Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

2019-08-28, kam.lt

Rugpjūčio 26 dieną Šiauliuose, Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, ministras Linas Linkevičius susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó, kuris atvyko į Lietuvą aplankyti Vengrijos karių, vykdančių NATO oro policijos misiją. Ministrai aptarė regioninio saugumo klausimus, Europos Sąjungos darbotvarkę, padėtį Ukrainoje, santykius su Rusija, dvišalius ir kitus klausimus.

„Esame dėkingi Vengrijai už jos solidarumą ir paramą užtikrinant Baltijos valstybių ir regiono saugumą“, – sakė L. Linkevičius. 

Jau antrą kartą po 2015 metų Vengrija vadovauja NATO oro policijos misijai iš Šiaulių su keturiais moderniais naikintuvus JAS „Gripen" ir beveik šimtu savo karinių oro pajėgų karių. Péteris Szijjártó patvirtino, kad 2022 metais Vengrija vėl vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje.  Ši vengrų misija yra jubiliejinė – 50-oji per 15 metų Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto aljanse. Lietuva ir Vengrija vysto dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje nuo 1997 metų.

Vengrijos kariai nuolat dalyvauja pratybose Lietuvoje, taip pat prisideda rengiant mokymus Lietuvos karinių oro pajėgų kariams. Vengrija buvo pirmoji NATO valstybė po JAV, atsiuntusi rotacines pajėgas į Lietuvą kaip NATO Patikinimo priemonę 2014 metais.

L. Linkevičius pažymėjo, kad kalbant apie Europos Sąjungos (ES) darbotvarkę šalių pozicijos daugeliu klausimų yra artimos, todėl glaudesnis bendradarbiavimas padėtų ginant abiejų šalių interesus Briuselyje.

Abiejų šalių ministrai aptarė situaciją Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijos atžvilgiu bei paramos Ukrainai.

Abi valstybės palaiko reguliarius dvišalius santykius, stiprėja ekonominiai ryšiai, prekybos apimtys auga. Mūsų šalys atranda bendradarbiavimo galimybių lazerių, farmacijos, kitose srityse.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?