Žuvienės virimo čempionate – ir kunigai, ir „jūros piratai“

2019-09-13, Vidas Kalinauskis

Jau vienuoliktą kartą rugsėjo 7-ąją Šilutės senojo turgaus aikštėje šurmuliavo tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, kuriame savo meistriškumą demonstravo geriausi žuvienės virimo meistrai. Jie kovojo dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigto prizo – čempiono žiedo. Truputį gaila, kad šiemet šis žiedas „išskrido“ iš pamario krašto.

Čia vanduo kuria gyvenimą

Netoli Šilutės esančiame Ventės rage žieduojami parskrendantys ir migruojantys paukščiai. O štai žuvienės virimo čempionatuose, kad geriausi meistrai niekur nedingtų ir visi žinotų jų kilmę, yra apdovanojami unikaliu čempiono žiedu.
Šio renginio organizatoriai, kaip ir kasmet, kvietė: „Atvykite ratuoti, ateikite batuoti, plaukte atplaukite, skriste atskriskite. Esate laukiami. Nepramiegokite ir nepražiopsokite žuvienės virimo čempionato! Šaukštai tarškės, malkos spragsės, puoduose kunkuliuojanti žuvienė skleis savo magišką kvapą po visą margą pasaulį. Gera nuotaika garantuota, net jei šypsotės ypatingai retomis progomis. Atvažiuokite, nes žuvienės virimo čempionatas - tai draugų ir senų bičiulių susitikimo vieta.“

Organizatoriai buvo išgirsti – žuvienės virėjai pasinaudojo visomis transporto priemonėmis. „Germanikos“ komanda atplaukė dviem valtimis – kurėnais, arčiau Šilutės gyvenantieji atėjo arba atvažiavo, o iš Turkijos Alanijos kurortinio miesto lėktuvu atskrido. Beje, tarp 55 komandų buvo ir žuvienės virėjų iš Latvijos Saldus miesto, Portugalijos bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Slavsko rajono.
Iš tikrųjų, pamario krašto žmonės negali, nemoka ir nenori gyventi be vandens, žvarbių vėjų ir žuvienės! Bet kuris iš jų galėjo suburti komandą, susirasti ne mažesnį nei 40 litrų katilą, nepamiršti užpildyti dalyvio anketą ir su savo žuvimi bei receptu tiesiu taikymu – į Šilutę.

Katilų alėja, 4 tonos žuvienės po atviru dangumi vienoje vietoje ir nepakartojama žuvienės magija. Ar begali būti kas nors geriau ir įdomiau? Juk prizų lietus ir bičiulystės sueiga prie žuvienės katilų išlieka ilgam visų prisiminimuose.

Yra skiriamos trys prizinės vietos tradicinės žuvienės kategorijoje ir specialus Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio prizas. Žuvies sriubos kategorijoje – taip pat trys vietos, o čempioną savo specialiuoju prizu apdovanoja Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Žuvienės virimo čempionatas siunčia žinią pasauliui, kviesdamas visus į pamario kraštą, mat šio renginio globėja yra europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Buvo naujovių

Pasak mero V. Laurinaičio, kiekviename žuvienės virimo čempionate būna vienokių ar kitokių naujienų. Jos kyla iš pačių žmonių, įmonių ir bendrovių geranoriškumo, noro prisidėti prie savo komandos. Šiais metais sumanyta parodyti, kad Šilutė yra ne tik žuvienės Meka, bet ir „Pik Nik“ sostinė.

Beveik visai šalia esanti ABF „Šilutės Rambynas“ pamalonino visus komandų virėjus vardinėmis dovanomis ir „Pik Nik“ rinkiniais. Organizatoriai rado bendrą kalbą su šiuo puikiu kolektyvu ir jo vadovu, kuris ir pareiškė norą įsijungti į šventę būtent tokia forma.

Individualių prizų lietus

Prieš paskelbiant nugalėtojus nemažai komandų buvo pamalonintos individualiais prizais.

Medicinos banko prizas įteiktas komandai „Volkswagen piratai“. UAB „Šilutės vandenys“ prizu apdovanota uostamiesčio komanda „Švartuokis Klaipėdoje“. Ilona Rimeikienė įsteigė du prizas – vienas įteiktas komandai „Nuo Klaipėdos rajono horizontų“, kitas – Alanijos Rotary klubo komandai. Mat turkai jau yra tapę gerais jos bičiuliais – prieš dvejus metus I. Rimeikienė Alanijoje virė šio klubo nariams žuvienę, kuria pastarieji liko labai sužavėti.

Du prizus skyrė ir Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Seimo nario padėjėja Lijana Jagintavičienė juos įteikė komandoms „Germanika“ ir „Mados ikona“.

Net keturis prizus įsteigė 7-ojo žuvienės virimo čempionato čempiono prizo laimėtojas Algimantas Svitkinas. Pirmieji du atiteko Pakruojo rajono Žeimelio „Beržtaliui“ ir „Vieningos Plungės“ komandoms, kiti buvo ypatingi – kelionė laivu dvylikai asmenų. Viena kelione jau džiaugiasi pagėgiškių komanda, kita netikėtai atiteko šio žuvienės virimo čempionato sumanytojui, organizatoriui ir vyr. šefui Marijui Budraičiui.

Zigmantas Jaunius „Lietuvos draudimo“ prizus įteikė „Tauragės rakto“ ir Šilalės komandoms.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys savo prizą skyrė tolimą kelią iki pamario krašto įveikusiai komandai „Mailius“.

Žuvienės čempionato laimėtojai

Pavakarę paskelbti žuvienės virimo čempionato laimėtojai.

Atskirai buvo vertintos politinių partijų komandos. Trečiąją vietą iškovojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų komanda „Žiburys“, antrąja tapo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos komanda, o pirmąja vieta džiaugėsi LR liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus komanda.

Tradicinės žuvienės rungtyje trečia vieta teko komandai iš Pagėgių „Senosios Gėgės žvejai“. Antrąją vietą pelnė Šilutės profesinio mokymo centro komanda. Skaniausią žuvienę, komisijos vertinimu, išvirė žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ komanda.

Žuvies sriubos virimo rungtyje trečiąją vietą pelnė AB „Šilutės baldai“ komanda. Antroji vieta atiteko Latvijos Respublikos Saldus miesto komandai „Kuršiai“. Pirmąją vietą iškovojo pamario krašto liuteronų komanda „Juoda avis“. Paslaptingai pasivadinusios komandos nariai atvyko iš Klaipėdos, Kintų, Nidos, Palangos, Šilutės ir Tauragės. Evangelikų liuteronų kunigai gali kurti šeimas, todėl dešimties narių komandoje buvo penki kunigai su savo žmonomis.

Vienuoliktąja absoliučia žuvienės virimo čempionato nugalėtoja tapo komanda iš Lazdijų „Dzūkų jūros piratai“, o jos vadovui Ramūnui Zdanevičiui Šilutės meras įteikė tikro aukso ir sidabro čempiono žiedą.

Daugiau nuotraukų „Šilokarčemos" facebook!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?