Mokytojo Igno Mikalausko atminimo taurės varžybos Šilutėje

2019-08-28, Edvardas Lukošius
Po apdovanojimų varžybų dalyviai neskubėjo skirstytis. Autoriaus nuotr.
Po apdovanojimų varžybų dalyviai neskubėjo skirstytis. Autoriaus nuotr.
Rugpjūčio 17-ąją Armalėnuose, Šilutės aerodrome, aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“ (vadovas Kęstutis Paldauskas) surengė radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybas šilutiškio aviamodeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko atminimo pereinamajai taurei laimėti.

Gražią viso šeštadienio dieną Šilutės aerodrome ne tik buvo demonstruojamos įvairiausios radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijos, bet ir rodomos jų galimybės.

Mažųjų lėktuvėlių konstruktoriai varžėsi dėl anapilin išėjusio šilutiškio aviamodeliavimo pradininko, mokytojo I. Mikalausko pereinamosios taurės.

Varžybos, kaip įprasta, prasidėjo Lietuvos vėliavos pakėlimu ir himnu. Visus varžybų dalyvius iš oro pasveikino šilutiškis aviakonstruktorius Ramūnas Jurkštas su savo gamybos sidabriniu dvisparniu, pagamintu pagal Pirmojo pasaulinio karo prancūzų lėktuvo „Nieuport 24“ brėžinius.

Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ komandai teko varžytis su didžiulę patirtį turinčiais aviamodelių sportininkais iš Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių ir kt.

Staigmeną čia pažėrė Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ jaunasis narys Valdas Žaliauskas. Jis, užėmęs trečiąją vietą, lipo ant garbės pakylos kartu su didžiulę patirtį turinčiais sportininkais Aleksandru Vizbaru iš Vilniaus ir Olegu Kostiku iš Gargždų. Pastarajam, tapusiam nugalėtoju, ir atiteko I. Mikalausko pereinamoji taurė.

Šilutiškiai iškovojo III komandinę vietą – 298 taškai. Prie to prisidėjo klubo vadovas K. Paldauskas, Alvydas Ruškys ir Evaldas Narušis. Antroji vieta atiteko vilniečiams – 378, o nugalėtojais tapo klaipėdiečiai – 389 taškai.

Po apdovanojimų varžybų dalyviai neskubėjo skirstytis. Graži diena, graži gamta leido mėgautis buvusiu Šilutės aeroklubo aerodromu, kurį iš jų „atėmė“ kariškiai.

Aviatorius Algirdas Telšinskas savo nuosavu lėktuvu į dangų kėlė varžybų nugalėtoją ir prizininkus. Visi kiti prie stalo bendravo, ragavo klubo vadovo žmonos iškeptus šašlykus ir kitas vaišes.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!