Žavėjo gracingi žirgų šuoliai

2019-08-14, „Šilokarčemos“ informacija
„Nemuno žirgynui“ pergales nuolat dovanoja talentingi jų raiteliai (iš kairės į dešinę): M. Bacevičius, R. Samušytė ir K. Gaigalas. L. Jagintavičienės nuotr.
„Nemuno žirgynui“ pergales nuolat dovanoja talentingi jų raiteliai (iš kairės į dešinę): M. Bacevičius, R. Samušytė ir K. Gaigalas. L. Jagintavičienės nuotr.

Pagėgių savivaldybėje, Šilgaliuose, įsikūręs „Nemuno žirgynas“  surengė net dviejų dienų šventę žirginio sporto mėgėjams. Čia jėgas išbandė raiteliai iš įvairių šalies vietų.

Varžėsi duetai

Šilgaliuose organizuotame renginyje netrūko nei raitelių, nei žiūrovų. Čia susirinkusieji turėjo progą žirgų ir raitelių duetais džiaugtis net dvi dienas.

Pirmąją dieną, rugpjūčio 2-ąją, vyko Lietuvos trakėnų veislės žirgų asociacijos žirgų bandymai-varžybos.

Raiteliai varžėsi dviejuose konkūruose. Pirmajame jie turėjo ne tik įveikti kliūtis, kurių aukštis 80 cm, bet ir atjoti į laiko normą.

Čia pergalę šventė „Nemuno žirgyno“ raitelis Mindaugas Bacevičius su žirgu Voltera. Antra liko Šilutės sporto mokyklos auklėtinė Vėjūnė Lukošiutė su Žuvėdra, trečias – Vykintas Mikalauskas su Chorvatija.

Antrajame konkūre kilsteltos kartelės iki 1 m aukščio. Čia maršrutą reikėjo įveikti ne tik be klaidų, bet ir kuo greičiau. Niekam nepavyko įveikti klubo „Rusnės žirgai“ raitelės Medos Petrašiūtės su Kadriliu. Jie ir šventė pergalę. Antrą vietą užėmė Juknaičių žirgų sporto klubo atstovė Lijana Jagintavičienė su Rosara, trečią – taip pat juknaitiškė Neda Sipavičiutė.

Kliūčių aukštis didėjo

Rugpjūčio 3-ąją „Nemuno žirgyne“ vėl netrūko jaudulio. Čia jėgos išbandytos keturiuose konkūruose. Pirmajame, kai kliūčių aukštis siekė 60 cm, pirmą ir trečią vietą iškovojo V. Mikalauskas su žirgais Arsenalu bei Charizzo NT, antrąją – V. Lukošiutė su Žuvėdra.

Antrojo konkūro kliūtys siekė 80 cm. Čia pergalę šventė klubo „Rusnės žirgai“ raitelė Evelina Brazdeikytė su Beriliu. Antra vieta atiteko jos kolegei Ievai Šmaižytei su Kadriliu. Treti liko Adrijos Valiulytės ir Cunamio duetas, ketvirti – Dija Mažeikytė su Regentu, penkti – M. Bacevičius su Voltera.

Kliūtys kilstelėtos iki 100-110 cm. Čia taip pat aistrų netrūko. Pergalę šventė viešnia iš Smalininkų, Jurbarko r., Gaudenė Janavičiutė su Žigoleta. Antra vieta atiteko „Nemuno žirgyno“ elegantiškajai raitelei Raimondai Samušytei su Prisma, trečia – N. Petrošiutei su Kadriliu, ketvirta – viešniai Rūtai Milvydaitei su Anna, penkta – Gretai Milvydaitei su Rossete.

Ketvirtajame konkūre jėgas išbandė stipriausi raitelių ir žirgų duetai. Čia, kaip ir praėjusiais metais, niekam nepavyko įveikti talentingosios „Nemuno žirgyno“ raitelės R. Samušytės ir jos numylėtinės Hetės. Šiam duetui ir atiteko pagrindinė „Nemuno žirgyno“ taurė.

Antra vieta džiaugėsi M. Bacevičius su Ostu Valniu, trečia – Andrius Buzas su Milton Van Overis z., ketvirta – „Nemuno žirgyno“ raitelis, vyriausiasis treneris Kostas Gaigalas su Heptenu, penkta – Laura Didus su  Teo.

Varžybos praėjo sklandžiai. Geriausi duetai apdovanoti taurėmis, piniginiais prizais. Pastebėta, kad į varžybas kasmet susirenka vis daugiau raitelių ir žirgų, o ir žiūrovų būrys kiekvienais metais vis gausesnis. Galima pasidžiaugti – žirgų sportas populiarėja.


Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?