Juknaičiuose vasara palydėta su žirgų galingais šuoliais

2019-09-05, „Šilokarčemos“ informacija
Juknaičuose pasigrožėti žirgų šuoliais atskubėjo būrys žmonių. S. Gvildžio nuotr.
Juknaičuose pasigrožėti žirgų šuoliais atskubėjo būrys žmonių. S. Gvildžio nuotr.

Graži tradicija puoselėjama Juknaičiuose - trečią kartą suorganizuotas renginys „Vasaros palydėtuvės su žirgais“. Jis sulaukė didelio dėmesio ir žiūrovų, ir raitelių bei žirgų duetų. Viena aišku – žirginis sportas sparčiai skinasi kelią į rajono gyventojų širdis.

Atvyko dalyvių iš įvairių vietų

Į šventę visus kvietė Juknaičių žirgų sporto klubas ir Juknaičių seniūnija.  Buvo čia ką veikti kiekvienam – mažieji galėjo išbandyti jojimą poniukais, norintys susipažinti su Juknaičiais, pasivažinėjant karieta. Veikė prekybininkų mugė, o batutams neleido liūdėti mažiausieji.

Susirinkusiuosius pirmiausia sveikino Juknaičių šeimininkas Alfredas Gaubys. „Gero laiko, nepamiršti pasidžiaugti Juknaičiais“, - kalbėjo seniūnas. Gerų varžybų akimirkų linkėjo Juknaičių žirgų sporto klubo pirmininkas Gedmantas Grygelis, jis ir perdavė varžybų dalyvių likimą į tarptautinių varžybų teisėjos Reginos Gražulienės bei jos padėjėjos Gintarės Šukytės rankas.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos bei Sporto tarybos narys Arūnas Pupšys džiaugėsi, kad į renginį atskubėjo gausus būrys ir raitelių, ir žiūrovų, dėkojo už iniciatyvas renginio organizatoriams. 

„Tugul bus palaimintas vėjas, kuris švilpia tarp žirgo ausų. Gerų akimirkų, gerų varžybų, tikrų kovų“, - palinkėjimo žodį tarė ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Tuoj varžybų aikštėje prasidėjo kovos.

Kovojo net dėl kelionių

Pirmiausia savo jėgas išbandė dalyviai, kurie tik pradėjo mokytis įveikti kliūtis. Kryžiukų konkūre dėl „Juknaičių žirgų sporto klubo taurės“ kovojo 12 duetų. Taurė atiteko tauragiškei Vakarei Dambrauskaite su žirgu Bilduke. Antra vieta atiteko Linui Lauriui su Fortje iš Palangos klubo „Zigmo žirgai“. Trečią vietą užėmė Šiuparių „Žemaičių klubo“ atstovė Urtė Pranytė su Princu, o jos kolegė Roberta Milašiūtė džiaugėsi ketvirta vieta. Klubo „Rusnės žirgai“ auklėtinė Liepa Ališauskaitė su Liepa liko penktos.

Kartelės kilstelėtos iki 70 cm aukščio. Užvirė kovos konkūre, kuris daugiausia  sulaukė dėmesio – varžėsi 35 duetai. Čia kovota dėl Juknaičių seniūno A. Gaubio taurės. Ji atiteko Priekulės atstovei Julijai Viliūtei su Filaretu iš Palangos klubo „Zigmo žirgai“. Jos kolegė Austėja Levickytė liko trečia. Ketvirtą vietą iškovojo duetas iš Juknaičių žirgų sporto klubo - Neda Sipavičiūtė su Rubinu, penktą – Smalininkų sportininkė Gabija Dulaitytė.

Kartelės kilsteltos virš metro. Čia varžytasi dėl LR Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos taurės. Ji atiteko Priekulės sportininkei Gretai Milvydaitei. Palangos atstovas Linas Lauris su Abu Dabi liko antri, treti – „Zigmo žirgų“ raitelė Ieva Labenskytė su Chitu, ketvirti – priekuliškis Justas Gabalis su Jorn, penkti – klaipėdietė Sandra Zakarinaitė.

Ketvirtajame konkūre aistras kaitino ne tik taurės, medaliai, piniginiai prizai, bet ir trys kelionės į Briuselį, kurias įsteigė Europos parlamento narys Bronis Ropė. Stipriausių duetų buvo 21. EP  nario B. Ropės taurė ir dvi kelionės į Briuselį, skirtos raiteliui bei jo treneriui, pelnytai teko priekuliškei Rūtai Milvydaitei su žirgu Anna. Antra vieta ir kelionė Briuselį iškovota Nedos Sipavičiūtės ir žirgo Bravo. Trečia vieta džiaugėsi ir Greta Milvydaitė su Rossete, ketvirta – Justas Gabalis su Jorn, penkta Jurbarko rajono raitelis Ovidijus Janavičius su Gazele.

Netrūko padėkos žodžių

Tądien išdalinta krūva dovanų. Apdovanoti jomis ne tik konkūrų nugalėtojai, bet ir prizininkai. Įteikti ir piniginiai prizai.

Ištarta begalė padėkos žodžių. Europarlamentaro B. Ropės padėką Juknaičių seniūnui A. Gaubiui už norą populiarinti žirginį sportą ir matyti vis gražesnius Juknaičius įteikė padėjėja Klaudija Jagminaitė.

Didžiausia pagarba skirta vyriausiam Lietuvos raiteliui, kuris balne jau 56-erius metus. Tai Ovidijui Janavičiui. Jam padovanotas specialus įsteigtas „Reklamos priedų“ prizas – drobė, kurioje jo šuolis su žirgu. Žirginio sporto kūrėjui įteikta ir LR Seimo nario A. S. Nausėdos padėka. O joje rašoma: „Dėkoju jums už tai, kad esate nenuilstantis ir neprarandantis noro tobulėti, siekiate vis aukštesnių rezultatų. Ačiū, kad prisidedate prie žirginio sporto istorijos kūrimo, savo patirtimi dalijatės su jaunąja karta. Tegul nepritrūks sveikatos, sportinio atkaklumo ir ryžto“.

Po įnirtingų kovų visi ėjo skanauti medžiotojų klubo „Kulynai“ virto šiupinio. Džiaugtasi, kad viskas praėjo sklandžiai.


Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?