Kviečiame teikti paraiškas paramai vaikų maitinimui pagal kokybės sistemas gauti

2019-09-04, zum.lrv.lt

Kviečiame ikimokyklinio ugdymo įstaigas nuo rugsėjo 2 d. teikti paraiškas ir gauti paramą pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles.

Paramą gali gauti savivaldybių administracijų įsteigtos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios maistą vaikams gamina pačios ir turi galiojantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

Šiai priemonei finansuoti yra skirta 739 tūkst. Eur.

Vienam vaikui per mėnesį galės būti skiriama iki 20 eurų parama, kompensuojant pagal abi kokybės sistemas (ekologiškų bei nacionalinės žemės ūkio ir maisto kokybės) pagamintų ir įprastinių produktų kainų skirtumą.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau darželius lankančių vaikų galės maitintis kokybiškiau ir sveikiau. Supaprastinta šios paramos teikimo tvarka bei išplėstas produktų asortimentas turėtų paskatinti dar daugiau darželių aktyviai domėtis šia priemone ir gauti paramą. Tikimės, kad ateityje visos Lietuvos vaikai galės maitintis tik pagal kokybės sistemas užaugintais ar pagamintais produktais “, – sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Įstaigos, siekiančios gauti paramą, įsipareigoja per visą paramos laikotarpį vaikų maitinimui įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. pagal kokybės sistemas pagamintų produktų nuo viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. Taip pat  pirkti pagal kokybės sistemas pagamintus šiuos produktus ar jų grupes: mėsos ir jos produktų; pieno ir jo produktų, kiaušinių; grūdų produktų; duonos bei pyrago gaminių; aliejaus ir riebalų; vaisių ir jų produktų; daržovių ir jų produktų; uogų ir jų produktų; pagal kokybės sistemas pagamintus produktus kitų (medaus ir kt.) maisto produktų.

Kiekvienoje iš šių grupių, išskyrus kitų maisto produktų grupę, per visą paramos laikotarpį pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc.

Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 30 d. Su paraiška papildomi dokumentai turi būti pateikti asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (adresas Blindžių g. 17, 08111 Vilnius).

Daugiau informacijos apie paramą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?