Dėl mažų gatvelių - didžiuliai vargai

2019-09-08, Sergėjus GVILDYS
Susitikimo su Naujakurių mikrorajono mažų gatvelių gyventojais metu seniūnas R. Steponkus pažadėti sudaryti gatvių tvarkymo planą. S. Gvildžio nuotr.
Susitikimo su Naujakurių mikrorajono mažų gatvelių gyventojais metu seniūnas R. Steponkus pažadėti sudaryti gatvių tvarkymo planą. S. Gvildžio nuotr.

Šilutės miesto Statybininkų gatvės rekonstrukcijos viešas pirkimas kursto aistras. Mažesnių gatvelių gyventojai nesutinka su seniūnijos argumentavimu ir nepatvirtintais gatvių tvarkymo prioritetais. Jie kelia pagrįstus klausimus. Tačiau kol kas atsakymų nėra, tik pažadai. Ne sutvarkyti gatves, o sureguliuoti prioritetus.

Gyventojai pažadais nebetiki

Besiplečiantys Naujakuriai ir nesibaigiantys gatvių rekonstrukcijų projektai, regis, veda iš kantrybės šio mikrorajono senbuvius. Ypač gyventojus piktina naujausi projektai, aplenkiantys jau kone keturis dešimtmečius dulkančias gatveles. Ir dabar Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui pasidalinus su žiniasklaida informacija apie vykstantį viešąjį pirkimą dėl Statybininkų gatvės rekonstrukcijos, vietos valdžios duris varsto nepatenkintų naujakuriškių delegacija.

Šiuos žmones suprasti lengva – pirmieji sukūrė privačių namų rajoną ir pradėję plėsti miesto ribas niekaip nesulaukia elementarios susisiekimo komunikacijos. Vietoj asfaltuotų gatvių šie žmonės jau dešimtmetį maitinami pažadais, kad kai tik bus surastas finansavimas, tai bus pasirūpinta ir jų gatvelėmis. Tik visi finansai - ar tai Europos Sąjungos projektai, ar tai Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšos - kažkodėl vis praplaukia pro šalį.

Išgirsti, kada bus tvarkomos seniausios gatvelės ir kokia prioritetine tvarka, - toks buvo susitikimo su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi tikslas.

Seniūno argumentai neįtikinami

Tačiau seniūnas nelinkęs šia tema atvirai ir dalykiškai diskutuoti, spręsti opų klausimą iš esmės. Nuo pat diskusijos pradžios Naujakurių seniūnaitis Stasys Juškevičius, ne vienerius metus kovojantis už elementarius gyventojų poreikius prieš valdžios biurokratijos tvirtovę, R. Steponkaus klausė dėl „gatvių remonto žodinių prioritetų pasikeitimo ir kodėl jie keitėsi“. Seniūnas į tai atsakė, kad jokių pakeitimų nebuvo, gautas finansavimas vienai gatvei ir pasitarus su administracijos direktoriumi buvo nuspręsta remontuoti „arterinę“ (seniūno žodžiais), judrią ir vieną didžiausių -  Statybininkų gatvę.

Deja, kitokio argumento, patvirtinančio sprendimo būtinumą, kaip čia pat pabraižytus langelius ant popieriaus lapo, R. Steponkus nesurado. Beje, ir Lietuvos Respublikos kelių įstatyme nepavyko rasti seniūno argumentavimo patvirtinimo. O kada buvo paneigtas seniūno argumentas dėl eismo intensyvumo Statybininkų gatve, kurioje per 40 minučių laikotarpį buvo užfiksuotas vos 2 automobilių judėjimas?

R. Steponkus ištraukė kitokį argumentą – grupės gyventojų prašymą su 120 piliečių parašų. Ką gi, tai svarus argumentas, verčiantis seniūną keisti visus planus ir ankstesnius įsipareigojimus, kad ir žodinius. Bet ir šis dokumentas neprivertė atlyžti ryžtingai nusiteikusių gyventojų. Jie primygtinai reikalavo: „Duok, seniūne, gatvių remontų planus“. Bet ką tu gali duoti, jei pats jų neturi. Belieka tik dangstytis, kad visi seniūnijoje jam lygūs, kad ir Laučiams, ir kitiems taip pat reikia, ir t. t.

