Sumušė moterį po daugiabučio langais

2019-09-15, Romualdas Danielius MAŽUTIS
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo liepos 10 dieną Šilutės miesto Jaunimo alėjoje galėjo įstrigti vien todėl, kad nukentėjusioji ir liudytojas klaidingai palaikė mušeiką vyru. Liudytojas, sėdėjęs atokiau stovinčiame automobilyje ir matęs, kaip nepažįstamas asmuo prie daugiabučio namo laiptinės skeryčiodamasis rankomis skėlė 3 antausius moteriai ir kelis kartus įspyrė į koją, pasipiktinęs iškvietė policiją ir nuskubėjo prie apsiverkusios sumuštosios...

Mušeika spėjo dingti. Keli daugiabučio gyventojai stebėjo įvykį pro langus, bet į lauką neišėjo, nepanoro kištis į svetimą konfliktą. Atrodė, kad pareigūnams bus nelengva išaiškinti nusikaltimą, bet jie savo pareigą atliko tinkamai: nustatė, kad nusikaltimą padarė 46 metų L. P., neturinti nuolatinės gyvenamosios vietos.

Nukentėjusioji parodė, kad šiemet, liepos 10 dieną, apie 20.30 val., prie daugiabučio namo laiptinės Jaunimo alėjoje ją sumušė nepažįstamas asmuo. Mušeika panašėjo į vyrą: aukštokas, lieknas, trumpai kirptais plaukais, dėvėjo tamsios spalvos striukę ir šviesiai mėlynus džinsus. Ji atsisakė įleisti jį į laiptinę.

Tuomet buvo ne tik iškeikta, bet ir sumušta. Patyrė 3 ar keturis skaudžius smūgius delnu į kairę veido pusę. Į kitas kūno vietas smūgių nesudavė. Mušeika nudrožė M. Jankaus pagrindinės mokyklos link.

Priėjęs vaikinas užjaučiamai pasiteiravo, kaip jaučiasi, ar reikia pagalbos, laukė, kol atvyko policijos pareigūnai ir medikai. Šilutės ligoninės priėmimo skyriuje jai buvo nustatytas veido kairės pusės sumušimas.

Pribėgo padėti tik vienas

Vienintelis liudytojas, matęs įvykį, sėdėjo savo automobilyje apie 20-25 metrų atstumu nuo laiptinės. Automobilio langai ir durys buvo uždaryti. Pasak liudytojo, prie laiptinės atėjęs asmuo buvo apie 180 cm ūgio, gal 30-35 metų, jis delnu trenkė moteriai 3 kartus į veidą ir apie 4 kartus įspyrė į koją.

Liudytojui krito į akį mušeikos trumpa šukuosena, vyriška povyza. Pasipiktinęs pamatyta brutalia scena, liudytojas iškvietė policiją ir nuskubėjo prie sumuštosios. Pastarosios veido kairioji pusė buvo paraudusi, ant kelnių matėsi spardymo žymės. Nukentėjusioji buvo išsigandusi, pasimetusi, nuo jos sklido alkoholio kvapas.

Mušeika jau buvo spėjęs pasišalinti. Kitų asmenų aplink nebuvo, keli daugiabučio gyventojai spoksojo pro langus, tačiau prie nukentėjusiosios niekas nepriėjo, į konfliktą nesikišo. Gal tam turėjo kažkokių priežasčių, gal ne..? Kaip bebuvę, kai kas ką talžo, prašalaičiai dažniau laikosi atokiau. Tokia gyvenimo realybė.

Kaltinamosios versija

L. P. teisėsaugos pareigūnams žinoma: teista už nedidelės vertės svetimo turto vagystę (BK 178 str.4 d.), du kartus pelnė bausmes už fizinio skausmo sukėlimą ar sveikatos sutrikdymą artimajam giminaičiui ar šeimos nariui (BK 140 str.2 d.), bausta administracine tvarka. Ji savo namų neturi, glaudžiasi tai vienur, tai kitur. Kur tik negyvenusi, net malkinėje.  Pasistengusi moka būti paslaugi, bet mėgsta ir išgerti.

Tokia ir jos kompanija - užribio žmonės, gatvių klajokliai šiltuoju metų laiku. Jie mėgsta slampinėti prie prekybos centrų, rinktis užkaboriuose. Kartais pasirinktinai prašo praeivių centų... Bet iš to neišsilaikysi. Ar jie atstumtieji? Ne, nėra palikti vieni. Šilutėje (Tulpių g. 12) veikia Socialinių paslaugų centras, yra nakvynės namai, teikiamos laikinos nakvynės bei kitos paslaugos. Gali užsidirbti ir 120 eurų pašalpą, jei nepabūgs į rankas paimti šluotą ir atnešti naudos visuomenei.

Tik ne kiekvienas jų skuba tai daryti. Žiemomis su jais  socialinės darbuotojos lengviau sutaria, būna paklusnesni, o pavasariop, vasarą jaučiasi laisvi kaip vėjas. Žodžiu, L. P. nepėsčia pakalbėti, ką nors sumanyti. Ji prisipažino sumušusi nukentėjusiąją, nes pastaroji neleido užeiti į namus pasiimti daiktų. Tuomet ir susiginčijo. Prieš tai kartu girtavusios. Tokius parodymus davė L. P.

Anot prokurorės Stefos Dalios Ramanauskienės, kuravusios baudžiamosios bylos tyrimą, tai tik kaltinamosios L. P. versija. Pastaroji neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu.

Nukentėjusioji ir kaltinamoji susitaikė

Kaltinamoji L. P. nuteista baudžiamuoju įsakymu. Jai inkriminuotas viešosios tvarkos pažeidimas (BK 284 str.). Jis skamba taip: tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis ar vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

L. P. byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose rugpjūčio 26 dieną. Galutinė bausmė, kuri sumažinta vienu trečdaliu ir kurią skyrė teisėja Nijolė Bagdonienė – 20 parų arešto. Be to, tenkintas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys dėl 30,52 eurų žalos atlyginimo – tiek kainavo nukentėjusios gydymas. Pati nukentėjusioji civilinio ieškinio nereiškė, su kaltinamąja susitaikė.


Straipsnio komentarai

TIESIOG2019-09-15
Nu jio nieko negali padaryti tik administracija bauda diel to kalinei ir pahujistai yra kai nera imamos tvirtos priemones Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?