Administracijos direktorius - Šilutės istorijos žinovas?

2019-10-08, Sergėjus GVILDYS
Kalinausko g. ribos (mėlyname apskritime) 1910 m. sudarytame žemėlapyje baigiasi ties siauruoju geležinkeliu ir nesiketė iki šių dienų. www.wiki-en.genealogy.net iliustracija
Kalinausko g. ribos (mėlyname apskritime) 1910 m. sudarytame žemėlapyje baigiasi ties siauruoju geležinkeliu ir nesiketė iki šių dienų. www.wiki-en.genealogy.net iliustracija

Tradicinėje savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje dalyvavo tik du vadovai. Tai Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė šiuo metu atostogauja.

Lankėsi ministerijos kancleris

Meras V. Laurinaitis pasidalino informacija žiniasklaidai apie tai, kad savivaldybėje lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas. Jis apsilankė Kintuose, „Vėtrungės“ stovykloje, kur jam Savivaldybės vadovai parodė jos teritoriją. Diskutuota, kokia galima stovyklos plėtra, ir susitarta dėl stovyklos renovacijos. Manoma, kad projektas turėtų trukti apie dvejus metus. Sąmata, pasak mero, neturėtų viršyti 2 mln. eurų. Įrengus ir atnaujinus vaikų poilsio stovyklą, ja galėtų naudotis visos Lietuvos vaikai.

Ar reikalingos dvi miesto šventės?

Meras V. Laurinaitis pasidžiaugė rugsėjo mėnesį įvykusiu žuvienės virimo čempionatu. Pastarasis savo mastu prilygsta miesto gimtadienio šventei. Šilutę aplankė daug svečių iš užsienio. O štai meras suabejojo, ar tikslinga rengti dvi tokias dideles šventes. V. Laurinaitis mano, kad tai turėtų būti visuomenės diskusijų objektu, atsižvelgiant ir į kitų rajonų pavyzdžius.

„Tai neturėtų būti kategoriška Savivaldybės vadovų nuomonė, o priimta bendru sutarimu“, – samprotavo meras.

Aptartos gatvių rekonstrukcijos galimybės su ministerijos atstovais

Spaudos konferencijoje pasisakė administracijos direktorius V. Pozingis. Jis prisiminė apie bendravimą su Susisiekimo ministerijos atstovais. Aptartos kelių vystymo ir remonto perspektyvos bei finansavimas. Pastarasis klausimas ypač aktualus potvynio metu. Mat šiais metais buvo sumažintas piniginių lėšų skyrimas potvynio keliams, nors rajonas ir dalyvauja potvynio programoje. Priežastis taip ir liko neaiški.

Taip pat suderintos galimybės įvažiavimui prie statomo baseino sutvarkyti. Gali būti atgaivintas ir požeminis perėjimas prie ligoninės, kai bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė. Tai būtų saugus perėjimas iš ligoninės prie naujojo komplekso.

Taip pat buvo aptartos Ramučių gatvės remonto perspektyvos. Kitais metais 1,8 km Ramučių gatvės atkarpoje iki Pramonės g. žiedo turėtų vykti darbai“, - sakė V. Pozingis.

Pasitelkiami prasimanyti istoriniai faktai?

Administracijos direktorius taip pat informavo, kad gautas pritarimas ir leidimas mieste statyti planuojamą eismo žiedą Lietuvininkų g., Jankaus g. ir Tilžės g. sankryžoje. „Kaip žinome iš istorinių nuotraukų, šioje vietoje yra buvusi kalva ir taip buvo planuojamas transporto reguliavimas“, - teigė V. Pozingis. Kalbant apie miesto gatvių rekonstrukciją, neliko nepaminėtas ir K. Kalinausko gatvės projektas. Šiuo klausimu V. Pozingis parodė savo istorijos žinias teigdamas, kad „šia gatve buvo privažiavimas prie viešbučio ir ji buvo sunaikinta visiems žinomo režimo“.

Suabejoję tokiomis administracijos direktoriaus istorijos žiniomis, paprašėme tai pakomentuoti buvusią Šilutės muziejaus direktorę Rozą Šikšnienę. Ji nusistebėjo tokiais teiginiais.

„Jokio kalnelio minimoje vietoje niekada nebuvo. Prie M. Jankaus, Lietuvininkų ir Tilžės gatvių sankryžos buvo turgaus aikštė. Kalinausko gatvė taip pat jokio tęsinio neturėjo, nebent galėjo būti siauruko geležinkelio pylimas, vedantis pro buvusią stotį“, – teigė gerai krašto istoriją žinanti muziejininkė. Taigi, projektų buldozeris griebiasi ir istorijos. Beje, abu vadovai vienbalsiai porino, kad K. Kalinausko gatvės projektas bus įgyvendintas. Atliktos papildomos studijos, papildomi tyrimai. „Bet niekas nesikeičia. Bus ta gatvė, tik ilgesniu ratu. Tokia yra priimta koncepcija.“ – patikino meras.

Biodujų gamybos perspektyva iš surinktų maisto atliekų

Pristatydamas atliekų tvarkymo ir surinkimo projekto vykdymą, administracijos direktorius V. Pozingis pasidalino mintimis, kad ne viskas sklandžiai vyksta. Tačiau svarstoma, kaip įgyvendinti prie daugiabučių namų įrengtų konteinerių aikštelių užrakinimą ir raktų išdalinimą gyventojams. Taip pat bus numatytas vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas prie kiekvienos tokios aikštelės. Tokiu būdu turėtų būti  kontroliuojamos ne tik konteinerių aikšteles, bet ir šalia esančios automobilių stovėjimo aikšteles. Kyla problemų su maisto atliekų surinkimo įgyvendinimu, mat šių atliekų išvežimas ir utilizavimas pakankamai brangus. Todėl Savivaldybė perspektyvoje mato biodujų gamybos viziją, kurios galėtų būti naudojamos miesto poreikiams.


Straipsnio komentarai

As 2019-10-10
S. Šeputis atostogauja. Tai į Antaliją prie Šilutės delegacijos prisijungęs išvyko savo lėšomis ar išmokėti komandiruotpinigai?! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2019-10-09
koks čia žinovas. Pasibraukęs punktyrines linijas aiškina, kada ten istorinė gatvė. Nuo kada punktyras reiškia gatvę? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?