Vieni žaisdami mokėsi, kiti siekė tik nugalėti...

2019-08-29
Dvylikamečių ir jaunesnių mergaičių turnyro prizininkės (iš kairės): Urtė Pavernikaitė – II vieta, Brilita Jurevičiūtė – I v., Ieva Pliuškytė – III v.
Rugpjūčio 16-18 dienomis Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijos salėje (Taikos pr. 70), trečią kartą surengtas atviras tarptautinis turnyras, kuriame prie 11 stalų žaidė vaikai, jaunimas ir senjorai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos. Šilutės stalo teniso klubui „Varmas“ (vadovas Jonas Piekautas) antrų vietų taures ir medalius vaikų grupės varžybose iškovojo Auksė Arnašiūtė ir Urtė Pavernikaitė, o Karolina Uksaitė liko ketvirta.

Prizinės vietos - traksėdiškėms

Turnyro organizatorius – Vakarų stalo teniso akademija. Pirmi jėgas išbandė vaikai. Jų amžius – 10, 12 ir 15 metų. Šilutės garbę gynė Traksėdžių mokyklos neformalaus vaikų švietimo būrelio auklėtinės U. Pavernikaitė, K. Uksaitė ir A. Arnašiūtė, lankančios J. Piekauto treniruotes. Visos jos mokosi žaisti kombinacinį stalo tenisą. Tokio stiliaus esmė – priversti varžovę suklysti.

Dešimtmetė U. Pavernikaitė lemiamą partiją dėl pirmos vietos pralaimėjo jau žinomai Dovilų (Klaipėdos r.) žaidėjai Brilitai Jurevičiūtei. Urtė pelnė antros vietos taurę ir medalį. Nedaug trūko, kad bronzos medalį iškovotų K. Uksaitė. Ji pirmavo setais 2:0 prieš Ievą Pliuškytę (Dovilai, treneris Tomas Kojelis). Žaidžiant trečią setą Karolina buvo priekyje 8:6, tačiau du kartus suklydo paduodama ir rezultatas tapo lygus – 8:8. Matyt, susijaudinusi Karolina pralaimėjo šį setą, o po to ir partiją – 2:3. Varžovė įgijo pasitikėjimą savo jėgomis, o Karolina jį prarado. Beliko tenkintis IV vieta.

Penkiolikmečių grupės varžybose gerai žaidė Auksė Arnašiūtė. Ji liko antra. Pirmą vietą užėmė Marija Mikalauskytė (Gargždai), trečią – Keita Laimina (Liepoja, Latvija).

Meistrų turnyrą laimėjo kaunietis M. Stankevičius

Suaugusieji varžėsi rugpjūčio 17 dieną. Tai buvo pagrindinis turnyras „Klaipėda Open 2019”. Beje, sumokėję startinį mokestį, galėjo žaisti vaikai ir veteranai. Tuo pasinaudojo šilutiškis J. Piekautas ir jo auklėtinis Lukas Raugevičius. Meistrų turnyre jie iki aukštų vietų „nenusikasė”, tačiau dvylikametis Lukas gavo gerų pamokų, o veteranas padarė apšilimą prieš būsimą startą bendraamžių varžybose kitą dieną.

Pagrindinio turnyro nugalėtoju tapo Lietuvos rinktinės narys, kaunietis Medardas Stankevičius, išpažįstantis tik puolamąjį žaidimo stilių. Kaip nekeista, antrą vietą užėmė vilnietis veteranas Igor Maruk, beje, gynėjas. Trečias liko vilnietis Agnius Kačerauskas. Tarp moterų geriausiai pasirodė Auksė Rasimavičienė (Gargždai), aplenkusi Korneliją Ščiglaitę (Vilnius) ir Mariją Mikalauskytę (Gargždai).

Senjorų turnyro finale – gynėjo ir blokuotojo dvikova

Veteranų turnyro dalyvių vyrų - 34. Amžius – 50 metų bei vyresni. Smulkiau pagal amžių nebeskirstyta. Pirmasis etapas – varžybos grupėse. 8 grupių 1-2 vietų laimėtojai sudarė finalinį šešioliktuką, likusieji tęsė kovas vieno minuso sistema paguodos turnyre. Pastarojo turnyro nugalėtoju tapo Valerij Micyk (Kaliningrado sritis, Rusija) atstovas. Tarp pamariškių į finalą užtikrintai prasibrovė Algis Mykolas Šaulys, įveikęs grupės varžybose Kazį Stankų (Salantai) – 3:1, Milvidą Kasinską (Klaipėda) – 3:0, Edmundą Naujoką (Juknaičiai) ir Antaną Joskaudą vienodu rezultatu 3:0. Šilutiškiai J. Piekautas ir Zigmas Šikšnius į finalą pateko antrais numeriais, gerokai „pasikankinę”. Taip susiklostė, kad aštuntfinalyje J. Piekautas sukryžiavo raketes su A. M. Šauliu, o Z. Šikšnius - su būsimu antros vietos laimėtoju Romu Geču (Niemanas, Kaliningrado sritis, Rusija).

J. Piekautas laimėjo atkaklią dvikovą, o Z. Šikšnius pralaimėjo – 1:3. Po to Z. Šikšnius pralaimėjo panašaus stiliaus atstovui Audriui Kazlauskui (Palanga) ir savo kelią baigė. J.Piekautas ketvirtfinalyje neatsilaikė prieš  būsimą čempioną I. Maruk (Vilnius) ir galutinėje įskaitoje užėmė V vietą. Tęsdamas kovą Jonas nugalėjo K. Stankų ir pajėgų kaunietį Remigijų Juknelį. A. M. Šaulys užėmė IX vietą. Kovoje dėl čempiono titulo I. Maruk įveikė puolėją-blokuotoją R. Gečą. Trečią vietą užėmė estas Antti Luigemaa iš Parnu, nugalėjęs rezultatu 3:1 gynėją Raimundą Povilaitį (Kelmė).