Usėniškiai myli savo kraštą ir kuria grožį

2019-08-23

Usėnų seniūnijos bendruomenės šventė „Žolynėliai ligi pat dangaus“ vyko net ris dienas. Gamta vėl bandė pakišti koją, tačiau ir šį kartą geros usėniškių nuotaikos jai įveikti nepavyko.

Prasidėjo sportinėmis varžybomis

Pirmąją šventės dieną vyko sportinės varžybos. Krepšinio mėgėjai kovojo dėl Usėnų Dieduko taurės.  Aistros virė ir tinklinio aikštelėje. Čia kovota dėl Usėnų seniūno Algirdo Raukčio įsteigtos taurės.

Kitą dieną rinkosi žvejai ir jų palaikymo komandos prie kavinės „Po liepa“ esančio tvenkinuko. Kiekvienas norėjo ištraukti kuo ilgesnę žuvelę.

Atidaryta ir sporto beu poilsio zona. Čia suorganizuota vaikams ir ne tik jiems daugybė užsiėmimų su Burbulų dėde, žirgu, batutais ir t. t. Edukacinį interaktyvų užsiėmimą pristatė projekto „Prisijungusi Lietuva“  atstovai.

Itin daug dėmesio sulaukė atlikėja Gintarė Karaliūnaitė, kuri į savo pasirodymą puikiai įtraukė vaikus, o ir apie žolelių paslaptis papasakojo.

Priminta istorija

„Žolynėliai ligi pat dangaus“... Tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus. Taigi, žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė“, - pasakojo renginio vedėja Jūratė Daugalienė.

Ji priminė, kad Lietuvoje, įvedus krikščionybę, Žolinių šventė sutapatinta su Švenčiausios Mergelės Marijos į dangų ėmimo diena. Tuomet atėję patikrinti karstą apaštalai Marijos kūno neberado – karste buvo tik gėlės.

Ir pasirodė danguje didingas ženklas – moteris, apsisiautusi saule, žemiau jos - mėnulis, o ant galvos – dvylikos žvaigždžių vainikas.

Į sceną pakviestas Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys. Jis pasidžiaugė bendruomenės aktyvu, jų noru gyventi gražiau, dėkojo už rašomus ir jau įgyvendintus projektus.

Paskelbta, kas tapo devintuoju Usėnų Garbės piliečiu. Tai bendruomenės metraštininkė Biruta Mišeikienė. Tačiau ji dėl sveikatos negalėjo dalyvauti renginyje. Todėl vėliavą pakelti teko pačiam seniūnui. Taip paskelbta oficialios dalies pradžia.

Įteiktos padėkos

Gražiausių sveikinimų puokštes įteikė ir Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigita Šeputis bei Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė.

Vicemeras teigė, kad smagu, jog kaskart, atvykus į Usėnus, galima pasidžiaugti vis labiau gražėjančia gyvenviete.

Tarybos narė L. Jagintavičienė įteikė gražiausių linkėjimų puokštę nuo Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos. „Garbės knyga – įrodymas ateinančioms kartoms, kiek žymių, mylinčių savo kraštą, jį puoselėjančių yra gyvenvietėje“, - salė L. Jagintavičienė ir paprašė perduoti Seimo nario A. S. Nausėdos padėką bei gėles Garbės pilietei B. Mišeikienei. Politikas dėkojo usėniškei už tai, kad rūpinasi savo bendruomenės istorija, myli savo kraštą ir jos žmones, kuria aplink save grožį. „Ir toliau eikite gerų minčių, darbų ir idėjų link“, - linkėjo Seimo narys.

Padėka įteikta ir nenuilstančiai bendruomenės pirmininkei Aldonai Rauktienei. Dėkota jai už tai, kad nuolat spinduliuoja meile savo kraštui, už skirtą kultūrai laiką, už įgyvendintas prasmingas idėjas. „Didžiuojuosi jumis. Ačiū, kad esate puikiu pavyzdžiu šalia esantiems“, - rašoma A. S. Nausėdos padėkoje.

Įteiktos dovanos

Pagerbtos šeimos, kuriose gimė mažyliai nuo praėjusių iki šių Žolinių. Usėnų bendruomenėje gimė 6 vaikai – Marta Šidlauskaitė, Kamilė Milerytė,  Evelina Mickutė, Pijus Bardauskas, Motiejus Keršys ir Lukas Judeikis.

Mažyliams įteiktos dovanėlės.

Pristatyti žolininkų kiemeliai. Čia kiekvienas jų išsipuošė, kaip tik sugebėjo, visus vaišino pačių rankomis pagamintais skanėstais.

Daug gražių žodžių ištarta renginio rėmėjams. Sukosi šokio sūkuryje Juknaičių šokių kolektyvas. Savo dainas dovanojo Usėnų vokalinis moterų ansamblis „Smiltė“. Visus sužavėjo siužetas „Senojo paštininko išdaigos“, kurį parodė Usėnų etnografinis teatras „Negelys“.

Svečiavosi ir „Daumantų muzikantai“, muzikos grupė „ARKA“. Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai.

Šventę tradiciškai užklupo lietus, tačiau jam sugadinti nuotaikų nepavyko.


Straipsnio komentarai

Bobutė2019-08-26
Fejerverkų nebuvo,sakė,kad sulijo :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?