Šiandien karjere vaiko ir toliau ieškos garsus kinologas su apmokytu šunimi

2019-09-13, „Šilokarčemos“ informacija
„Šilokarčemos
„Šilokarčemos" nuotr.

Nuo rugsėjo 10-osios vakaro prasidėjo dingusio berniuko Lauryno Čeliausko paieškos. Šalia vandens telkinio rastas dingusio vaiko dviratis. Mama Vida tiki, kad jis gyvas. Dingusiojo ieškoti atskubėjo ne tik policijos pareigūnai, bet ir būrys savanorių. Šiandien vaiko vandenyje ieškos šuo.

Daugiau kaip dvidešimt metų kinologu dirbantis Baltijos kinologijos centro K-9 instruktorius Sigitas Tarvydas su Malinua tipo belgų avigane Ersa paieškas vandenyje pradėjo dar vakar vakare. Keturkojis apmokytas ieškoti ne tik skenduolių bei užkastų lavonų, bet ir surasti žmones po griuvėsiais. Atvykęs į įvykio vietą, drauge su gelbėtojais ir kalyte kinologas sėdo į valtį ir išplaukė. Prasidėjo paieškos.

Ersa užuodė kažką vandenyje – keletą kartų tai parodė lodama. Tačiau dėl itin prasto dumblino ir molingo dugno narams nepavyko nieko pamatyti.

Paklaustas, kokiu būdu šuo, dalyvaujantis nuskendusių žmonių paieškose, aptinka numanomą skenduolio buvimo vietą, kinologas užsiminė, jog žmogaus kūnas išskiria tam tikras mikrodaleles – „burbuliukus“, kuriuos apmokytas keturkojis užuodžia.

„Ersa yra išmokyta sureaguoti, nurodydama mums, kinologams, iš kur kyla po vandeniu gendančio organizmo mikrodalelės“, – paaiškino S. Tarvydas.

Paieškos bus tęsiamos ir šiandien.

Vakar visiems išsiskirsčius, dalis žmonių dar kartą iki  vėlumos ieškojo berniuko kanaluose, esančiuose netoli namų.

Primename,  mažametis nuo 2019-09-10 apie 19.30 val. išėjo iš namų, Šilutės r., Gaidelių k., Malūnų g. 13, ir iki šiol negrįžo.

Minėtą dieną vaikas buvo su žaliais sportbačiais, pilkomis-melsvomis sportinėmis kelnėmis bei geltonais marškinėliais. Berniukas lieso kūno sudėjimo, apie 135 cm. ūgio, plaukai rudi, trumpai apkirpti bliūdeliu, akys mėlynos, turi randą ties lūpa. Vaikas turi raidos sutrikimą, sunkiai kalba. Berniukas turi šviesiai žalios spalvos paspirtuką.

Gyventojus, žinančius apie dingusio vaiko buvimo vietą ar galinčius suteikti kitos naudingos informacijos, prašome pranešti tel. 86 700 60000 arba 112.


Straipsnio komentarai

Neabejinga2019-09-13
As gyvenu prie Juknaiciu misko . Uz 5kilometru nuo gaideliu tas vaikiukas man zinomas su mano anuku viena klase lanko.apejom su anuku ir sunumi visa miska .krumynus.deja sirdis plysta .tikiesi .kad atsiras viltis mirsta paskutine. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Savanorė2019-09-13
Baigiu aš išprotėti, man šis berniukas svetimas , bet be proto išgyvenu :( kartu padedu ieškoti, ir meldžiuosi dievo kad atiduotų kūną... bijom visi pripažinti sau jog berniuko gyvo nerasim... Aš pati turiu sūnų ir įsivaizduoju jog tėveliams iš to skausmo siela mirė... DIEVE PADĖK MUMS. Naktimis nebegaliu užmigti. Džiaugiuosi vienu dalyku jog MŪSŲ kraštas ŠILUTĖ vieninga! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
liudinti2019-09-13
dieve dieve kokia nelaime musu krastui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?