Atrinkti geriausi Lietuvoje trakėnai

2019-10-17, „Šilokarčemos“ informacija
„Nemuno žirgyno“ treneriai nuoširdžiai ruošė žirgus bandymams, po jų džiaugėsi gerais įvertinimais. Lijanos Jagintavičienės nuotr.
„Nemuno žirgyno“ treneriai nuoširdžiai ruošė žirgus bandymams, po jų džiaugėsi gerais įvertinimais. Lijanos Jagintavičienės nuotr.

Šį rudenį tradiciškai „Nemuno žirgyne“, esančiame Šilgaliuose, vyko Lietuvos trakėnų veislės žirgų bandymai. Įvairių užduočių metu buvo vertinami žirgų jėga, šuolio technika, lankstumas, charakterio ypatumai, o geriausi eržilai ir kumelės buvo pripažinti veisliniais ir gavo veisimo licencijas.

Trakėnų žirgų veislė buvo išvesta dar XVIII a. viduryje, lietuviškas ir prūsiškas kumeles kryžminant su geriausiais įvairių veislių eržilais. Ši žirgų veislė išsiskiria išvystytu raumenynu, taisyklingu eksterjeru, grakštumu, gerais aliūrais ir lengvu šuoliu. Šiandien trakėnai yra priskiriami prie nykstančių žirgų veislių. Genofondo saugojimo funkcijas šalyje LR žemės ūkio ministerijos pavedimu įgyvendina „Lietuvos žirgynas“.

Šiemet eržilų bandymus laimėjo žirgas Feniksas, o antra vieta atiteko Liliui. Eržilams suteiktos kergimo licenzijos ir jie įrašyti į pirmąją trakėnų eržilų knygą.

Tarp kumelių komisija kaip nugalėtoją pripažino Handy. Ji, kaip ir visos kitos ringe dalyvavusios kumelės,  įrašytą į pirmąją pagrindinę trakėnų kumelių kilmės knygą. 

Kiekvienais metais filiale „Nemuno žirgynas“ vykstančių bandymų tikslas – įvertinti ir atrinkti geriausius Lietuvoje trakėnų veislės žirgus. Bandymų metu vertinamas žirgo tipas, eksterjeras, žingsnis, riščia, jovada, šuolio technika.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?