Lietuvoje prasideda nacionalinės pratybos – gaus perspėjimo sirenos

2019-10-01, vrm.lrv.lt

Antradienio rytą Lietuvoje gaus sirenos – nuo 10 val. 15 min. iki 10 val. 18 min. vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Ši gyventojų perspėjimo sistema įprastai tikrinama dukart per metus, tačiau šiemet tai – ir valstybinio lygio funkcinių pratybų dalis.

Šis patikrinimas skelbs ir spalio 1–4 d. vyksiančių valstybinio lygio civilinės saugos funkcinių pratybų pradžią. Jų metu bus imituojamas branduolinis ar radiologinis įvykis Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje ir tikrinama, kaip šalies institucijos yra pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms pernai atnaujintame Valstybiniame gyventojų apsaugos plane numatytas funkcijas.

„Turime kiekvienas atsakingai ir rimtai pažiūrėti į šį patikrinimą. Gyventojai girdės sirenų gausmą, į telefonus bus siunčiami pranešimai apie sistemos patikrinimą. Viena žinutė, gauta laiku, gali padėti išvengti nelaimės. Todėl labai kviečiu gyventojus pasitikrinti, ar ši informacija jus pasiekia. Jei ne, neatidėliokite, pasirūpinkite savo saugumu – užsukę į Lietuvos pasirengimui ekstremalioms situacijoms skirtą svetainę lt72.lt, pagal pateiktas instrukcijas paruoškite savo telefonus“, – pabrėžia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrės teigimu, šių pratybų tikslas yra išsiaiškinti, kur reikia stiprinti numatytus institucijų veiksmus, bendradarbiavimą, galbūt dubliuojamos funkcijos, todėl pratybos leis nubrėžti ir aiškias institucijų atsakomybės ribas, galbūt prireikus inicijuoti teisės aktų pakeitimus siekiant užtikrinti gyventojų saugumą.

„Šiuo metu šalyje prasideda labai svarbios pratybos. Jose dalyvauja per dvidešimt institucijų. Šių pratybų dalyviai įgis daug praktinės patirties, kuri būtų labai reikalinga, jei įvyktų realus branduolinis ar radiologinis incidentas“, – sako Mindaugas Kanapickas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas, atliekantis departamento direktoriaus funkcijas.

Spalio 1 d. gyventojai, išgirdę sirenų garsą, turėtų nedelsdami įsijungti Lietuvos radiją ar televiziją ir išklausyti informaciją apie gresiančius pavojus ir kaip jiems pasirengti. Gyventojai matys ir girdės su imituojamu radiaciniu ar branduoliniu įvykiu susijusią informaciją, pranešimus, tai – pratybų dalis.

Po pietų 14 val. Vidaus reikalų ministerijoje šaukiama Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija, kuriai vadovauja vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Posėdžio metu komisija po balsavimo paskirs pratyboms vadovausiantį operacijų centro vadovą.


Straipsnio komentarai

Sonatas Revindas2019-10-03
Aplamai.tai tiesiog senu usuotu bebru ir buvusiu kolchozu pirmininku vadovaujama Lituanija,kurioj vis dar tebekliedima apie valstybine radija ir televizija kaip esmine informavimo priemone. Nu ir dar sikpopierinis laikrastis...Patys seimo nariai informacija skaito telefonuose,bet vistiek jiems turi buti sirena ir radijas... Nu kas per silpnaprociai.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sonatas Revindas2019-10-03
O kam jums tos sleptuves ? Isgirdote sirena ir einate link kapiniu. Siaip tai beprotizmas ir tiek. Atceit isgirdai sirena- isijunk radija . Dundukai bl. Pas kiekviena kiseneje telefonas,bet kaukina sirenas,peza apie radija ir televizija. Durniu slenis ir nieko daugiau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2019-10-03
Šilutėje nėra sleptuvių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškis2019-10-02
miesto centre net nesigirdėjo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Birutė2019-10-01
Įspėjimai gerai,bet pirmiausia duokite slėptuvių adresus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka