Plaukiojimas irklente - aktyvi viso kūno treniruotė

2019-09-15

Itin daug gerų emocijų patyrė Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ nariai, kurie atėjo į plaukimo irklente mokymus. Visi susižavėjo vandens sportu, kuris vis labiau populiarėja ir yra smagiausias būdas sustiprėti, sumažinti įtampą, atpalaiduoti mintis bei padailinti kūno formas.

Irklentėms – jau 3 tūkstančiai metų

Peru rastose keramikos duženose buvo aptikti civilizacijos raižiniai, vaizduojantys žvejus nedidelėse, iš nendrių pagamintose valtelėse, kurias jie stumdavosi iš tuščiavidurio bambuko padarytais irklais. Panašu, kad posakis „visa kas yra nauja, tai tiesiog pamiršta sena“ – tikra tiesa.

Moderniųjų irklenčių kilmės šalis – Havajai. Banglentininkai pirmą kartą jas panaudojo 1960-aisiais, kai banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Havajietiškai irklentės skamba Hoe he’e nalu (iš havajų kalbos – „irkluoti plaukiant banga“).

Daugelis atėjusiųjų į plaukimo irklentėmis pamokas iš pradžių galvojo, kad  jomis plaukti yra sudėtinga. Ir tai nieko keisto, mat pradedančiuosius neretai gąsdina tai, kad irklente plaukti reikia atsistojus, kadangi manoma, jog bus sunku išlaikyti pusiausvyrą. Tačiau net ir pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po tam tikro laiko galima jau drąsiai irtis vandeniu, nes ji yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos.

Irklentes išbandė ir Ramučių jaunimas, ir vyresni. Jiems mokymus vedė instruktorius Laimontas Rakauskas. Už tai bendruomenė dėkoja Šilutės visuomenės sveikatos biurui.

Šypsenos puošė veidus

Ant irklentės itin stabiliai ir drąsiai jautėsi trylikametė Emilija Frolovaitė. Jos močiutė Danutė Vilniškienė taip pat skrodė vandenį irklente.

Dalia Minkevičienė teigė, kad irklentės jai suteikė daug gerų emocijų. Moteris su šypsena keliavo namo ir klausė, kada bus kitas užsiėmimas.

Pasak Danutės Zalcienės, net žiūrėti į plaukiojančius yra smagu. Tądien irklentes  išbandė jos anūkė Justina. Močiutė nelabai norėjo, kad ant jų mergaitė liptų, bet, kai Justina įsitaisė ant irklentės, Danutė net pati nejausdama pradėjo raginti anūkę, kad ši bandytų ir atsistoti. O ši taip ir padarė – nesigailėjo. Su plačia šypsena parplaukė į krantą.

Taigi, plaukimo irklente užsiėmimai ramutiškius įtikino, kad šis sportas leidžia smagiai ir lengvai pramogauti net ir patirties neturinčius vandens sporto mėgėjus. Plaukiojant nereikia specialios aprangos, o vanduo gali būti ir visiškai be bangų.

Smagiausias būdas sustiprėti

Plaukiojimas irklente prilygsta aktyviai viso kūno treniruotei. Rankų, nugaros, pečių juostos, kojų, pilvo preso raumenys dirba išvien atliekant yrius. Todėl plaukiojant greitai pajaučiama, kaip tvirtėja visas kūnas.

Pirmą kartą užlipus ant lentos šiek tiek dreba kojos ir didžiausias iššūkis norintiems neįkristi į vandenį – išlaikyti pusiausvyrą. Po kelių kartų ant lentos balansuosite kur kas geriau ir irsitės į priekį su didesniu pasitikėjimu. Intensyvi fizinė veikla ant vandens stiprina širdį ir taip sumažina įvairių ligų riziką.

Irklenčių sportas, sumažindamas streso lygį, lavindamas koordinaciją, stiprindamas raumenų bei širdies darbą, yra ir puiki priemonė atsikratyti papildomų kilogramų.

Taigi, ši vis labiau populiarėjanti vandens sporto rūšis yra smagiausias būdas sustiprėti, sumažinti įtampą, atpalaiduoti mintis bei padailinti kūno formas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?