Ko bijo vieningi daugumos koalicijos partneriai?

2019-10-06, Sergėjus GVILDYS

Šilutės rajono savivaldybės tarybos IX šaukimo 6-ąjame posėdyje, valdančiosios daugumos sprendimu, užregistruotas sprendimo projektas dėl mero pavaduotojo Sigito Šepučio atleidimo iš užimamų pareigų, buvo eliminuotas iš darbotvarkės.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos dešimt narių užregistravo pareiškimą dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju S. Šepučiu. Ir kaip to reikalauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas, pateikė šio klausimo sprendimo projektą. Vadovaujantis tuo pačiu įstatymu, meras privalėjo įtraukti į darbotvarkę šį klausimą.

Toliau, sprendžiant pagal valdančios daugumos koalicijos partnerių veiksmus, koalicijoje sklando nerimo ir baimės jausmas.

Ko gi bijo valdantieji? Tikriausiai - slapto balsavimo. Matyt, ne visais koalicijos partneriais pasitikima dėl lojalumo? Jei būtų visavertis pasitikėjimas, bet kokios opozicijos pastangos būtų bevaisės nepriklausomai nuo balsavimo formos.

Bet mero bendražygė, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė , Tarybos narė Laimutė Ūselienė pasiūlė išimti iš darbotvarkės klausimą dėl mero pavaduotojo atleidimo. Šis siūlymas sukėlė aštrias diskusijas ir dėl darbotvarkės pakeitimo teisėtumo. Meras netgi kreipėsi į Tarybos posėdyje dalyvavusią Vyriausybės atstovę Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daivą Kerekeš.

Pastaroji patikino Tarybos narius, kad toks siūlymas neprieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 7 punktui. Po tokio Vyriausybės atstovės pasisakymo, lengviau galėjo atsikvėpti S. Šeputis. Mat po aštrių ir emocingų diskusijų, klausimas dėl jo atleidimo buvo išbrauktas iš darbotvarkės 14 balsų dauguma.

Akivaizdu, kad valdančioji koalicija su meru priešaky turi problemą. Nors problemos sprendimas nutolintas, bet ji niekur nedingo. Ir esmė ne S. Šeputyje. Esmė glūdi giliau - koalicijos partnerių tarpusavio santykiuose. Matyt, bijoma, kad kažkas gali išduoti slapto balsavimo metu. Vadinasi, dešimt Tarybos narių, „įnešančių destrukciją“, dirba savo, kaip opozicijos darbą. Taigi laukiame tęsinio.


Straipsnio komentarai

ko bi jo?2019-10-06
-š e š ė liosavo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?