Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio

2019-08-20

Ilgąjį savaitgalį Kintuose vykusio burlenčių ir irklenčių maratono metu savo jėgas Kuršių mariose išbandė per šimtą vandens sporto entuziastų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos, o krante dalyvius aplankė ir paramą išreiškė Šilutės vicemeras Sigitas Šeputis.

Ketvirtadienį, penktadienį ir sekmadienį pučiant lengvam vėjui Kuršių marias skrodė burlentininkai, o šeštadienį buvo duotas irklenčių startas. Dalyviai galėjo rinktis iš dviejų disciplinų – maratono ir super maratono.

Super maratono distanciją greičiausiai įveikė vienas geriausių Lietuvos buriuotojų, neseniai Graikijoje vykusiame IFCA Europos čempionate šeštąją vietą užėmęs Rytis Jasiūnas. Rytis – antrasis lietuvis istorijoje šiemet patekęs ir į profesionalų lygą PWA, kur rungiasi pajėgiausi burlentininkai iš viso pasaulio. Maratono distancijoje greičiausias buvo Ramūnas Glizickas, o tarp irklentininkų nepralenkiamas buvo Rokas Adomaitis.

„Maratonas – visiems. Čia nėra lyties, tautybės, įrangos ar amžiaus apribojimų. Tai yra renginys, kuris suburia visą burlentininkų ir irklentininkų bendruomenę kaip šeimą į tradicinį Kuršių marių maratoną ir jo tikslas yra ne tik būti kartu, bet pabandyti savo jėgas ir išvažiuoti iš savo įprastų plaukiojimo vietų ir atvykti į tikrai gražią vietą Kintuose, į Kuršių marias“, – sakė varžybų organizatorius ir teisėjas Robertas Gradauskas.

Kasmetinis renginys šiemet sulaukė ir Šilutės rajono savivaldybės dėmesio – sveikinimo žodį prieš burlenčių startą sakė ir vicemeras Sigitas Šeputis: „Norėčiau kreiptis į jus, kaip į kolegas, kadangi ir pats esu buriuotojas. Mes labai palankiai žiūrime į tokius renginius, kurie sukviečia žmones iš visos Lietuvos į šią nuostabią vietą“.

Vicemeras pasidalino projekto „Baltija – visiems“ vizija, kurio metu planuojama vystyti buriavimo infrastruktūrą Kintuose ir integruoti į šį sportą neįgaliuosius.

Burlenčių ir irklenčių maratoną organizuoja VšĮ „Ekstremalus sportas“.

lrytas.lt
 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?