Be visrakčio ir laužtuvo – vagystės iš patalpų dieną

2019-08-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS

37 metų šilutiškis R. Š., turintis recidyvisto reputaciją, pripažintas kaltu dėl šiemet sausio, vasario mėnesiais mieste įvykdytų penkių vagysčių, įsibraunant į patalpas (BK 178 str. 2 d.). Tačiau jam neprireikė visrakčiu knebinėti durų spynas ar jas laužti – drožė vogti dieną į neužrakintas tarnybines patalpas. Kartą duris atsirakino spynoje paliktu raktu. Nukentėjo 9 moterys, netekusios brangesnių ar pigesnių mobiliųjų telefonų, pinigų, kitokių smulkmenų. Vagis neliko nepastebėtas, bet atėjo diena, kai už visa tai teko atsakyti.

R. Š. anksčiau teistas 9 kartus. Paskutinį kartą jo baudžiamoji byla išnagrinėta Klaipėdos miesto apylinkės teisme 2016 metais. Tuomet pelnė subendrintą bausmę už vagystes ir sukčiavimą – vienerius metus ir 10 mėnesių nelaisvės. Bausmę atliko, sugrįžo į laisvę 2017-aisiais, spalio 13 dieną. R. Š. – pagrindinio išsilavinimo, charakterizuojamas nepatenkinamai. Šiemet Šilutėje padarė 5 apysunkius nusikaltimus. Be to, birželio mėnesį jo atžvilgiu apkaltinamąjį nuosprendį dėl vagystės priėmė Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai. Tai rodo, kad R. Š. neskuba keistis, nelinksta gyventi dorai, sąžiningai. Nagrinėjant jo baudžiamąją bylą Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose šie faktai kalbėjo prieš teisiamąjį.

Pinigus išėmė, piniginę įkišo į pusnį

Sausio 27 dieną, apie 12.40 val., R. Š. atėjo į ligoninę. Žinoma, ne sveikatą pasitikrinti. Ikiteisminio tyrimo metu jis teigė atėjęs vienas, nors Parko gatvėje įrengtos apsaugos kameros įraše užfiksuotas pėsčiųjų taku per tiltą einantis R. Š. ir nenustatytas vyras. Vėliau jie grįžta, matyti, kad skuba. R. Š. vilkėjo sportinę striukę.

Jis neišsisukinėjo, jog vaizdo kamera rodo jį. Į slaugytojų kabinetą jis pateko be vargo: atsirakino duris spynoje paliktu raktu. Viduje rado neužrakintą spintelę ir iš atsegto rankinuko pagrobė piniginę. Piniginę užsikišo už striukės ir išėjo. Išėmęs pinigus (50 eurų), piniginę su joje likusiomis kortelėmis įkišo į pusnį Liepų gatvėje.

Nukentėjusioji parodė, kad piniginėje dar buvo įvairių parduotuvių septynios nuolaidų kortelės, banko kortelė, pažymėjimas. Patirta 101 euro bendra turtinė žala. Civilinio ieškinio nukentėjusioji nepareiškė.

Pirmieji taikiniai – vaikų lopšeliai- darželiai

Vasario 5-6 dienomis R. Š. „vizitavo” du vaikų lopšelius-darželius. Aišku, stengėsi, kad jo nepastebėtų. Kas galėtų tikėtis, kad vagis ateis dieną, apie 11 valandą, kur pilna vaikučių, auklėtojų.

Bet jei suaugusiems pritrūko budrumo, tai vaizdo kamerai – ne. Ji parodė, kaip R. Š. atidžiai stebi vaikų lopšelio-darželio teritoriją, kaip sparčiu žingsniu įeina į korpusą, o po to išėjęs peršoka darželio teritorijos tvorą ir dingsta. Ką nukniaukė?

Neužrakintame, tuščiame vaikų miegamajame ant lentynos rado dėkle 690 eurų vertės mobiliojo ryšio telefoną „Samsung Galaxy S7 Edge”, o iš rankinuke rastos piniginės ištraukė 40 eurų. Nukentėjo dvi moterys.

