Tryliktoji diena, penktadienis ir dar pilnatis – ką tai reiškia?

2019-09-13, Gražina Vasiliauskienė | Astromanija.lt

Toks sutapimas nieko gero nežada, ypač prietaringiems žmonėms. 13 dienos penktadienis, sutampantis su pilnatimi, vadinamas Velnio diena ar Juoduoju penktadieniu. Manoma, kad šią dieną išlenda visos piktosios dvasios, o raganos ir nelabieji renkasi į savo puotą.

Nemažai žmonių pasaulyje bijo 13-os dienos penktadienio ir laiko jį nelaimingu. Jūreiviai stengiasi neplaukti į jūrą. Apklausti britų gydytojai tikino, kad tą dieną operacijų nesėkmių tikimybė išauga net 50 proc.

Tokią dieną smarkiai padaugėja darbo psichiatrams ir psichologams. Beje, 13 dienos nesėkmių baimė turi net specialų medicininį pavadinimą: triskaidekafobija.

„Mūsų pacientai jautriau reaguoja ne į prietarus, o į konkrečius gamtos ir atmosferos reiškinius, pavyzdžiui, atmosferos slėgio pokyčius ir mėnulio pilnatį, – sako psichiatras Olegas Dmitrijevas. – Ypač sunku būna mūsų psichiniams ligoniams ir gydytojams per pilnatį. Iškvietimų padaugėja trečdaliu.“

Egzistuoja daug versijų, kodėl 13-os dienos penktadienis nuo seno laikomas nieko gero nežadančiu.

Sakoma, kad per 13-os dienos penktadienį Adomas ir Ieva paragavę uždraustojo vaisiaus, Kainas nužudė Abelį, tryliktasis apaštalas Judas pasirodė besąs išdavikas, Kristus buvo nukryžiuotas penktadienį.

Kaip apsisaugoti nuo Velnio dienos nelaimių?

Vokiečių astrologė Nelly Baumann pataria visą dieną kruopščiai pasverti kiekvieną žodį, kurį rengiatės ištarti, nes žmonės bus neramesni, aikštingesni, lengviau įsižeidžiantys ir nervingesni. Bet koks neatsargus žodis gali sukelti smarkų konfliktą.

„Ir meilės reikaluose reikia būti atsargiems visą dieną. Priešiška Veneros ir Saturno padėtis danguje nulems jausmų šaltumą, – sako astrologė. – Net švelnumus ir glamones geriau atidėti vėlesniam laikui, nes Merkurijaus padėtis nulems nesusipratimus ir kivirčus.“

Ankstesniais amžiais žmonės saugojosi Velnio dienos nelaimių prisirinkdami dobilų, stengdamiesi sutikti kaminkrėtį, pasikabindami česnakų pynes, pasistatydami troboje šakes ar kiškio koją, kad atbaidytų raganas, vengdavo pažvelgti į veidrodžius ir saugodavosi juodų katinų.

Įsidėmėkite: piktąsias dvasias, priėmusias žmogaus pavidalą, galima atpažinti pagal tai, kad jos nemeta šešėlio ir neatsispindi veidrodyje.

Ką patariama daryti šiuolaikiniam žmogui, kuris neramiai jaučiasi tokią dieną?

Tikrai nepakenktų apsilankyti bažnyčioje. Gerai būtų užsiimti organizmo valymu, išvykti su šeima į gamtą.

Stenkitės vengti konfliktų ir kontroliuoti visus savo veiksmus. Atsisakykite puotų ir išgertuvių, nes alkoholis darys ypač neigiamą poveikį organizmui.

Atsisakykite visko, kas sukelia jausmų audrą ir adrenalino antplūdį. Net siaubo filmų šį vakarą nepatartina žiūrėti, kad išvengtumėte naktinių košmarų.

Ar įvyks šią dieną pasaulyje kokių nors rimtų katastrofų ir kataklizmų, ar penktadienis bus ramus ir geras, sužinosime tik kitą rytą.

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!