Subūrė vasaros šventė „Grajikit, Bikavos žiogeliai”

2019-08-28

Rugpjūčio 17-ąją Bikavėnuose nuo ankstyvo ryto buvo ruošiamasi ir puošiamasi kasmetei tradicinei vasaros šventei „Grajikit, Bikavos žiogeliai”. Kaip ir kasmet, šventė prasidėjo šventomis Mišiomis, kurios vyko Švento Roko koplyčioje. Svečiai ir kolektyvai į Mišias tradiciškai važiavo pagrindiniu šios šventės akcentu – brikeliais.

Klasikinės muzikos atlikėja Oksana Auškalnytė užbūrė susirinkusius savo balsu ir pamaldos tapo lyg angelo palytėtos. Juoko ir emocijų negailėjo Mišiose dalyvavęs svečias – vienuolis Brolis Vincentas kapučinas. Po pamaldų iškilmingas vežimaičių paradas parlydėjo visus į Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kiemelį, kuriame ir vyko pagrindinis koncertas.

Renginys pradėtas dar visai nauju, tik prieš keletą metų sukurtu žiogelių himnu, o renginio vedėja pristatė, kokią šventę gražų vasaros vakarą švęsti visi susirinko. Žolinių proga renginio svečiams ir kolektyvų vadovams surišti gražiausi Bikavėnų žolynai. Bikavėnų kaimo bendruomenė sveikino Bikavėnų naujagimius, kurių šiais metais priskaičiavo du. Sveikinti Rokai, Švento Roko atlaidų proga.

Taip pat paminėtas Žemaitijos jubiliejus ir vietovardžių įprasminimas, apie pastarąjį viso renginio metu ir buvo kalbama. Prisiminta Bikavėnų istorija, vietovardžio atsiradimo istorija. Žiūrovų už saldžius prizus vis klausinėta, ką ir jie žino apie savo gimtąjį kraštą.

Šventės svečiai išsakė gražius žodžius apie Bikavėnų kraštą. Atvykęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda džiaugėsi galįs dalyvauti tokioje šiltoje šventėje, džiaugėsi puikiu oru ir įteikė Seimo nario padėką labiausiai už kultūros puoselėjimą nusipelniusiam Kaziui Budriui, kuris labai nustebo dėl tokio malonaus įvertinimo.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis džiaugėsi, kad Bikavėnai toks tvarkingas ir gražus kraštas, jog visos kaimo sodybos šauniai puoselėjamos ir tvarkomos. Šventėje savo nuoširdžiais žodžiais džiugino ir Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas įteikė dovanas brikelių vadeliotojams. Jie šmaikštavo, kad šitiek metų mus vežioja, o niekas taip ir nepadėkoja. Todėl scenoje vadeliotojams spaudė rankas, teikė dovanas ir dėkojo, kad kasmet išlaiko brikelių tradiciją. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė kiekvienam vadeliotojui dėkojo apkabindama ir nuoširdų ačiū tardama. Pasak jos, dabar kaime ir tų arkliukų, ir vadeliotojų nebėra tiek daug, bet šitie žmonės stengiasi, kiek tik gali.

Iš koplyčios parskubėję klasikinės muzikos atlikėjai Oksana Auškalnytė ir Mindaugas Urbis (Kvėdarna) savo pasirodymą pratęsė ir ant scenos. Juos keitė Bikavėnų vokalinio moterų ansamblio „Žolyna” moterys (vad. G. Dirgėlienė). Liaudiškus šokius šoko Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna” (vad. A. Sapetkienė). Paskui prasidėjo tikros linksmybės ir viena kapela keitė kitą. Koncertavo Žemaičių Naumiesčio kaimo kapela „Žaliakalnis” (vad. V. Krutikovas), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys), Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė” (vad. V. Armonas), Mažeikių rajono Tirkšlių kaimo kapela „Subatvakaris” (vad. A. Erlickas), Nidos liaudiškos muzikos kapela „Joldija” (vad. L. Vainutis).

Koncertinę programą susirinkusiems dovanojo ukrainietė Dina Pundik-Mataitienė ir grupė „Lietuvaičiai“.

Ir vėliau buvo daugybė pramogų bei prizų, prisiminti senoviniai įrankiai, norintys galėjo dalyvauti nuotaikingose naščių nešimo varžytuvėse. Šiais metais šventė išsiskyrė pramogomis vaikams. Sulaukta daug mažųjų šventės dalyvių, kurie kartu su Kake Make piešė veidelius, žaidė įvairius žaidimus, buvo organizuojamos raganų futbolo, bėgimo ir linksmojo labirinto varžytuvės. Visi norintys galėjo išmokti daryti didelius muilo burbulus.

Bikavėnų kaimynai iš Pajūrio atvyko su didele staigmena. Pajūrio ambulatorijos gydytoja Saulė Olendrienė ir Pajūrio bendruomenės narys, verslininkas Kazimieras Nausėda virė gardžią žemaitišką bulvynę, kurios užteko pasivaišinti visiems atvykusiems į šventę.

O kai saulė nusileido, dangų nušvietė amą gniaužiantys fejerverkai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?