Nuvilnijo emocijų kupinas kultūrinis savaitgalis Pagėgiuose

2019-09-28, Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Rugsėjo 13-15 dienomis Pagėgiuose vyravo šventinė nuotaika, miestas skendo renginių gausoje: čia vyko krašto šventė „Pagėgiai – laiko labirintuose“. Šventės temą „Pasaulio tautos“ buvo galima įspėti jos nežinant: žavingais skirtingų tautų kostiumais pasidabinę kraštiečiai traukė atvykusiųjų į šventę dėmesį. Tema pasirinkta neatsitiktinai - 2019 m. paskelbti Pasaulio lietuvių metais.

Šventinių renginių pasiūla buvo didelė, tačiau Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai dalyvavo visuose renginiuose. Tuo pačiu metu priėmė svečių delegacijas iš miestų partnerių – Ilavos (Lenkija), Zabludow (Lenkija), Dobrzynevo (Lenkija), Kose (Estija), Sovetsko (Rusijos Federacija) ir kitus į šventę atvykusius garbius svečius.

Žolynų pynimai „Pasaulio Lietuvių metai – 2019“

Penktadienį Pagėgių savivaldybės kultūros centro fojė susirinko kraštiečių būrys iš Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro, Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų, Pagėgių ir Natkiškių kaimo bendruomenių. Čia kvepėjo gaiviu, vasarą primenančiu, gėlių aromatu: visi susirinkę pynė gėlių ir žolynų kilimą, kuris tapo šventės akcentu ir puošė sceną šventės metu.

Ąžuoliukas Mažosios Lietuvos šauliams

Prie Pagėgių krašto savanorių-šaulių majoro Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Jono Šimkaus ir eilinio Jurgio Civinsko atminimo ženklo Pagėgiuose vyko iškilminga ceremonija, kurios metu pasodintas ąžuoliukas, skirtas Mažosios Lietuvos šauliams atminti.

Sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. Meras akcentavo, kad simbolinis ąžuolo sodinimas duos pradžią atsirasti naujiems Mažosios Lietuvos istorijos įamžinimo ženklams Pagėgiuose ir taps patrauklia vieta naujoms idėjoms krašto istorijai atminti.

Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių jaunųjų šaulių sąjungos vadovas Alvydas Mikašauskas.

Sportas

Tradiciniame bėgime „Mikytai-Pagėgiai“ užsiregistravo 101 dalyvis iš Pagėgių, Šilutės bei Tauragės savivaldybių. Nugalėtojai buvo suskirstyti ir apdovanoti pagal amžiaus grupes.

Mergaičių iki 12 m. amžiaus grupėje nepralenkiama buvo ir pirmą vietą iškovojo M. Prėlitytė,  antrą vietą užėmė K. Kerpytė, trečią – L. Lukoševičiūtė. Berniukų iki 12 m. amžiaus grupėje pirmos vietos nugalėtoju tapo D. Puodžiūnas, antros – G. Lacis, trečios – G. Mickus.

Mergaičių 13-16 m. amžiaus grupėje geriausią rezultatą pasiekė ir pirmos vietos nugalėtoja tapo G. Šiaudvytytė, antros – K. Stankutė, trečios – G. Grublytė. Berniukų 13-16 m. amžiaus grupėje greičiausias buvo E. Grubys,  antras – N. Kuturys, trečias –  E. Digaitis.

Merginų 17-34 m. amžiaus grupėje absoliučia nugalėtoja tapo J. Baciutė, antrą vietą užėmė G. Bušniauskaitė, trečią – K. Butavičiūtė. Vyrų 17-34 m. amžiaus grupėje greičiausias buvo J. Budrikas, antras – R. Serapinas, trečias – O. Kriaučiūnas.

Moterų 35 m. ir daugiau amžiaus grupėje nugalėtojos vardą iškovojo D. Kaubrienė, R. Gečienė buvo antra, V. Šetkuvienė – trečia. Vyrų 35 m. ir daugiau amžiaus grupėje nugalėtoju pripažintas E. Kriaučiūnas, antrą vietą užėmė – R. Puodžiūnas, trečią –  A. Bielibis.

Bėgimo nugalėtojų apdovanojimai vyko iš karto po bėgimo, suskaičiavus rezultatus. Visus dalyvius ir nugalėtojus sveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir  Pagėgių savivaldybės tarybos narys, VšĮ „Sporto ir turizmo centro“ administratorius Remigijus Špečkauskas. Pasidžiaugta, kad kasmet vykstantis tradicinis bėgimas „Mikytai-Pagėgiai“ pritraukia būrį sporto mylėtojų ne tik iš Pagėgių, bet ir iš aplinkinių savivaldybių.

Krepšinio entuziastai rungėsi krepšinio „3x3“ turnyre Pagėgių savivaldybės mero V. Bendaravičiaus taurei laimėti. Iš devynių įnirtingai kovojusių komandų, Pagėgių savivaldybės mero taurę iškovojo ir absoliučia čempione pripažinta komanda „BC Rambynas“ (M. Šikšnius, R. Bačiulis, L. Petkevičius, D. Viršilas). Antros vietos nugalėtoja tapo komanda „Draugai“ (A. Musvydas, L. Juška, L. Sudeikis, E. Fetingis), o trečią vietą iškovojo komanda „Žemės ūkis“ (K. Skrodenis, J. Levickas, K. Pilkis, M. Bartkus).

