„MG Baltic“ šešėlis nesitraukia iš Šilutės

2019-08-31, Parengta pagal „Delfi.lt“ informaciją
„Šilokarčemos
„Šilokarčemos" nuotr.

„Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Andrius Kairys prarado teisę dirbti su slapta informacija dėl nuslėptų susitikimų ir gautų dovanų iš koncerno „MG Baltic“, kitų verslininkų“, - rašo portalas delfi.lt.

Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje nurodyta, kad A. Kairys bent 7-10 kartų buvo susitikęs su koncerno atstovu, kai teisme buvo nagrinėjama byla dėl „MG Baltic“ priklausančios Šilutės etanolio gamybos įmonės „Biofuture“, kuri  kaltinta užteršusi Šyšos upę, tačiau teismo sprendimu buvo išteisinta.

A. Kairys tuo metu vadovavo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui, bet nepasinaudojo galimybe inicijuoti civilinę bylą dėl žalos išieškojimo.

Šių metų liepos pabaigoje, jau antrojo pokalbio su VSD metu, prieš atliekant poligrafo tyrimą, A. Kairys pripažino, jog iš koncerno atstovų gavo dovanų knygą ir butelį degtinės „Stumbras”. Jis užsiminė ir apie tai, kad yra anksčiau gavęs pinigų vokeliuose iš verslininkų, ūkininkų. Anot A. Kairio, dažniausiai – po 30-60 eurų, bet teigė, kad vokelius su pinigais sunaikino.

Delfi.lt rašoma, kad VSD konstatavo, jog A. Kairys nuslėpė faktus apie neteisėtą naudą, ryšių su „MG Baltic“ atstovu dažnį, darytą poveikį, gautas dovanas ir lėšas, o dėl nustatytų asmens savybių „kyla pagrįstos abejonės, ar tokiam asmeniui patikėta įslaptinta informacija bus tinkamai apsaugota“.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika žadėjo dėl situacijos susitikti su Aplinkos apsaugos departamento vadovu Vaidu Laukiu ir pabrėžė, kad aukščiausiose vadovų pozicijose turi dirbti „nepriekaištingos reputacijos pareigūnai“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?