Dingusio dešimtmečio paieškose: „Jei tai būtų mero vaikas, medžius apverstų aukštyn kojomis“

2019-09-16, „Šilokarčemos“ informacija.
Vaiko tėvai – Vida ir Marius Čeliauskai prašo informuoti jei matė ar priglaudė jų sūnų.
Vaiko tėvai – Vida ir Marius Čeliauskai prašo informuoti jei matė ar priglaudė jų sūnų.

Nuo rugsėjo 10-osios vakaro prasidėjo dingusio berniuko Lauryno Čeliausko paieškos. Šalia vandens telkinio rastas dingusio vaiko dviratis. Mama vis dar tiki, kad jis gyvas. Dingusiojo ieškoti atskubėjo ne tik policijos pareigūnai, ugniagesiai, bet ir būrys savanorių. Į pagalbą atėję žmonės pasigenda policijos noro bendradarbiauti.

Primename, kad mažametis rugsėjo 10-ąją, apie 19.30 val., išėjo iš namų Gaidelių kaime, Malūnų g. 13, ir iki šiol negrįžo. Berniukas serga autizmu, raidos sutrikimais.

Minėtą dieną vaikas buvo su žaliais sportbačiais, pilkomis-melsvomis sportinėmis kelnėmis bei geltonais marškinėliais. Berniukas - lieso kūno sudėjimo, apie 135 cm ūgio, plaukai rudi, trumpai apkirpti „bliūdeliu“, akys mėlynos, turi randą ties lūpa. Vaikas turi raidos sutrikimą, sunkiai kalba. Berniukas turi šviesiai žalios spalvos paspirtuką.

Gyventojus, žinančius apie dingusio vaiko buvimo vietą ar galinčius suteikti kitos naudingos informacijos, prašoma pranešti tel. 8 670 060 000 arba 112.

Pareigūnai elgėsi nemandagiai

Dingimo vakarą vaiko ieškojo kinologai su šunimis, tą vakarą budėję Šilutės policijos komisariato pareigūnai. Krašto apsaugos sraigtasparnis paieškų nevykdė. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vyresniosios specialistės Gretos Kęsminaitės, aiškinamasi, kodėl pastarieji negalėjo prisidėti prie paieškų. Sraigtasparnis  pakilo tik rugsėjo 12-osios vakarą.

Ryte ir vakare berniuko ieškoti padėjo Šilutės aeroklubas. Pareigūnams aptikus vaiko dviratį prie žvyro karjero esančio tvenkinio, čia iškviesti narai. Tačiau ir šie nieko nerado. Darbus apsunkina itin tamsus ir dumblinas telkinio dugnas. Krantus ištikrino Šilutės ugniagesiai-gelbėtojai.

Dar kartą narai iškviesti ir rugsėjo 12-ąją. Tiesa, ir paieškų plotai prasiplėtė.

Vaiko ieškojo ne tik policijos pareigūnai, bet ir medžiotojai, reabilitacijos „Gabrielius“ kolektyvas, Juknaičių žirgų sporto klubo raiteliai, Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai,  savanoriai iš įvairių rajono vietų ir t. t.

Žmonės pasigedo policijos noro bendradarbiauti. Pareigūnai neturėjo tikslaus plano ar ryškaus lyderio, kuris organizuotų paieškas. Iš šono atrodė, kad išskirstyti po du pareigūnai tiesiog ėjo drauge su žmonėmis, vykdė paieškas ir patys tiksliai nežinojo, kas kur jau buvo nuėjęs ir pan.

Į įvykio vietą atvykus, ne visi pareigūnai elgėsi mandagiai. Besidarbuojant narams, netoli jų stovėjo trys pareigūnai. Iš jų dvi buvo moterys. Tik priėjus pasidomėti, kaip sekasi paieškos, jos net neišgirdusios „Šilokarčemos“ darbuotojos klausimo, ją tiesiog apšaukė. Pasipylė lavina grasinimų apie baudas pakeltu tonu. Nors buvo galima tiesiog pasisveikinti ir paaiškinti situaciją, perspėti. Tačiau žodžiai „laba diena“ ne kiekvienam žinomi.

