Kaip pritaikyti JAV Esta programą?

2019-09-17, Pranešimas spaudai

Įprasta manyti, kad vykstant į JAV tenka pasirūpinti daugybe įvairių formalumų, todėl kartais ši šalis per daug nesvarstant yra išbraukiama iš kelionės tikslų sąrašo. Vis dėlto, Esta viza gali padėti kur kas paprasčiau nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas: gauti šį leidimą yra gerokai paprasčiau nei įprastą vizą, todėl keliavimas taps gerokai sklandesnis. Taigi, kaip gauti Esta vizą, ir ką svarbu apie ją žinoti?

Esta leidimo galiojimo sąlygos

Esta viza yra suteikiama dviejų metų periodui: per šį laikotarpį keliautojai į JAV gali atvykti kelis kartus, ir čia vienos kelionės metu išbūti ne ilgiau nei 90 dienų. Jei pasas Esta paraiškos pildymo dieną galios trumpiau nei dvejus metus, tokiu atveju Esta leidimas bus suteiktas paso galiojimo terminui. Keliautojai privalo turėti biometrinius pasus (jie Lietuvos piliečiams yra išduodami nuo 2006-ųjų metų). Į JAV vykstantys asmenys turi užpildyti paraišką oficialioje internetinėje svetainėje, kurioje yra suteikiami Esta leidimai, ir palaukti, kol paraiška bus patvirtinama. Esta vizos yra suteikiamos tais atvejais, jei į JAV planuojama vykti turizmo ar verslo tikslais, tačiau tuomet, jei numatytas kitas kelionės tikslas (pavyzdžiui, jei planuojama šioje šalyje studijuoti), bus reikalinga JAV viza.

Kas gali gauti Esta leidimą?

Esta leidimas gali būti išduodamas Visa Waiver programoje dalyvaujančių šalių piliečiams (Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų sąraše esančių valstybių). Sąraše esančios Visa Waiver šalys yra nuolat atnaujinamos: šiuo metu sąraše yra beveik 40 valstybių, tačiau didelė tikimybė, kad ateityje prie šios programos prisijungs ir daugiau šalių. Nurodytų valstybių piliečiai į Jungtines Amerikos Valstijas gali keliauti beviziu režimu: pakanka turėti Esta leidimą bei pasą (kelionės pabaigoje jis turėtų galioti ne trumpiau nei pusę metų). Esta viza nėra išduodama tada, jei į JAV vykstama su nepatvirtintu vežėju, jei čia planuojama būti ilgiau nei 90 dienų, ar tada, jei kelionės tikslas nėra numatytas Visa Waiver programoje.

Kaip gauti Esta vizą?

Jei planuojama į JAV vykti beviziu režimu, pirmiausia reikia užpildyti paraišką gauti Esta leidimą. Tą padaryti yra ganėtinai paprasta: tereikia apsilankyti internetinėje svetainėje, kurioje galima užpildyti specialią formą, ir vėliau pasitikrinti, ar leidimas buvo suteiktas. Labai svarbu tai, kad anketa būtų pildoma oficialioje internetinėje svetainėje, nes priešingu atveju galite likti apgauti (kadangi už šį leidimą yra imamas 14 dolerių mokestis, netrūksta ir tokių svetainių, kurios tiesiog išvilioja pinigus, tačiau nesirūpina leidimų suteikimu). Paraiškos pildymas įprastai trunka iki dvidešimties minučių: čia jums reikės pateikti įvairius asmeninius duomenis, nurodyti savo darbovietę, ir t.t. Pildant paraišką svarbu būti atidiems ir pasistengti pateikti tikslius duomenis – jei bus pastebėta, kad jūs pateikėte melagingą informaciją, paraiška paprasčiausiai bus atmesta. Atsakymo dėl leidimo vykti į JAV Visa Waiver šalys įprastai sulaukia 72 valandų laikotarpiu, todėl pateikę paraišką sugrįžkite pasitikrinti leidimo būklę: jei jūsų paraiška bus patvirtinta, beliks tik atsispausdinti leidimą, jei paraiška tebebus nagrinėjama, reikės šiek tiek palaukti, o tuomet, jei paraiška bus atmesta, turėsite galimybę kreiptis dėl JAV vizos, ir galbūt jūsų prašymas bus patenkintas.

Ką dar svarbu žinoti apie Esta vizą?

Nors patvirtinta paraiška visuomet džiugina, tačiau vertėtų nepamiršti, jog tai dar negarantuoja patekimo į JAV. Galutinis sprendimas visuomet yra priimamas Jungtinių Amerikos Valstijų pasienyje, ir visai nesvarbu, ar jūs turite JAV vizą, ar Esta leidimą. Taip pat labai svarbu laikytis nurodytų sąlygų: jei jos bus pažeidžiamos (pavyzdžiui, jei JAV liksite ilgiau nei leidžiama), tokiu atveju tai gali sudaryti keblumų į šią šalį atvykti kitą kartą. Artėjant kelionės datai visuomet rekomenduojama dar kartą pasitikrinti Esta paraiškos būseną, nes ji gali pasikeisti.

Kelionės į JAV Visa Waiver šalių piliečiams šiandien yra gerokai paprastesnės, tad galime pasidžiaugti, kad Lietuva taip pat dalyvauja šioje programoje. Jei svarstote aplankyti Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau baiminatės, kad gauti vizą bus pernelyg sudėtinga, galite pasinaudoti galimybę keliauti  supaprastintomis sąlygomis – Lietuva, kaip ir kitos Visa Waiver šalys, dalyvauja bevizio režimo programoje, kuri atveria kur kas platesnes kelionių galimybes.


Straipsnio komentarai

Senis2019-09-18
Esta viza yra suteikiama dviejų metų periodui: per šį laikotarpį keliautojai į JAV gali atvykti kelis kartus, ir čia vienos kelionės metu išbūti ne ilgiau nei 90 dienų.
Esta visa isties suteikiama dvieju metu laikotarpiui, taip pat per si laikotarpi keliautojai gali atvykti i JAV kelis kartus, ir metu begyje ( o ne vienos keliones metu) isbuti ne ilgiau nei 90 dienu. Tai gali buti ir keletos kelioniu metu. Buvimo JAV laikas grieztai kontruoliuojamas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?