Šišioniškė Hilda Skėrienė pasitiko savo 90-ąjį jubiliejų

2019-10-26, Silute.lt informacija
Jubiliatė H. Skėrienė su džiaugsmu pasitiko svečius. Savivaldybės nuotr.
Jubiliatė H. Skėrienė su džiaugsmu pasitiko svečius. Savivaldybės nuotr.
Išpuoselėtoje sodyboje svečius pasitiko savo 90-ąjį gimtadienį mininti Hilda Skėrienė. Sveikintojus pakvietusi pasivaišinti puodeliu kavos, jubiliatė leidosi į savo ilgo gyvenimo prisiminimus. Ji sakė: „Kaip gyvenimas bėgo, taip ir gyvenome“.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė bei Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė apsilankė Sakūtėlių kaime (Saugų sen.).

Sveikintojus pakvietusi pasivaišinti puodeliu kavos, jubiliatė leidosi į savo ilgo gyvenimo prisiminimus. O būta visko... Gimė ji Čiūtelių kaime. Deja, anksti mirė mama.

„Augau su pamote, bet ji man buvo labai gera, labai mane mylėjo ir rūpinosi“, – pasakojo Hilda. Vokiečių mokykloje ji mokėsi iki 8 klasės. Mokytis patiko, o ir sekėsi visai gerai. Tačiau karas neišvengiamai palietė jos šeimą, atėjo sunkūs laikai. „Mes esame tikri šišioniškiai, o atėjus karui vokiečiams šiame krašte pasidarė gyventi labai sunku. Teko bėgti, įsikūrėme už Tilžės, tačiau kai tik atsirado galimybė, sugrįžome į savus namus“, – nelengvas dienas prisiminė pašnekovė.

Sulaukusi vos 17 metų liko viena su broliais ir seserimis, jauniausiajai tuo metu buvo vos treji. „Tėtį suėmė, pamotę ištrėmė, o aš su vaikais likau viena. Neišmaniau nė ką daryti, buvau jiems ir sesuo, ir mama. Nors buvo labai sunku, tačiau išgyventi ir išlikti visiems kartu mums pavyko“, – atviravo Hilda.

Sutikus būsimą vyrą Adomą Hildos gyvenimas nušvito daug šviesesnėmis spalvomis. Pora susilaukė trijų dukterų – Editos, Kristinos ir Rūtos. Ir nors visą laiką teko dirbti nelengvus darbus, namie džiugino ramybė ir laimė. „Mano vyras buvo nuostabus žmogus, labai darbštus, geras ir mylintis“, – sakė jubiliatė. Apie mamą tik gerais žodžiais atsiliepė ir kartu buvusios jos dukros Kristina ir Rūta, gražių žodžių negailėjo žentas Jonas.

Dabar Hilda dienas leidžia skaitydama knygas, kuria eilėraščius, kai kuriuos išverčia iš vokiečių kalbos į lietuvių, moka dar daug vokiškų bei lietuviškų dainų. Ir nors buvo kupina jaudulio, svečiams ji padovanojo nuostabią dainą vokiečių kalba.

„Kaip gyvenimas bėgo, taip ir gyvenome“, – dabar sako 90-mečio sulaukusi Hilda. O gyvenimas jai padovanojo pačią nuostabiausią dovaną – mylintį vyrą, tris dukteris, keturis anūkus, šešis proanūkius ir orią senatvę...


Straipsnio komentarai

Rima2019-10-28
Mano nuostabiausia!!!!!! Patys gražiausi vaikystės prisiminimai su tavim, Oma Hilde!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sveikinam2019-10-27
P.S.
O kuri šiš jubiljatė, iš krašto ar nuo vidurio pečiaus?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ewald2019-10-26
Herzlichen Glückwunsch zum Geburtstag !

Gesundheit und Gottes reichen Segen für das neue Lebensjahr
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2019-10-26
sveikinimai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?