Brakonieriavimu įtariamas politiko sūnus

2019-09-26

Rugsėjo 16 dieną Pagėgių savivaldybės Stumbragirių kaime galimai brakonieriaujantys užklupti du jauni vyrai. Vienas jų Pagėgių savivaldybės tarybos nario, „tvarkiečio“ Remigijaus Špečkausko sūnus.

Nerado ginklų

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė teigė, jog brakonieriavimu įtariami piliečiai, gimę 1986 m. ir 1995 m., po įvykio buvo sulaikyti 48 valandoms.

Apie neteisėtus veiksmus informavo pilietis. Šis, paskambinęs pareigūnams, nurodė konkrečią vietą, kur stovi automobilis ir guli sumedžiotas elnias.

Nuvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad ten stovėjo „Toyota“ su priekabėle, kuri buvo be valstybinių numerių. Šalia gulėjo neteisėtai sumedžiotas elnias. Tačiau ginklų čia nebuvo rasta. Policija atliko kratas įtariamųjų namuose. Bet ir čia ginklų taip pat nebuvo.

Vyrai nė vienas neturėjo nei medžiotojų bilietų, nei leidimų turėti ginklus.

Pasak G. Kęsminaitės, už brakonieriavimą gresia bauda, laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Rado ginklą ir gyvūnus

Pagėgiuose brakonieriavimo atvejis užfiksuotas ir rugsėjo 5-ąją. Pareigūnai gavo pranešimą, kad prie kaimo turizmo sodybos Rukų kaime (Stoniškių sen.) girdisi šūviai, galimai brakonieriaujama.

Atvykus policijai į nurodytą vietovę, pastebėtas miško keliuku važiuojantis Valstybinių miškų urėdijos Pagėgių padalinio tarnybinis automobilis „Toyota Hillux“, kurį darbo metu vairavo uniformuotas miškų urėdijos uniforma blaivus darbuotojas, gim. 1965 m. Sustabdžius minėtą automobilį paaiškėjo, kad asmuo vežėsi medžioklinį lygiavamzdį šautuvą, išardytą dėkle, kuris laikomas legaliai bei 6 vnt. šaudmenų, kurie sudėti dirže.

Taip pat „Toyota Hillux“ bagažinėje buvo du medžiokliniai šunys ir sumedžiotas bebras.

Dėl įvykio pradėta administracinė teisena, kurios tyrimą atliks Aplinkos apsaugos agentūra.

Vyksta akcija

Primename, kad rugsėjo 15 dieną Lietuvoje prasidėjo aplinkosaugos akcija „Medžioklė“, per kurią bus sustiprinama tauriųjų elnių ir briedžių apsauga jų rujos metu. Akcijos metu bus vykdomi specialūs reidai, per kuriuos aplinkos apsaugos pareigūnai tikrins medžiokles bei pirminio žvėrių apdorojimo aikšteles. Taip pat gali būti stabdomos pažeidimais įtariamų asmenų transporto priemones.

Per šią aplinkosaugos akciją Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai bendradarbiaus su policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei kitų tarnybų pareigūnais, neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais ir visuomeninėmis organizacijomis. Taip pat AAD tikisi ir visuomenės pagalbos bei primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

Akcija tęsis iki spalio 15 dienos.


Straipsnio komentarai

Zinantis2019-10-30
Kaip tokie brudai politikoje dar būna. Karma ateina speckauskai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Traktorius2019-10-02
Su kuriuo bande uzklimpusią Toyota istraukti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to traktoristas2019-09-28
apie kokį traktorių tu čia išvis kalbi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Traktorius2019-09-26
O tai kur traktorius?? Pagal jusu straipsni tai traktoriaus jau nera ivykio vietoj?? Kaip cia suprasti nepakankamai informacijos surinkot pries straipsni rasant ar tiesiog jau yra bandoma uzglaistyti ivykius???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimietis2019-09-26
O kas antras? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žala gamtai2019-09-26
Diedukas sužvejojo pora lydekų, patapo brakonieriumi, kadangi be leidimo...ir kiek daug žalos gamtai pridarė...
Su leidimais sužvejojo n kartų daugiau - jokios žalos gamtai.
Tas pats diedukas pastatė mašiną miške, šalia keliuko, gavo baudą už paklotės naikinimą ir patapo recidyvistu...
Po savaitės ten vykdė plyną kirtimą, o rąstus krovė toje pat vietoje, šalia keliuko...aplink išmaurojo, išdraskė paklotę ir uogienojus -viskas ok.
Kur čia žala gamtai, kur gamtosaugininkų ambicijoms?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2019-09-26
užslinko debesis ant Tvarkos ir teisingumo partijos. Šilalėj cirkus krečia, Pagėgiuose viena girta nosis laužosi, kitas su sūneliu nesusitvarko, moteriškę jau išmetė, o politikui bus kaip vanduo nuo žasies, kaip ir praeitus kartus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2019-09-26
Ir vel špečkausko sunus TADAS pasižymejo????, senai cigarus baige vest..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tata2019-09-26
lygesni už lygius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?