Aplinkosaugininkai primena: senas padangas privalu priduoti

2019-10-16, am.lrv.lt

Prasidedant automobilių vasarinių padangų keitimo metui, aplinkosaugininkai primena vairuotojams, kad griežtai draudžiama atsikratyti senų padangų jas bet kur numetus, jau nekalbant apie pamiškes ar kitus gamtos kampelius. Jeigu jos ten ir liks gulėti, tai mažiausiai 120 metų – kol suirs. Išmestos padangos dėl aplinkos poveikio dūla, ir išsiskiria sveikatai pavojingos cheminės medžiagos.

Aplinkosaugininkai kviečia žmones atsikratyti senų padangų civilizuotai ir primena, kad už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.

Vienas iš būdų atsikratyti senų padangų – jas pristatyti į savivaldybės įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Paprastai tokios aikštelės nemokamai iš gyventojo per metus priima iki penkių padangų, bet priėmimo sąlygos savivaldybėse gali skirtis. Šiuo metu Lietuvoje veikia 98 tokios aikštelės. Jų adresus, telefonus ir darbo laiką galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros tinklalapyje.

Jeigu didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje norima palikti daugiau, nei priimama nemokamai, padangų atliekų, tokiu atveju už paslaugą reikia mokėti. Atitinkamo regiono atliekų tvarkymo centre galima sužinoti, ar yra tokia galimybė. Pvz., Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre už vienos papildomos padangos palikimą imamas 1,48 euro mokestis (su PVM).

Kitas būdas atsikratyti senų padangų  – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.

Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.

Aplinkos ministerija kviečia gyventojus, pastebėjusius senomis padangomis aplinką teršiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos tel. 8 5 273 2995.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?