Kamerinės muzikos garsai skambėjo maldos namuose

2019-08-24, Sergėjus GVILDYS
Festivalio „Muzikinė verdenė‘ koncerto akimirkos. S. Gvildžio nuotr.
Festivalio „Muzikinė verdenė‘ koncerto akimirkos. S. Gvildžio nuotr.

Po Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios skliautais vėl skambėjo kamerinės muzikos kūriniai. Jų klausytis galėjo šios muzikos gerbėjai ir festivalio „Muzikinė verdenė“ svečiai koncerto „Nuotaikingos melodijos iš klasikos lobyno“ metu.

Šilutės kultūros ir pramogų centro organizuojamo festivalio „Muzikinė verdenė“ renginių estafetėje - kamerinės muzikos kūrinių skambėjimas. Šis koncertas, pavadintas „Nuotaikingos melodijos iš klasikos lobyno“, rugpjūčio 15 dieną įvyko po Šilutės evangelikų ir liuteronų bažnyčios skliautais. Jau tradiciškai kunigas Remigijus Šimeklis priima ir sveikina koncertų dalyvius bei klausytojus šiuose Dievo namuose. Ir šią dieną, kuomet krikščioniškas pasaulis mini Dievo motinos, šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę, kunigas pasveikino susirinkusius į koncertą.

Klausytojai išgirdo A. Vivaldi, V. A. Mocarto, F. Šuberto, J. Bramso, E. Grygo, J. Štrauso ir kt. žymių kompozitorių kūrinius. Juos atliko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Joana Gedmintaitė (sopranas) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Dainius Puišys (baritonas). Beje, pastarasis yra Lietuvos operos solisto Virgilijaus Noreikos mokinys.

Jiems talkino akompanimentu styginių muzikos instrumentų kvartetas „ART VIO“: I smuikas – Ingrida Rupaitė-Petrikienė, II smuikas – Kristijonas Venslovas, altas – Tomas Petrikis ir violončelė – Povilas Jacunskas. Kolektyvas 2003 metais susibūrė Vilniuje. Jo repertuare J. Haydno, W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, E. Griego, M. Ravelio, D. Šostakovičiaus muzika dera su lietuvių - M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, E. Balsio, O. Balakausko, F. Latėno, J. Širvinsko, A. Šenderovo – kūryba. Šilutiškiui žiūrovui koncertavę atlikėjai sukūrė tikrai šventišką nuotaiką ir padovanojo neišblėstamų akimirkų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?