Per pasalą sulaikytiems pažeidėjams reikės atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą žuvų ištekliams

2019-10-11, aad.lrv.lt

Ankstų ketvirtadienio rytą per Šilutės gyvosios gamtos apsaugos pareigūnų surengtą pasalą sulaikyti 2 asmenys, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje žvejoję statomuoju tinklu. Draudžiamu nemėgėjiškos žūklės įrankiu pažeidėjai sugavo 53 karšius, 2 starkius ir salatį.

Už neteisėtą žvejybą abiems asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankio – 70 m ilgio statomojo tinklo – konfiskavimu. Taip pat pažeidėjams teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 3360 eurų.

Netesėtai žvejoję asmenys sulaikyti po to, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, atsižvelgdami į turimą informaciją apie galimai nelegalią žvejybą, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje pastatė slaptą vaizdo stebėjimo kamerą. Trečiadienio vakarą (apie 19 val.) vaizdo kamera buvo užfiksuotas galimas pažeidėjas. Nedelsdami aplinkosaugininkai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi surengė minėtą pasalą. Pareigūnams pažeidėjų teko laukti iki ryto, tačiau apie 7 valandą pasirodė 2 asmenys, kurie buvo sulaikyti po to, kai iš vandens ėmė traukti statomąjį tinklą su žuvimis.

Per pastarąsias tris savaites tai jau trečias kartas, kai Šilutės rajone sulaikomi pažeidėjai, vykdantys neteisėtą žvejybą statomaisiais tinklais. Laimei, ankstesnius kartus pažeidėjai buvo sulaikyti jiems dar nespėjus sugauti nė vienos žuvies.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

Virgis2019-10-14
O jūs dazniau tikrinkit ,ne speja zuvi suleisti i uztvanka ir jau gaudo Silutes rajone Deguciu km jus ten uzsukit kas ten dedasi kiek tieko girdeti . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Virgis2019-10-14
O jūs dazniau tikrinkit ,ne speja zuvi suleisti i uztvanka ir jau gaudo Silutes rajone Deguciu km jus ten uzsukit kas ten dedasi kiek tieko girdeti . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AS2019-10-13
Žmonės vargo ,dirbo ,nėjo vogti .Ar yra skirtumas ,kur su leidimu žvejoja ir paskui brangiai parduoda prekybos centruose ar čia ,vis vien gauti pinigai yra išleidžiami parduotuvėse ar vienų ar kitų .Tik tie kurie oficialūs ,tai kraunasi sau turtus išnaudodami tokius pat vargšus žmones ,kurie šlampa per naktis vandenyse šlapi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oba2019-10-11
brangi žvejyba išėjo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?