Vasario 6 dieną, panašiu laiku, R. Š. vėl apsilankė vaikų lopšelyje-darželyje. Patekęs į vaikų miegamąjį, pavogė 98 eurų vertės mobiliojo ryšio telefoną, o iš kitos darbuotojos pagrobė piniginę su joje buvusiais 45 eurais bei įvairių parduotuvių ir vaistinių nuolaidų kortelėmis. Su pasičiuptu nedideliu grobiu R. Š. iššoko pro langą. Vaikai tada jį ir pamatė. Pavogtą telefoną R. Š. pažįstamas užstatė Klaipėdoje, Žardės rajone veikiančiame lombarde, gi piniginę kažkur išmetė, nepažiūrėjęs ar joje buvo kažkokios kortelės, dokumentai. Pažįstamam nesakė, kad telefonas vogtas, o pats R. Š. negalėjo pasinaudoti lombardo paslauga, nes neturėjo asmens dokumento. Tokius prisipažinimus ikiteisminio tyrimo metu davė įkliuvęs R. Š.

Atsargumas nepadarė vagišiaus nematomu

Vasario 9-osios vidurdienį R. Š. prekybos centre nudrožė į tarnybines patalpas. Jo dėmesį patraukė durys su užrašu „Persirengimo kambarys“. Įsėlino. Kambaryje nieko nebuvo. Pamatė 8 spinteles. Visos buvo atrakintos. Patikrino tris spinteles. Ką rado, kišo už tamsiai žalios striukės. Rankoje juk nesineši, eidamas pro kasą.

Pagrobė 180 eurų vertės mobiliojo ryšio telefoną „Huawei P10 lite“ ir dvi pinigines. Vienoje piniginėje buvo 20 eurų ir 80 svarų bei 10 įvairių parduotuvių, vaistinių nuolaidų kortelių, kitoje – 40 eurų, 7 nuolaidų kortelės. Vėliau pinigus iš piniginių išėmė, o pinigines su joje likusiomis kortelėmis išmetė į šiukšlių konteinerį Gluosnių gatvėje. Išmetė ir striukę, o juodos spalvos kelnes pasiliko. Jas per kratą namuose rado policininkai.

Prekybos centro vaizdo apsaugos kamera užfiksavo įeinantį ir išeinantį R. Š. Jo elgsena pasirodė įtartina. Po vagystės R. Š. važiavo į Klaipėdą. Pinigus išleido, telefoną užstatė lombarde. Beje, viena jo pavogta piniginė su kortelėmis, dokumentais buvo rasta vaikų darželio teritorijoje ir grąžinta nukentėjusiajai.

Vasario 20-ą, apie 11.50 val., R. Š. Tilžės gatvėje iš valdiškos įstaigos archyvo patalpos nugvelbė rankinuke laikytą piniginę. Iš piniginės išėmė 150 eurų, įsibruko kišenėn, o piniginę įdėjo atgal į rankinuką, pastarąjį padėjo į vietą.

Taip mėgo veikti R. Š. Pavaikšto, apsižiūri, kas kur padėta, griebia... Negalėjo ilgai sektis. Vasario 21 dieną R. Š. buvo sulaikytas ir suimtas. Prisipažino padaręs penkias nusikalstamas veikas. Į kaltinamųjų suolą sėdo rugpjūčio 7 dieną. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Vaclovas Jurjonas skyrė jam subendrintą bausmę: laisvės atėmimą vieneriems metams ir 9 mėnesiams. Bausmę atliks pataisos namuose. Į bausmės laiką įskaitytas suėmimo terminas nuo šių metų vasario 21-osios iki rugpjūčio 6-osios. Patenkinti dviejų nukentėjusiųjų moterų civiliniai ieškiniai dėl 700 ir 150 eurų turtinės žalos atlyginimo. Kitos nukentėjusiosios civilinių ieškinių nereiškė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?