Vairavo girtas – neteko laisvės vieneriems metams

2020-06-18, Romualdas Danielius MAŽUTIS
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

33 metų M. J. dar gegužės 22 dieną pelnė šešerių mėnesių laisvės atėmimo bausmę už tai kad vairavo neblaivus. Tą kartą bausmės vykdymas buvo atidėtas vieneriems metams, duodant šansą pasitaisyti, parodyti, kad ateityje vairuodamas automobilį nesės prie vairo pakaušęs, nerizikuos savo bei kitų eismo dalyvių sveikata. Deja, teismo pasitikėjimo vyras nepateisino ir liepos pabaigoje jam buvo iškelta baudžiamoji byla pagal BK 281-1 str.1 dalį (vairavo transporto priemonę sunkiai girtas).

M. J. padarė nesunkų nusikaltimą. Už tai numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą M. J. sėdo rugpjūčio 21 dieną. Teisiamasis prisipažino pažeidęs Kelių eismo taisyklių 14 punkto reikalavimą, draudžiantį vairuoti transporto priemones apsvaigus nuo alkoholio.

Prisipažinimas ir tai, kad baudžiamoji byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka, leido teisėjai Daliai Zimantienei sumažinti skiriamą bausmę vienu trečdaliu. Deja, M. J. dugnan traukė neišnykęs teistumas bei anksčiau paskirta ir neatlikta bausmės dalis. Bet apie tai - rašinio pabaigoje.

Teigė - vairavo išgėręs alaus?

M. J. policijos pareigūnų sulaikytas liepos 27 dieną, apie 19.13 val., Žemaičių Naumiestyje, Vytauto gatvėje, vairavęs automobilį „BMW 523“. Alkoholio matuokliu nustatytas sunkus girtumas – 3,25 promilės. Policininkų sustabdytas aiškino išgėręs alaus, o automobilį norėjęs pastatyti draugo kieme. Įdomu, kiek reikėtų išmaukti vien tik alaus, kad taip apsvaigtų?

Neteko teisės vairuoti

„BMW 523“ savininkė – močiutės amžiaus moteris. Ji vairuotojo teisių neturi. Automobilį nusipirko dar 1996 metais tam, kad artimieji galėtų vairuoti ir, esant reikalui, ją nuvežtų, kur prašo. Kadangi M. J. dažnai jai padėdavo tvarkant įvairius reikalus, leido jam naudotis mašina. M. J. planavo šį automobilį nusipirkti už 700 eurų. Dabar, nori nenori, ketinimą pirkti teks atidėti, nes M. J., vairuodamas girtas, užsidirbo baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą: neteko teisės vairuoti transporto priemones trejus metus.

Tai dar ne viskas. Vairavai girtas – automobilis laikomas nusikaltimo įrankiu ir gali būti konfiskuotas. M. J. įvykis kitoks: vairavo svetimą automobilį. Mašinos savininkė nežinojo, kad M. J. prie vairo sėdo neblaivus. Tokiais atvejais paprastai iš kaltinamojo asmens valstybės naudai išieškoma konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma. M. J. prisieis pakloti 700 eurų. Taigi, neteks pinigų, kuriuos būtų skyręs „BMW 523“ įsigyti.

Pažeisdamas Kelių eismo taisyklių 14 punktą ir Baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 dalį, M. J. smarkiai rizikavo ir buvo nutvertas prie vairo sunkiai apgirtęs. Gali kaltinti tik pats save, kad elgėsi neatsargiai, nusikalstamai ir buvo laiku sustabdytas. Pareigūnai sulaikė jį trims dienoms. Tos dienos įskaitytos į bausmės laiką, prilyginant vieną sulaikymo dieną vienai laisvės atėmimo dienai pataisos namuose.

Teistas 11 kartų

M. J. – Šilutės rajono gyventojas. Nedirba, teistas 11 kartų, baustas administracine tvarka už nusižengimus, susijusius su viešosios tvarkos pažeidimu ir vairavimą neblaiviam, esant sunkiam girtumo laipsniui. Yra pelnęs bausmes už vagystes, trauktas baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad vairavo girtas.

Deja, kažkodėl nesiliauja kartoti tai, kas įstatymo draudžiama. Priešpaskutinis M. J. kriminalinės praeities balastas, o būtent šiemet gegužės 22 dienos nuosprendis pagal tą patį BK 281-1 str. 1 d. subendrintas ir neatliktos bausmės dalis pridėta prie Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų rugpjūčio 21 dienos nuosprendžio. Galutinė bausmė M. J. – vieneri metai nelaisvės pataisos namuose. Skirtos baudžiamojo poveikio priemonės paminėtos aukščiau. Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Šilutės rūmams.


Straipsnio komentarai

.2019-09-11
mūsų valdžia tokia jog pasodins tik tuomet kai kažką pritrėks Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Paulius2019-09-08
Žmogus kuriam viskas džin. Tik vienas dalykas gerai kad nieko nesuvažinejo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aha2019-09-08
Normaliam niekas nebutu daves pasitaisyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Opus2019-09-08
bičas teistas jau 11 kartų... Kaip normalus žmogus gali būti teistas NET 11 kartų?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?