėsi, vėl loterija: baudiniai. Taiklesni buvo „Lentvario” žaidėjai. Po dviejų baudinių jie buvo priekyje 2:0, bet T. Normantas, mušęs baudinį antras, sušvelnino rezultatą – 2:1. „Lentvariui” pergalę užtvirtino jo vadovo J. Užkuraičio įvartis – 3:1. Futbolininkai šoko sveikinti vienas kitą.

Prizininkų trejetas: „Lentvaris” – I vieta, „Vandenys“ – II v., „Heidekrug“ – III v. Ketvirtas „Pamarys“. Penktą vietą užėmė „Blokas 7”, įveikęs „13 rajoną“ rezultatu 2:0. „13 rajonas”  - VI v. VII v. - „Rusnė“, įveikusi „Burgerius“ rezultatu 3:2. „Burgeriai“ – VIII v. Turnyrą vainikavo apdovanojimų ceremonija. Taurės ir medaliai buvo įsigyti už iš komandų surinktą kuklų starto mokestį po 15 eurų. „Vandenų“ vadovas V. Urbonas asmeniškai įteikė dovaną vyriausiam turnyro žaidėjui V. Dedurkevičiui – skėtį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?