Krepšinio turnyro rezultatai buvo paskelbti šventės atidarymo metu. Krepšinio komandų nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys, VšĮ „Sporto ir turizmo centro“ administratorius R. Špečkauskas.

„Juodojo katino kiemas“ ir kitos veiklos

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos darbuotojai, įkūniję įvairiausių laikmečių karalienes, karalius, sultonus, princeses bei kitus personažus, kvietė vaikučius prisijungti prie įvairių „Juodojo katino kiemo“ edukacinių veiklų. O veikti tikrai buvo ką: mažieji puošeivos dabinosi „Mažajame grožio salone“, „Linksmojoje klouno burbulų gamyklėlėje“ daug džiaugsmingų akimirkų dovanojo muilo burbulai. „Karališkas suktinis – šoka princai ir princesės“, fotosesija su pasakų herojais karalių krėsluose, paspirtukų varžybos „Paspirtukų šėlsmas“, kūrybinės dirbtuvėlės ir dar daug kitų pramogų traukte traukė į „Juodojo katino kiemą“ ne tik mažuosius, bet ir vyresnio amžiaus smalsuolius.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro paviljone iš detalių buvo dėliojamas Lietuvos žemėlapis. Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos kiemelyje buvo galima pasigaminti trispalvių ženklelių. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai taip pat džiugino įvairiomis edukacijomis.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda kvietė apžiūrėti jų techniką, darbo priemones, „pasimatuoti“ ugniagesio profesiją.

Tradicija tapę kiemeliai

Pagėgių savivaldybės kultūros centro aikštėje įsikūrusiuose seniūnijų kiemeliuose atgijo „Pasaulio tautos“: Pagėgių seniūnijos kiemelyje įsikūrė Rusijos Federacija, Vilkyškių – Lenkija, Stoniškių – Estija, Natkiškiuose – Vokietija, o Lumpėnuose – Ukraina.

Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai aplankė seniūnijų kiemelius, atliko įvairias užduotis. Kiemeliuose netrūko linksmybių, prisistatymai atspindėjo šventės temą.

Pasieniečių kiemelis

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai įrengė savo kiemelį, kuriame buvo demonstruojama pasieniečių technika, vyko kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai.

Šventės atidarymas

Teatralizuota šventinė eisena iš miesto stadiono, vedama Šilalės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro ir choreografinės grupės (vadovai Zigmas Levickis, Laima Andrejauskienė), vertė ne tik sustoti ir grožėtis ja, tačiau ir didžiuotis savo krašto žmonėmis. Eisenoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės vadovai, miesto svečiai, savivaldybės įstaigų, organizacijų, asociacijų, sąjungų, seniūnijų, bendruomenių nariai.

Šventės atidarymo metu susirinkusius sveikino meras V. Bendaravičius.

Sveikinimo žodį tarė ir atminimo dovanas įteikė LR Seimo narys R. Juška, Tauragės ir kaimyninių savivaldybių merai bei atstovai, svečių delegacijų iš miestų partnerių vadovai.

Sveikinimo kalbas sakė Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas, Pagėgių evangelikų liuteronų kunigas Gediminas Kleinas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas Remigijus Kelneris taip pat sveikino kraštiečius ir įteikė padėką jauniems ūkininkams Donatai ir Dovydui Prišmantams.

Šventės akcentas – auksiniai obuoliukai

Šiemet auksinius obuoliukus Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius įteikė Pagėgių, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių ir Lumpėnų seniūnijoms, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai, VSAT Pagėgių pasienio rinktinei.

Koncertinė programa

Kraštiečius ir svečius žavėjo Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvų koncertas, o vakarinę koncertinę programą dovanojo Tomas ir Romas Matevičiai, tautiška kapela „Sutaras“, grupės „Tabasco“ ir „Kristal“. Šventę vainikavo fejerverkai.

Šv. Kryžiaus atlaidai

Rugsėjo 15 d. Šv. Kryžiaus bažnyčioje vyko šventosios Mišios ir šv. Kryžiaus atlaidai. Juos vedė kanauninkas kun. Andriejus Sabaliauskas.

Po šv. Mišių Pagėgių meno ir sporto mokyklos moksleiviai susirinkusiems dovanojo koncertą.

Šventės organizatoriai

Pagėgių savivaldybės kultūros centras, Pagėgių, Stoniškių, Vilkyškių, Natkiškių, Lumpėnų seniūnijos, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, VšĮ „Sporto ir turizmo centras“.

Šventės rėmėjai

Pagėgių savivaldybės administracija, AB Vikyškių pieninė, UAB „Amberwind“. Informaciniai rėmėjai: „Pamarys“, „Voruta“, „Šilokarčema“, „Tauragės kurjeris“, Tauragės radijas, internetinė svetainė „Šilainės sodas“.


Straipsnio komentarai

keistai atrodo2019-09-28
po fejerverkų - skirstytis.
Kur dėtis jaunimui? Kitur pasibuvimas tęsiaisi, šokiai, gyva muzika...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?