Kęstas Komskis: „Niekada nesakyk niekada“

2019-10-07

Tikriausiai nėra Pagėgių krašte žmogaus, kuris nepažinotų buvusio Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojo, šiuo metu Pagėgių savivaldybės tarybos nario, verslininko Kęsto Komskio. Šiandien su juo ir kalbėjome apie Pagėgius ir ne tik.

- Ką veikiate šiuo metu? Ar netrūksta didžiosios politikos?

- Dirbu kelių įmonių direktoriumi, taip pat K. Komskio labdaros fonde vykdau projektą, turiu kitų visuomeninių pareigų. Didžiosios politikos kol kas nepasiilgau, nors seku kas vyksta Lietuvoje, kokius sprendimus priima Seimas.

- Kaip sekasi darbuotis Pagėgių savivaldybės taryboje? Kaip vertinate koalicijos darbą?

- Darbas Savivaldybės taryboje linksmas, dauguma kovoja dėl kiekvieno sprendimo, o aš manau, kad tai tik darbo imitacija.

- Verslininkas Gintautas Petrauskas išsakė savo nuomonę. Pasak jo, reikia panaikinti Pagėgių savivaldybę. Ką manote jūs?

- Iš tiesų, Pagėgių savivaldybės likimas - mūsų pačių rankose, bet jei mes nepadėsime verslininkams steigti darbo vietas, tikrai išvyks likę žmonės gyventi kitur ir savivaldybės neliks savaime. Kol kas Tarybos dauguma šiuo klausimu nedirba.

- Jūsų kažkada dalijotės mintimis apie tai, kaip išplėtoti demokratiją regione. Ką daryti, kad Lietuva nebūtų tik Vilnius ir Klaipėda? Ką daryti, kad ir Pagėgiuose, ir kitose mažose savivaldybėse vyktų gyvenimas, o nebūtų laukiama tik išmokų ir pan.?

- Kad regionai neišmirtų, turi būti kitoks centrinės valdžios požiūris į regionus. Ji turėtų realiai padėti verslui mokesčių srityje, kuriant laisvas ekonomines zonas, į kurias įeitų visi regionai be didžiųjų miestų su mažesniais mokesčiais. Taip pat turi keistis ir mokesčių surinkimo tvarka. Gal taip priverstumėme vietinę valdžią bendrauti su verslu, ūkininkais ir kitomis organizacijomis

- Praėjusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiami klausimai dėl dviejų organizacijų projektų teikti paslaugas kaimo gyventojams, siekiant sukurti gyvybingą ekonomikos sektorių atitikimo deklaruojamam viešajam interesui. Asociacija „Socialinio verslo gildija“ sulaukė teigiamo sprendimo, kaimo bendruomenė „Bubliškės“ - neigiamo. Kaip manote, kodėl taip nutiko? Ar teisingas sprendimas?

- Iš tiesų, kaip nebūtų gaila, bet kad Taryba nepritartų naujų darbo vietų kūrimui ir tik todėl, jog vienas iš steigėjų esu aš, tai didesnio absurdo Lietuvoje nėra. O kitai pritarė, kadangi steigėjai – „tvarkingi“.

- Prieš rinkimus į LR Seimą brolis nušovė šunį, kitas rinkimuose į savivaldybės tarybą tapo konkurentu, dabar iš darbo atleistas sūnus. Kaip jaučiatės? Kokią įtaką tai padarė jums? Kaip visa tai vertinate?

- Gaila, kad Lietuvoje daug teisinių sprendimų vis dar priima politikai...

- Kaip vertinate šalyje vykusias valdžios dalybas, išrinktą naują Prezidentą Gitaną Nausėdą?

- Prezidentą vertinu teigiamai. Tikiuosi, kad pasibaigs pažymių laikai.

- Remigijus Žemaitaitis, „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis, teigė nebematąs savęs politikoje, sakė, kad 2020 metais vyksiančiuose rinkimuose į LR Seimą nedalyvaus ir save mato privačiame sektoriuje. Ką apie tai manote?

-R. Žemaitaičio priešas - jo liežuvis. Manau, jis tikrai sieks tapti Seimo nariu. Gaila, bet R. Žemaitaitis daug padarė kad „Tvarkos ir teisingumo“ partija praktiškai išnyktų.

- Ne kartą sakęs, kad savęs nebematantis politikoje, R. Žemaitaitis kalbėjo ir apie naujoves partijoje „Tvarka ir teisingumas“. Griuvo frakcija Seime. Kas, jūsų nuomone, laukia „Tvarkos ir teisingumo“, R. Žemaitaičio?

- Iki rinkimų liko dar daugiau nei metai. Manau, daug kas keisis ne tik „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje. Atsiras gelbėtojų, kaip būna prieš kiekvienus rinkimus, kurie patrauks dalį rinkėjųm ir Seimas bus išrinktas.

- O jūs dalyvausite LR Seimo narių rinkimuose?

- Niekada nesakyk niekada, bet šiandien turiu gerą užsiėmimą, kurio nenorėčiau keisti.

- Ko palinkėtumėte „Šilokarčemos“ skaitytojams?

- Daugiau optimizmo, juk sakoma - ne visada taip bus.

„Šilokarčemos“ informacija


Straipsnio komentarai

Stepas2019-12-12
Ka cia besneketi apie didiji verslininka Kestuti Komski. Kiek beturejo verslo imoniu tiek jos visos bankrutavo. Bepigu, kad jos visos buvo ne jo vardu uzrasytos. Paskutine bankrutavusi UAB ''Meliovesta". Kazkodel Lietuvoje galitureti aibe imoniu ir paskelbti joms bakrota. Vel sukuri kazkoki UAB, bet kokio giminaicio ar pazistamo vardu. Juk pinigai imami is saziningai dirbanciu imoniu fondo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Žinanti2019-10-08
Kad Pagėgiuose nėra darbo, nebent tiems kas priklauso valdančioms partijoms, arba turi pažystamų. Tad tenka darbo ieškotis Tauragėje ar Šilutėje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar2019-10-07
Kęstas pradėjo rinkiminę kampaniją? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?