Į pagalbą savivaldybėms – naujas filmukas apie lyčių lygybę

2019-09-14, lygybe.lt

Įgyvendindama vieną iš savo projektų, Tarnyba sukūrė mokomąjį filmuką, Lietuvos savivaldybių darbuotojams patariantį, kaip užtikrinti vienodas moterų ir vyrų galimybes.

Vaizdo klipe „Lyčių lygybės sprendimai sėkmingai savivaldai“ pateikiami realūs Lietuvos ir kitų šalių pavyzdžiai, kaip savivaldybės gali pagerinti savo paslaugų teikimą atsižvelgdamos į moterų ir vyrų poreikius.

Filmuke pasakojama, kaip galėtų veikti lyčių stereotipų neformuojantys vaikų darželiai bei laisvalaikio erdvės. Taip pat pateikiami sėkmingo profesinio ir asmeninio gyvenimo derinimo, kokybiškos sveikatos priežiūros teikimo pavyzdžiai.

Projekto, kurio metu sukurtas šis įrašas, vadovė Rūta Juodelytė pastebi, kad filmukas yra labai praktiškas.

„Jame rodomi pavyzdžiai – iš realaus savivaldos darbo, pritaikomi įvairiausioms sritims nuo šaligatvių klojimo iki sveikatos apsaugos politikos kūrimo. Išleidę leidinį, skirtą teorijai, dabar pristatome praktinius patarimus, kuriais lengva vadovautis“, – sako ji.

Filmukas parengtas įgyvendinant projektą „Savivaldybės sėkmės kodas – lyčių lygybė“, bendrai finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuvos statistikos departamentas.


Straipsnio komentarai

VYTAUTAS MICHAILOVAS2019-10-15
ir iki ko daeinam katalikiskoj sali, ka veikia musu kunigai, baznycios klierkai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuo tad : =,2019-09-24
kai %musui patarinėja ‰musė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuo kada2019-09-14
pliusas lygus minusui? Komentaras patinka Komentaras nepatinka