Žvejodamas neblaivus neteko vairuotojo pažymėjimo ir 2 150 eurų

2019-10-28, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi pixabay.com iliustracija
Asociatyvi pixabay.com iliustracija

Iš pirmo žvilgsnio E. S. normalus vyras - vedęs, dirbantis, neteistas. Jis Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos, liepos 6-osios vakarą, išsiruošė į žvejybą net nenujausdamas, kad jo laukia net trys bausmės. O kaltininkas šioje istorijoje buvo tik vienas – alkoholis.

E. S. savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi. Ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad tą vakarą, apie 21.30 val., išvažiavo į žvejybą jo žmonai priklausančiu automobiliu. Žvejodamas išgėrė penkias skardines alaus. Jau prasidėjus liepos 7-ąjai, apie 00.30 val., ėmė pūsti stiprus vėjas ir jis atėjo prie automobilio norėdamas pavažiuoti į ramesnę vietą.

Užvedęs variklį pasuko į keliuką, kurio pakraščiuose buvo aukštos žolės. Nepastebėjo, jog šalia yra tvenkinys ir automobilio galas pradėjo slinkti į vandenį. Mašina pakrypo, į vidų ėmė semtis vanduo. Bet vos tik išlipo iš automobilio, prisistatė pagalbininkai - atvažiavo pasieniečiai, kurie „nelaimėliui“ iškvietė policiją.

Be E. S. visiško prisipažinimo, jo kaltė įrodyta Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato vyr. patrulio A. D. tarnybiniu pranešimu, liepos 7 dienos automobilio apžiūros protokolu, foto lentelės duomenimis, alkoholio matuoklio tikrinimo rezultatais. O pastaruoju žvejui E. S. buvo nustatytas 2,06 promilių girtumas.

Kadangi nustatytas daugiau nei 1,5 promilių neblaivumas, jis padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. Už tai prokuroras siūlė paskirti 60 MGL (3 000 eurų) baudą, uždrausti vairuoti visų rūšių mechanines transporto priemones 2 metams ir konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią sumą – 250 eurų.

E. S. sutiko su prokuroro sprendimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu ir siūloma bausmės rūšimi bei jos dydžiu.

Teismas, skirdamas bausmę atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, E. S. asmenybę, jo atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

Konstatuota, kad E. S. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, praeityje neteistas, administracine tvarka nebaustas.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė nusprendė E. S. pripažinti kaltu pagal atitinkamus Baudžiamojo kodekso straipsnius ir paskirti jam 60 MGL (3 000 Eur) dydžio baudą, bet ją sumažinti vienu trečdaliu - iki 2 000 eurų. Į bausmę įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo liepos 7 dienos 1 val. 50 min. iki liepos 7-osios 12 val. 55 min., vieną laikino sulaikymo dieną prilyginant 2 MGL dydžio baudai ir paskirti galutinę bausmę –1 900 eurų dydžio baudą.

Baudą nuteistasis privalės sumokėti per du mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones. Be to, konfiskuota 250 eurų – automobilio vertę atitinkanti pinigų suma.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Mindaugas 2019-10-29
Baudos 2000 kad savo masina skandino, proto ubagai.Ubagu ir istatymai???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Valdas2019-10-29
Sau pyderasai tokias baudas taikykit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
varge tu mano2019-10-28
koks baisus ale nusikaltėlis... atsirado proga pavaidinti dirbančius... Komentaras patinka Komentaras nepatinka