Moliūgų švieselių ir raminančios muzikos šventėje

2019-10-17, Sveksnosnaujienos.lt ir „Šilokarčemos“ informacija
Renginio akimirkos. D. Gailiūnienės nuotr.
Renginio akimirkos. D. Gailiūnienės nuotr.

Spalio 11-ąją, vos pradėjus temti, Švėkšnoje pasklido švieselių jūra, o širdį glostė raminanti muzika ir eilės. Tai - jau aštuntasis kartas, kuomet miestelyje organizuojama moliūgų žibintų šventė „Mes už šviesą“.

Septynis kartus Švėkšnos miestelį vis labiau garsinanti šventė rengta Helovino išvakarėse. Tačiau lapkričio šalnos negailestingos moliūgams, kurie, gavę šalčio, tiesiog sukrenta. Spalio pabaigos orai jau per šalti ir atviroms moliūgų dirbtuvėms. Todėl nuspręsta šventę paankstinti. Bet, kaip sakoma, – žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Taip ir nutiko – švėkšniškiai norėjo geresnio oro, o gavosi kaip visada ir dar net blogiau – jis buvo dar prastesnis.

Blogas oras švėkšniškių ir šį kartą neišgąsdino. Jie aktyviai ir su gera nuotaika dirbo atvirose moliūgų skaptavimo dirbtuvėse. Čia iš laukų suvežta beveik 500 moliūgų.

Spalio 12-ąją Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo pristatoma koncertinė programa, nuolatos skambėjo vargonų muzika, taip pat buvo galimybė pakilti į bažnyčios bokštą, o Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčia paskendo sakralinėje muzikoje.

Taip pat buvo galima apsilankyti viloje „Genovaitė“, kurioje vyko fotografijų paroda. Tie, kas atvyko anksčiau, turėjo progą pasivėžinti arklio tempiama karieta.

Tiesa, buvo daug tokių, kurie į parką atvežė ir savo gražuolius moliūgus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?