Netikri pinigai neilgai šildė picos mėgėją

2019-09-05, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Nežinia kada, nežinia kaip ir iš ko 23 metų Šilutės rajono gyventojas A. Š. įgijo, laikė ir panaudojo du netikrus 100 ir 200 eurų banknotus: pasivažinėjo su draugais naktį po Šilutę, pasivaišino pica, apie pasisekusias apgavystes pasigyrė pažįstamam. Bet džiaugtasi neilgai, abu nusikaltimai buvo išaiškinti, netikrais pinigais pasišvaistęs vaikinas prisipažino kaltu ir rimtai susimąstė, kad reikia mesti iki tol eitą kreivą kelelį ir pradėti gyventi dorai. Ar tai jam pavyks, laikas parodys?

A. Š. Šilutės teisėsaugai žinomas. Pernai teistas balandžio ir gruodžio mėnesiais už vagystes bei savavaldžiavimą. Už pastarąjį nusikaltimą pelnė 60 parų areštą. Į laisvę paleistas šiemet, kovo 22 dieną. Teistumas neišnykęs. Yra baustas ir administracine tvarka. Skirtos bausmės (viešieji darbai, 800 eurų bauda, areštas) nepamokė, reikiamų išvadų tuomet nepadarė.

Šiemet nusikalto vėl. Jam inkriminuoti du apysunkiai nusikaltimai dėl netikrų pinigų realizavimo (BK 213 str.1 d.). Įstatymo numatytos bausmės: bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Atsiskaitė už picas netikru banknotu

Sausio 5 dieną, apie 21.10 val., picerijos darbuotojas nuvežė nurodytu adresu keturias picas. Pirkėjas laukė lauke prie namo. Nepažįstamasis padavė 100 eurų kupiūrą ir pridūrė, kad smulkesnių pinigų neturi. Skubantis pardavėjas įsidėjo kupiūrą į rankinę jos neapžiūrėjęs. Pirkėjas, gavęs grąžos 70 eurų, davė pardavėjui 2 eurus arbatpinigių. Ko neduoti, jei už niekalą gauni vakarienę ir grąžą tikrais pinigais.

Taip A. Š. apšovė picos pardavėją. Pastarasis, grįžęs į darbovietę, patikrinęs gautą banknotą pinigų tikrinimo aparatu, pamatė, kad jam įbruko netikrą kupiūrą. Kur dėtis? Pabandė paskambinti telefono numeriu, kuriuo buvo užsakytos picos, bet niekas neatsiliepė. Tuomet apie įvykį pranešė savo viršininkui, kuris kreipėsi į policiją.

Tuo metu A. Š. jau gyrėsi pažįstamam, vėliau tapusiam liudytoju, jog apgavo picų išvežiotoją. Tik tie juokeliai neilgai trukus virto atgaila. A. Š. prisipažino kaltu visiškai. Į Šilutę atvažiavo po išgertuvių Grabupiuose. Užsisakė picą, atsiskaitė netikru 100 eurų banknotu. Nepamenąs kada, prekiaudamas rūkyta žuvimi, gavęs iš nepažįstamų asmenų netikrus 100 ir 200 eurų banknotus. Juos laikė savo piniginėje. A. Š. parodymus kritiškai vertino individualia veikla besiverčiantis jo darbdavys, kuriam kartais vaikinas talkindavo. Anot liudytojo, nėra buvę, kad žmonės už rūkytą žuvį atsiskaitytų netikrais pinigais.

