Būsimieji ugniagesiai gelbėtojai pasiryžę gelbėti ir padėti

2019-09-17, vrm.lrv.lt

Rugsėjo 13 d. 25-iems Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams iškilmingai buvo įteikti šios mokyklos baigimo diplomai. Tai jau 20-oji ugniagesių gelbėtojų laida, parengta pagal Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą. Pasveikinti būsimųjų ugniagesių gelbėtojų atvyko vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Mindaugas Kanapickas, policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

„Sveikinu šios svarbios dienos proga, kai pareigūnų gretas papildo nauji ugniagesiai gelbėtojai, kuriuos čia atvedė jų pašaukimas, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė. – Jūsų laukia pavojai, sudėtingi darbai kovojant su stichijomis ir padedant į nelaimę patekusiems žmonėms. Linkiu jums ryžto, ištvermės, pasitikėjimo savimi ir savo komanda. Ugniagesiais gelbėtojais pasitiki didžioji gyventojų dalis. Jūs privalote šios kartelės nenuleisti, stengtis, kai reikės teikti pagalbą, būti tais, kuriais galima besąlygiškai pasitikėti. Tegul jus globoja šventasis Florijonas. Dėkoju vadovams, kad parengė dar vieną gražų būrį ugniagesių gelbėtojų, o artimiesiems linkiu būti ta oaze, į kurią po darbo grįžta ugniagesiai. Parodykite, kad jūs jų laukiate ir palaikote.“

Būsimuosius ugniagesius pasveikino ir laikinasis departamento vadovas M. Kanapickas: „Malonu matyti jus ir jūsų artimuosius šią akimirką, kai jūs tampate valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šeimos nariais. Ugniagesio gelbėtojo profesijos pasirinkimas – tai duoklė savo artimajam, kaimynui, Tėvynei. Darbe jūs matysite daug skausmo, ašarų ir nevilties. Ir jeigu jus užvaldys baimė ar stresas, žinokite, jog esate ne vieni, šalia visada yra komanda. Linkiu, kad jus visada vestų pareigos jausmas gelbėti ir padėti.“

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Kęstutis Agintas padėkojo kursantų artimiesiems, kad jie užaugino tokius šaunius vyrus, pasirinkusius garbingą ugniagesio gelbėtojo profesiją: „Jūs galite didžiuotis mūsų kursantais. Taip pat už profesionalumą ir atsidavimą darbui noriu padėkoti ir mokyklos dėstytojams. Ugniagesiai gelbėtojai žengė labai didelį savo gyvenimo žingsnį – įgijo daug žinių ir įgūdžių. Dabar reikia toliau tobulėti ir siekti aukštesnio išsilavinimo, nes tai yra turtas, kuris visada bus su jumis. Kviečiu pagalvoti ir apie studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete bei siekti karjeros aukštumų.

Būsimasis ugniagesys gelbėtojas Mindaugas Jačiauskas, kuris netrukus pradės dirbti Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje, teigia, jog ugniagesio darbe jo laukia daug iššūkių: „Turi būti pasirengęs įvairioms situacijoms. Tikiuosi, kad dirbdamas įgysiu dar daugiau žinių, nes kiekvienas iškvietimas į gaisrą ar nelaimę yra unikalus. Pasirinkdamas šią profesiją žinai, kad teks susidurti ir su mirtimi, tačiau tokia mūsų darbo specifika. Esame pasiruošę psichologiškai.“

Paprašytas išvardyti svarbiausias savybes, kurių reikia ugniagesiui gelbėtojui, Mindaugas teigia, jog tai nebūtų drąsa. „Svarbiausia yra ryžtas priimti sprendimus bei prisitaikyti prie nuolat kintančių aplinkybių. Taip pat labai svarbu ir socialiniai įgūdžiai – mokėti bendrauti su žmonėmis ekstremaliųjų situacijų metu, suprasti savo komandos narių elgesį ir įvykdyti skirtas užduotis,“ – sakė jis. O labiausiai jį motyvuoja tai, jog ir pats asmeniškai, ir su komanda galės padėti gyventojams, patekusiems į nelaimę.

Beje, M. Jačiauskui ir jo kolegoms Albinui Paldavičiui, Silvestrui Rudak, Domininkui Vaitkui ir Mindaugui Žymantui už aktyvų dalyvavimą Ugniagesių gelbėtojų mokyklos veikloje buvo įteiktos mokyklos viršininko padėkos.

Per 6 mėnesius būsimieji ugniagesiai gelbėtojai išmoko gesinti gaisrus, gelbėti žmones, turtą ir gyvūnus, atlikti gelbėjimo darbus transporto avarijose, dirbti cheminių, biologinių ir radiacinių avarijų vietose, teikti pirmąją medicininę pagalbą nukentėjusiems, o taip pat didžioji dalis kursantų tapo ir plaukikais gelbėtojais. Gavę diplomus, kursantai išsiskirstys į apskričių priešgaisrines gelbėjimo valdybas, iš kurių yra gavę siuntimus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!