Negali rasti

Žmonės neslėpė pasipiktinimo: „Jei tai būtų mero vaikas, čia ir medžiai būtų apversti aukštyn kojomis. Prisiminkime politikės Graužinienės istoriją arba Strazdauskaitės. Kokios pajėgos vykdė paieškas? Baisu. Pareigūnų abejingumas... Savanoriškai atvykę į pagalbą, sustojome į vieną būrį. Pareigūnai nesugebėjo ilgą laiką net prieiti ir paskirstyti, kas kur turi eiti. Jie net normaliai iš pradžių nesišnekėjo“.

Žmonės patys surinko 400 eurų, kurių reikėjo sumokėti už privataus kinologo paslaugas.

Dingusio dešimtmečio mama ir Marius taip pat dalyvavo paieškose. Motina Vida Čeliauskienė  rugsėjo 11-osios vakarą buvo įsitikinusi, kad vaikas gyvas ir vis kartojo: „Mano širdis sako, kad jis nuėjo kažkur Paleičių link“. Ji ir pati skubėjo ten ieškoti savo atžalos.

Moteris pagalbos prašymą paskelbė ir socialiniame tinkle: „Dar kartą kviečiu visus neabejingus rašyti man asmeniškai ar komentuoti po nuotrauka, gal kažkas kažkur matėte šitą vaiką, o gal kažkas priglaudė paklydusį jį ir nežino, ką daryti toliau. Svarbios visos žinios“.

Paieškose dalyvavo ir berniuko tėtis Marius Čeliauskas.

Susirinkusieji berniuko ieškojo visur – laukuose, miškuose, kanaluose, prie šieno ritinių, apleistose sodybose...Tačiau pastangos kol kas bevaisės. Žmonių neišgąsdino ir naktis – jie tęsė darbus.


Straipsnio komentarai

tai jau tikrai2019-09-19
tik prie žodžių kabinėtis. Paskaitykite daugiau lietuvių literatūros, besipiktinantys. Motina - šventas žodis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A K2019-09-18
Aišku man gaila šeimos ir vaiko, bet jau nedarykit per daug dramos. Patys kabinejates netgi prie žodžių. Daugelis sako motina,ir gerai, o jums netinka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
RV2019-09-16
Til neismaneliai gali neigiamai apie berniuko tevelius gali taip neigiamai kalbet
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ne motina2019-09-16
Ar niekas neatkreipėt dėmesio į neteisingai visuomenei perteikiama staipsnį. Vaikas buvo ne su dviračiu, o su paspirtuku. Aišku tai ne esmė. Mamos skausmas begalinis, o dar šiame straipsnyje ir "motina" pavadinta. "Motina" man tai tas žodis siejasi su asociale, nusigėruse, nusivalkiojuse moteriške. Nei viena mama nėra nusipelniusi, kad ją vadintū "motina". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to klausimas2019-09-16
juk jis neįgalus buvo... baikit žmonės vieną kartą dergtis. kaip tėvams jaustis jeigu paskaitytų tokius piktus komentarus. supratimo ir rimties bereikia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Klausimas2019-09-16
Gaila žinoma to vaikelio. Bet mano žiniomis tai vaikas iš namų buvo ne viena karta pabėgęs, tai iš to galima spręsti kad šeimoje yra kažkas negerai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Savanoris2019-09-16
Kodėl straipsnis parašytas būtuoju laiku? Mažylis rastas... Ir ne dviratis rastas, o paspirtukas.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Eee2019-09-16
O kam merui kistis,isrinktas dabar yra ir sedi siltoje kedeje,jam tokie dalykai neaktualu,kaip ir policininkams Silutes,jiems geriau gaudyti dviratininkus ar pesciuosius kurie prasizenge ir bauda gali sumoketi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2019-09-16
verkia mon širdelė kaskart pagalvojus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2019-09-16
Būtų mero tas mažylis, tai čia malūnsparniai skraidžiotų nesustodami visą parą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o taip2019-09-16
meras net dėmesio nekreipė į šią nelaimę Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?