Prigavo taksi vairuotoją

Sausio 20-osios naktį A. Š. su dviem draugais užsimanė išgerti. Žinoma, ne vandenėlio, o alkoholio. Juk piniginę kaitino netikra 200 eurų kupiūra. Reikėjo ją iškeisti. Išsikvietė taksi. Paprašė nuvežti į parduotuvę. Važiuojant vienas iš vaikinų paklausė vairuotojo, ar turės grąžos, jei duos 200 eurų. Vairuotojas atsakė, kad neturės. Tuomet keleivis paprašė sustoti prie degalinės, kad išsikeistų stambų banknotą. Kaip liudijo vairuotojas, vaikinas nuėjo prie degalinės langelio, tačiau greitai grįžo, nes operatorė neiškeitė kupiūros. Važiavo į kitą degalinę. Į ją nuėjo du vaikinai. Vairuotojas matė kaip jie rinkosi prekę, kaip šnekėjosi su kasininke. Vaikinai grįžo maždaug po 10 minučių ir pasakė, kad pinigų neiškeitė. Žodžiu, nieko nepešė. O kaip peš, jei kasininkei pakišti 200 eurų pasirodė įtartini, suklastoti.

Vienas vaikinas norėjo ja atsiskaityti už kokakolos butelį. Kasininkė atsisakė priimti banknotą, paaiškindama pirkėjui, kad neturi grąžos. A. Š. reikalas galėjo ir nebeišdegti, bet paslaugą padarė taksi vairuotojas, kuris per radijo ryšį paklausė kolegų, ar neturi kas pasmulkinti 200 eurų. Geradaris atsirado. Nuvažiavus į H. Šojaus gatvės automobilių stovėjimo aikštelę A. Š. pagaliau iškeitė netikrą pinigą į tikrus. Būsimasis nukentėjusysis taksi vairuotojas nieko neįtardamas atidavė smulkesnes kupiūras už netikrus 200 eurų. Nusikaltimo laikas – apie 1.46 val. Apgavystę išaiškinus, A. Š. atlygino padarytą žalą, todėl nukentėjusysis civilinio ieškinio nereiškė.

Keis gyvenimo būdą

Kaltinamasis A. Š. į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisiamųjų suolą sėdo rugpjūčio 23 dieną. Kaltę pripažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi, savanoriškai atlygino padarytas turtines žalas nukentėjusiesiems. Teigė, jog abu nusikaltimus padarė alkoholio paveiktas, apsvaigęs, deda pastangas su tuo kovoti, penktas mėnuo gyvena viename Kelmės rajono reabilitacijos centre. Teisėja Dalia Zimantienė, įvertinusi visas atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, skyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą vieneriems metams. A. Š. įpareigotas per tą laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, šešis mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, per keturis mėnesius neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.


Straipsnio komentarai

Algis2019-09-06
tokius reikia viesinti ir nuotraukas ju deti jog zinotu zmones Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pica Margarita2019-09-06
Kad kalėjime skaniau gamina negu dauguma miesto kavinių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ane2019-09-06
Savo reitingų vistiek nepakelsit rašydami komentarus ,sėkmės . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Taip2019-09-06
Su kuo tu sutinki? Su savo komentaru ten apačioje? Nes klaidos tos pačios, raštas tas pats, kablelis dedamas be tarpų tas pats, klaustukų perteklius tas pats. Užsivartei žmogau. Tai reziume arba čia tas žūlikėlis (arba jo artimas žmogus), arba konkurentai. Bet kokiu atveju, tai tik kelia šito dienraščio lygį. Čia tas atvejis kai nesuplanuota ir nepagrįsta kritika kaip tik aukština subjektą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taip2019-09-06
Sutinku,tikrai kaimo pliotkų lygis???????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Guoga2019-09-06
Va dabar atidibs 50 valandzikių už picike Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HAHAHAHAHA2019-09-06
ČIA TAS PICŲ MĖGĖJAS MATYT PARAŠĖ XDDD Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bugis2019-09-06
Jeigu ne šis laikraštis, daugiau niekas ir nerašytų apie tokius žūlikus bei neviešintų jų "žygdarbius". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to To2019-09-06
nepatinka neskaityk. Nuo kada straipsnis iš teismo yra pliotkas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To2019-09-06
Šitas ale laikraštis iš vis nusivažiavęs,pliotkus tik surenka ir rašinėja,ale žurnalistai,gero ir ką nors įdomaus išmokite rašyti,.kaimo lygis???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
T.2019-09-06
net neįsivaizduoju ko jis tikėjosi - taip lengvai praslysti? :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?