Gatvių asfaltavimas planuojamas seniūnijose

Suprantama, kad sunku sudėlioti prioritetus, kai visiems reikia, o pinigų visiems nėra. O seniūno atsakymas, jog visiems reikia ir visi jam vienodi, taip ir priminė sovietinių laikų partinio biurokrato paveikslą.

Bet kodėl seniausių gatvių mikrorajono techniniai projektai dulka stalčiuose, sutvarkytos komunikacijos ir kiti argumentai nepriverčia kone du dešimtmečius seniūnijai vadovaujančiam seniūnui imtis priemonių. Tiek Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, tiek Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, nesikišantys į gatvių asfaltavimo klausimus, pirštu duria į Tarybos sprendimą, dar nuo 2008 metų įpareigojantį seniūnijoms sudaryti planus.

Sunku patikėti, kad kone du dešimtmečius seniūnijos darbą organizuojantis seniūnas to nežinotų. Ir tik primygtinai to reikalaujant, jį aplanko nuovoka, kad geriausias problemos sprendimo būdas - tai  gatvių tvarkymo planas, išdiskutuotas ir suderintas su seniūnaičiais. Bet kodėl anksčiau nedarė to, ką privalo daryti, belieka tik spėlioti.

Dar daugiau minčių atsiranda po seniūno R. Steponkaus pažadų paklausti ministerijoje dėl gatvių asfaltavimo prioritetų kriterijų. Tiesą sakant, tai tiesiog pribloškiantis pažadas. Pažadas, kuris parodo Šilutės seniūno kompetencijos laipsnį.


Straipsnio komentarai

Daiva2019-09-16
Traksėdžiai visai pamiršti, kojas gali nusilaužti, nė vienos šaligatvio atkarpos nėra geros, turime vaikščioti važiuojama kelio dalimi.???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to šilutiškė2019-09-11
kol šitas seniūno kėdėje sėdi - niekada. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė2019-09-10
Kada bus sutvarkytas kelias į "Aušros" sodą?Žadat jau ne vienus metus,bet nieko nedarot. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Leiskit paklaustii2019-09-10
O kokia tema linkęs šnekėti seniūnas. Kaip pagerinti savo reikalus. Tiek metų sardina kėde, o reikalai nieko nejuda žmonių gerovei pagerinti. Dar ta smarve turim uostyti vakarais. Ponuli Steponkau, duosim koordinates kur smirdi, atvykti vakarais, pakaifuosim kartu. O jeigu nenorit spręsti būtiniausių reikalų, tai gal per leiskit kėdė kitam. Kuris rūpinsis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
-MeroMeloMedyje:2019-09-09
ŠieniūnasŠeiminykuiŠiepias- JoliuPartiPatiesKūno. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2019-09-09
Jus dar gerai gyvenat. Paziurekite kojs kelias veda i Azuolo sodus:)
Neimanoma, kad nugreideriuotu, kol neskambini su pasipiktinimais. O zmoniu ten gyvena:)
Syki seniunas tare, kad ko jus norit, geras kelias. Aisku jo Toyotai Land Cruizer sis kelias gal ir nebaisus viena syki pravaziuoti :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2019-09-09
Seniūnas gyvena Kęstučio gatvės gale prie Šyšos . Įvažiavimas į jo kiemą ir apšvietimas gatvės sutvarkytas už valdiškus, tai yra visų jūsų pinigus.
O dabar lokite šunys....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvęs Šilutiškis2019-09-09
Raimundėlis vis dar seniūnas? A jūs juokaujat? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to trinkrlių vergas2019-09-09
Ponas seniūne,jeigu ,jums vargas yra darbas ,užleiskite vietą tam ,kuris dirbs ir ne matys vargo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Anupras 2019-09-09
Ąišku kad seniūnas per ilgai užsėdes kėdę laikas keisti. Visiems draugams pirmiems išasfaltuos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2019-09-09
pats blogiausias seniūnas kokį tik žinau. Nors Šilutėje jau nuo neatmenamų laikų prie kėdės prikibęs. ROTACIJA būtina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gyventoja2019-09-08
Mūsų miesto seniūnas nieko nedaro dėl žmonių gerovės. Dulkėse skesta ne tik Statybininkų gatvės gyventojai, bet ir Ajerų ir kitų esančių šalia namų gyventojai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?